Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Negatywne skutki uczniowskiej bezmyślności

Forum uczniów i absolwentów Gimnazjum (również dawnej SP nr 2)

Negatywne skutki uczniowskiej bezmyślności

Postautor: mendel » śr cze 20, 2007 1:18 pm

W temacie chodziło mi o dwóch uczniów (nazwisk nie wymienie z oczywistych powodów) którzy nie tak dawno dopuścili się skradzenia dziennika i spalenia go. Również uczniowie gimnazjum w kinie Helios w Koninie dopuścili się spozywania alkoholu, co skończyło się karą...Myślę że powinniśmy poruszyć ten wątek ponieważ(według mnie) nie może on pozostać nieprzedyskutowany przez forumowiczów tego forum.
----Mowa jest srebrem,milczenie złotem----
Awatar użytkownika
mendel
chorąży
chorąży
 
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:58 pm

Postautor: VooVoo » śr cze 20, 2007 1:43 pm

Miło że zwróciłeś uwagę. Wg mnie coś nie tak się dzieje z młodzieżą. Nie pamiętam żeby za czasów gdy kończyłem podstawówkę czy zaczynałem liceum takie przegięcia miały miejsce(choć to nie było wcale tak dawno).Pytanie brzmi: czego można się spodziewać za kilka lat?? :roll:
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Kojak » śr cze 20, 2007 3:08 pm

Otóż to :!: Bardzo słuszny temat. Ja to myślę, że za kilka lat to zerówka będzie otwierana wieczorem i zamykana nad ranem, żeby panie przedszolanki mogły z dziećmi do Sonji na piwo pójść. Tan świat zmierza w bardzo złym kierunku. Też niedawno kończyłem gimnazjum i nie pamiętam, żeby nawet ci odważniejsi koledzy na piwo chodzili albo się upijali. Poniekąd to jest wina rodziców, którzy nie mają czasu zająć się swoimi dziećmi, a potem w ramach rekompensaty mówią: "A już sobie kochanie idź na tą Arene...Tylko mi się grzecznie zachowój..."
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Domin » śr cze 20, 2007 3:57 pm

Duzo słyszy się o samobójstwach młodych ludzi.Czy młodzież ma w tych czasach na tyle słabą psychikę zeby zaraz targnąć się na własne życie dlatego ...bo chłopak lub dziewczyna zostawiła?Czy moze nastała taka moda.Nie rozumiem.Człowiek miał problemy popłakał sobie i przeszło.Moim zdaniem nie ma na świecie takiego problemu, żeby go nie rozwiazać. Dzieci w krajach trzeciego świata nie mają co jeść umierają w cierpieniach w męczarniach ale na boga nie podcinają sobie żył lub nie wieszają się. Co za czasy nastały na tym świecie.Do tego widząc na imprezach smyka który ledwo skończył 14 lat z piwem i papierosem szlak mnie trafia.Kto go puścił na ta imprezę?Takie dzieci w ogóle nie powinny być wpuszczane na imprezę lub za okazaniem dowodu tożsamości.Potem się mówi o pijaństwie i rozbojach jak sami rodzice pokazuja droge i pobłażają takiemu zachowaniuCo wy o tym myslicie?
Domin
starszy sierżant
starszy sierżant
 
Posty: 118
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:42 am

Postautor: Kojak » śr cze 20, 2007 9:39 pm

Ja już napisałem co myślę, ale napisze jeszcze raz. Jak widzę gówniarza to bym go złapał za ręke i do domu zaprowadził, bo często znam ludzi i wiem skąd są, ale co to mi da :?: Moge najwyżej dostać opieprz od jego rodziców, że im syna dręcze, albo coś. Najlepiej to lać w morde to więcej nie przyjdzie w to miejsce, ale pójdzie gdzie indziej, więc to też problemu nie rozwiąże. Tu chyba najwięcej zależy od rodziców, a może i wszystko.

Co do prób samobójczych to niewiem skąd to się bierze. Co to za przyczyna "bo mnie chłopak/dziewczyna zostawił/a". mówi się tego kwiatu to pół światu i trudno. Trzeba sobie radzić. Ale jak ktoś woli sobie żyły podciąć to już nic nie poradzę.
"Morze kłamstwa jest płytkie."

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle." (Platon)
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » czw cze 21, 2007 10:07 am

Od tego trzeba zacząć, że młodzież ma za dużo luzu. Nie wiedzą co mają
ze sobą zrobić, więć w niektórych przypadkach sięgają po alkohol.
Zresztą nie tylko po gorzałę czy piwo ale także po papioerosy.
Często widać małolata z FAJKĄ w ustach jak idzie sobie ulicą i nic z tego sobie nie robi.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Dżoana » śr sie 01, 2007 7:25 am

Niedawno ukończyłam gimnazjum...i nawet mnie zbulwersowało to co się w tej szkole działo. To jest chyba lekka przesada...
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Krespin » czw sie 02, 2007 8:43 pm

Dżoana pisze:Niedawno ukończyłam gimnazjum...i nawet mnie zbulwersowało to co się w tej szkole działo. To jest chyba lekka przesada...


co jest lekką przesadą
:?: :?: :?: :?: :?:
jaśniej proszę
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Dżoana » czw sie 02, 2007 10:58 pm

po pierwsze...
w życiu bym nie wpadła na to, aby spalić dziennik swojej klasy przed samym zakończeniem roku, jak czas na wystawienie ocen. To się nazywa IDIOTYZM!
Zaszkodzili sobie i kolegom. Przepraszam bardzo, ale nie uznaje tego, że:"w takiej chwili nie zastanawiali sie nad konsekwencjami". Bzdura! Wiedzieli co im grozi.
No nic...
po drugie...
zawsze piją na wycieczkach szkolnych.
ale jeszcze nigdy nie słyszałam o tym żeby ktoś się upił tak żeby go pogotowie zabrało...a przynajmniej nie działo sie to w Izbicy.

Widocznie w Gimnazjum trzeba jeszcze prowadzać coniektórych za rączkę. :oops:
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Ptasiek » pt sie 03, 2007 8:10 pm

Dziennik dziennikiem: skandal i już. Jednak prawo jest takie, że na wycieczce, czy to się komu podoba czy nie, opiekun nie może zwrócić uwagi młodzieży na "picie". Pocałujmy Łybacką w...tę część kręgosłupa, gdzie ten traci swoją szlachetną nazwę.
A swoją drogą bananowa młodzież, przecież może ponoć więcej. Czyż nie? :? :cry: :cry: :cry: :?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Gosiek » pt sie 03, 2007 11:05 pm

Ptasku ale nauczyciel nawet tego nie widzial bo mieli przelane te brovary w jakas inna butelke i wogole a siedzieli zaraz na poczatku za nauczycielami wiec... a łybacka rzeczywiscie...wstyd i hanba ze cos takiego jest od praw dziecka;] 'teleubis pedal' itepe...ehh...;/ no coment...
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Dżoana » sob sie 04, 2007 11:40 am

niedługo to zabiorą nam całe dzieciństwo.
w każdej bajeczce cos znajdą.
wrrr...
a co do młodzieży....no cóż, nic się już chyba nie da zrobić.
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Gosiek » sob sie 04, 2007 11:42 am

oj dzoana chyba masz racje...;/
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Observator » sob sie 04, 2007 2:13 pm

wiekszosc z was Lutowala browary za gowniarza
Observator
 

Postautor: kokeszko7 » sob sie 04, 2007 5:56 pm

Na pewno, ale nigdy tak, żeby wyrządzić komus krzywdę :cry: Jak juz ktoś "lutował" jak mówisz to później po cichutku bokami spadał do domu i tyle. A i w domu po cichutku do wyrka, żeby czasami matka z ojcem nie zobaczyli :D Nie mówię tu o tych nałogowcach tylko o normalnej tamtejszej młodzieży :wink:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Gosiek » sob sie 04, 2007 6:33 pm

koleszko nie tylko za Twoich czasow tak bylo;p uwierz ze teraz tez tak jest;p
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: kokeszko7 » sob sie 04, 2007 8:59 pm

Wiem, ale musisz przyznac, że teraz młodzież ma większe luzy niż kiedyś.
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Gosiek » ndz sie 05, 2007 9:36 am

Zalezy jak do tego rodzice podchodza;] owszem troche wiecej luzu jest, ale nie wszedzie.... a Ci co maja luzu wiecej nie potrafia czesto zrozumiec tych ktorzy maja go mniej...
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Dżoana » śr sie 29, 2007 7:08 am

Observator pisze:wiekszosc z was Lutowala browary za gowniarza



no wiesz co...?
jak tak możesz?
ktoś chyba w tym 'lutowaniu browarów' miał udział. Nie będę wskazywać palcem.

Zgadzam się z kokeszko7. Teraz ma młodzież większe luzy. Widać to na ulicach naszego miasteczka. Ja w ich wieku to sobie mogłam pomarzyć żeby wyjść o tej porze. A żeby wracać o 23 czy później w wieku 12 lat? Mogłam zapomnieć...zresztą, nawet o tym nie pomyślałam nigdy. Teraz rodzice chyba inaczej wychowaują swoje dzieci.

"Świat się pomylił... "
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska


Wróć do Gimnazjum im. Augustyna Słubickiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron