Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Piractwo nasienne

Ploty, ploteczki.. ;)

Piractwo nasienne

Postautor: Jaszar » pn lut 09, 2009 6:18 pm

Ciekawe co o tym sądzicie ?!

Państwo polskie rozpoczyna kolejny etap wykorzystywania polskich rolników.

Okazuje, się, że każdy rolnik, który sieje zboże, które wcześniej zebrał, uprawia tzw. “piractwo nasienne”. Piractwo nasienne, jak każde inne piractwo jest nielegalne, i grożą za to kary!

Cytat: “Nielicencjonowana produkcja materiału siewnego jest piractwem, które szkodzi wszystkim: rolnikom, firmom nasiennym, hodowcom. Wpływa negatywnie na polskie rolnictwo i nasz wizerunek na świecie. Piractwo nasienne jest nastawione na wysoki zysk przy minimalnych kosztach produkcji i dlatego oferuje nasiona złej jakości, porażone chorobami, niewłaściwie zaprawione i przechowywane. Spadek plonu w wyniku zasiewu nielegalnie sprzedawanych nasion, choćby o kilka kwintali z hektara, stanowi wartość znacznie przewyższającą „oszczędność” wynikającą z niższej ceny zakupu nasion niekwalifikowanych. Ponadto rolnik nie uzyska dopłaty z Agencji Rynku Rolnego.”

Cytat: “Za każdorazowe skorzystanie z tego przywileju rolnik jest zobowiązany uiścić hodowcy (właścicielowi odmiany) opłatę w wysokości obowiązującej dla odmiany w danym roku.”

Ten “przywilej”, to możliwość wysiania wyprodukowanych przez siebie nasion.

Co powinien zrobić rolnik, który zorientował się, że uprawia piractwo? Nie powinien siać własnego zboża, tylko powinien zakupić specjalnie modyfikowane zboże od specjalizujących się w tym firm.
Wyłączne prawo rozmnażania na cele siewne posiadają tylko tzw. hodowcy, a rolnicy są tylko producentami żywności, nie mogą produkować nasion na cele siewne.


Reszta tutaj :
http://wolne-media.h2.pl/?p=11427
:shock: :shock: :shock:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: bob budowniczy » pn lut 09, 2009 9:00 pm

Prawda niestety jest albo będzie straszna, dojdzie do tego żeby się *** trzeba będzie mieć czyjeś pozwolenie i certyfikat. Prawo jest tworzone w sposób pozbawiony znamion demokracji, pod przykrywka dostosowywania się do norm unie europejskiej. Następnym elementem propagandy będzie ogólne przyzwolenie do pedałowania i legalizacji związków nie będących w żaden sposób naturalnymi. To co dziś wydaje się nam niemożliwe, jutro przez reklamę i odpowiednie media będzie lansowane jako normalność.
Zastanawia mnie postawa partii PSL która to jako z partia ludowa z nazwy już w tej chwili powinna zajmować się problemami rolników i pomaca w rozwiązywaniu problemów a nie zezwalanie na chore sytuacje.
Szkoda tylko ze pod przykrywka dostosowywania przepisów po raz kolejny wbija się rolnikom zardzewiały nóż w plecy. Zastanawia mnie jak długo jeszcze polski "chłop" to wytrzyma i kiedy nastąpi eksplozja która obejmie swoim zasięgiem cały kraj. Jak do tej pory wszystkie pojedyncze działania edukowanych rolników są bardzo skutecznie torpedowane prze władzę i rządzących.......Mam nadzieje ze już wkrótce ludzie przejrzą na oczy i zauważą ze jedyna rzeczą jako dosrajmy od molocha Unii to regularne kopanie nas w DUPĘ.......
Zdaje sobie sprawę z jednej rzeczy ze w pierwszej kolejności zakatowano nas w najważniejszy punkt a wiec banki, następnie choroba zniszczyła duże polskie firmy które podobnie jak banki zostały rozgrabione, w następnej kolejności nastąpił proces niszczenia polskiego rolnika który cały czas walczy, ale sam nie wiem jak długo będzie w stanie bronic się przed "europejska" zawierucha mającą na celu .................
Wyśmiewanie jakiś czas temu przeciwników asymilacji z Unia ma miejsce do tej pory, z ta wszagrze różnicą ze silą głoszonych slow i furia nieco osłabła, z tego powodu iż nastąpiła lekkie "rozjaśnienie" polskich umysłów, albowiem rozwój internetu spowodował większą edukacje naszych rodaków jeśli chodzi o ochłapy jakie otrzymujemy z Brukseli w stosunku do kwot jakie wpłaciliśmy na kato wielkiego brata w Belgii. Czas na przejrzenie na oczy i zmianę myślenia.......... bo wkrótce będzie za późno i już nic nie będziemy w stanie uczynić....
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Ptasiek » pn lut 09, 2009 9:09 pm

"Wolnemedia" są akurat fatalnym źródłem na ten temat. Jeśli kto ma troszke więcej czasu niech może znajdzie na jutubie cykl filmów z polskimi napisami na temat firmy "monsanto". Tam jest ciekawiej i jeszcze bardziej strasznie.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: bob budowniczy » pn lut 09, 2009 9:17 pm

Ja absolutnie nie podpieram, nie utożsamiam sie "wolnymi mediami", sa to moje własne przemyślenia i obserwacje.....Widząc bezmiar biurokracji jestem przekonany iż za jakiś czas my jako obywatele będziemy musieli płaszczyć się przed urzędnikami z wielkiej unii żeby nawet się *** nie mowie już o pozwoleniu na życie i co za tym idzie oddychanie..............
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Jaszar » pn lut 09, 2009 9:39 pm

Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » pn lut 09, 2009 11:12 pm

Do kompletu jeszcze brakuje historii IG-Farben. Słyszałeś Jaszar o tym?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: bob budowniczy » wt lut 10, 2009 6:33 pm

Polecam film o firmie Mosanto......Jest przerażający......

Wycinek ze strony Mosanto.pl


Zielona biotechnologia
To kolejny etap po "zielonej rewolucji" w rolnictwie, która okazała się przełomem w walce z głodem ratując życie setek milionów ludzi. Dziś zielona biotechnologia ma na celu zapewnienie zaspokojenia potrzeb żywnościowych przyrastającej populacji mieszkańców Ziemi w sposób bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego i bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.


Biotechnologia w rolnictwie
Zastosowanie biotechnologii w rolnictwie pozwala ulepszać gatunki roślin uprawnych poprzez wprowadzanie genów warunkujących powstanie nowych, lepszych cech w tych roślinach.
Dzieki tym cechom rośliny same chronią się przed chorobami i szkodnikami albo łatwiej w nich zwalczyć chwasty. Inne wprowadzane cechy podnoszą wartość odzywczą lub przetwórczą.






Po obejrzeniu tego filmu kuriozalnie brzmią słowa przytoczone powyżej......




....................................................................................................




Badania austriackiego rządu potwierdzają, że genetycznie zmodyfikowane uprawy zagrażają płodności ludzi oraz bezpieczeństwu żywności.

Wezwanie do natychmiastowego zakazu genetycznie modyfikowanej żywności i upraw.

(13 listopada 2008)

Długoterminowe badania zlecone przez Austriacką Agencję ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, zarządzaną przez Austriackie Federalne Ministerstwo Zdrowia, Rodziny i Młodzieży, a prowadzone przez Uniwersytet Weterynaryjny we Wiedniu, potwierdza że zmodyfikowana genetycznie (GM) kukurydza poważnie wpływa na zdrowie reprodukcyjne myszy. Przeciwnicy GMO, którzy ostrzegali o niepłodności i innych zagrożeniach dla zdrowia, domagają się prowadzania natychmiastowego zakazu dla GMO w celu ochrony zdrowia ludzi i płodności kobiet na całym świecie.

Badania prowadzone przez Uniwersytet Weterynarii w Wiedniu dowiodły, że karmienie myszy genetycznie modyfikowaną kukurydzą firmy Monsanto doprowadziło do niższej płodności i mniejszej masy ciała. Jeden z prowadzących badanie profesorów prof. Zentek powiedział, że była bezpośrednia zależność między spadkiem płodności a dietą GM, i że myszy karmione tradycyjnym zbożem rozmnażały się w bardziej efektywny sposób..

Podczas badania austriaccy naukowcy wykonali kilka długoterminowych prób w ciągu 20 tygodni z myszami laboratoryjnymi karmionymi dietą zawierającą 33% kukurydzy GM (NK 603 x MON 810), albo podobnej kukurydzy nie-GM używanej w wielu krajach. W porównaniu do grupy kontrolnej, statystycznie istotna wielkość miotów i spadki wagi szczeniąt zostały udokumentowane w trzecich i czwartych miotach myszy żywionych kukurydzą GM.


odpowiedz drugiej strony...........


EFSA uznała, że Austria nie przedstawiła żadnych nowych dowodów naukowych podważających wcześniejszą ocenę ryzyka kukurydzy genetycznie zmodyfikowanej. Oznacza to, iż nie ma żadnych podstaw, aby wnioskować o negatywnym wpływie GMO na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, czy zwierząt oraz środowisko naturalne.

11 listopada 2008 roku Federalne Ministerstwo Zdrowia, Rodziny i Młodzieży ogłosiło wyniki badań dowodzących negatywnego wpływu na płodność myszy roślin genetycznie zmodyfikowanych (kukurydzy NK603 x MON810). Wyniki zostały następnie przedstawione do oceny Panelowi Naukowemu do spraw GMO Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Z analizy EFSA jednoznacznie wynika, że z przedstawionego raportu naukowców austriackich nie można wysnuć żadnych negatywnych wniosków.

Austriackie Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło 3 badania: jednopokoleniowe , wielopokoleniowe (MGS) oraz badania wpływu żywienia GMO na płodność (RACB) . Dwa pierwsze badania nie wykazały żadnych różnic w zakresie żywienia myszy nasionami konwencjonalnymi i genetycznie zmodyfikowanymi. W kolejnym badaniu wykryto, że w 3 i 4 pokoleniu mysz karmionych GMO następuje spadek płodności.
Panel EFSA ds. GMO dokonał szczegółowej analizy przedstawionego raportu i doszedł do prostej konkluzji: nie można wysnuć żadnych negatywnych wniosków z przedstawionego raportu. Wyniki badań dostarczone przez Austrię zawierały błędy w obliczeniach oraz niezgodności w kształtowaniu danych. Panel ds. GMO podkreślił ponadto, że informacje o genetycznej identyczności oraz charakterystyce badanych materiałów były nieodpowiednie.

Okazuje się, że zbyt wcześnie nagłośniono publicznie informację na temat szkodliwości GMO wynikającej z badań przeprowadzonych przez austriackie władze. Nasuwa się jedynie prosty wniosek, że nie ma nadal żadnych danych naukowych świadczących o szkodliwości GMO, tak dla zdrowia i życia ludzi jak i zwierząt.

Ponadto Europejskie Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności wydał w dniu 4 grudnia 2008 roku opinię naukową, na wniosek Komisji Europejskiej dotyczącą zakazu wprowadzania na rynek kukurydzy genetycznie zmodyfikowanej MON810 oraz T25 na swoim terytorium Austrii. Rząd austriacki zastosował tzw. klauzulę bezpieczeństwa, umożliwiającą krajom członkowskim na wprowadzenia zakazu stosowania GMO, w przypadku przedstawienia nowych dowodów naukowych świadczących o szkodliwości GMO. Po przeanalizowaniu danych dostarczonych przez Austrię EFSA wykazała, że brak było jakichkolwiek podstaw do zastosowania klauzuli ochronnej przez rząd Austrii. Wobec tego Urząd uznał, że Austria nie przedstawiła żadnych nowych dowodów naukowych podważających wcześniejszą ocenę ryzyka kukurydzy MON810 oraz T25.



Wnioski nasuwają się same...........

W obecnej chwili nie potrzeba wojen, broni itp....wystarczy żywność,
Genetycznie modyfikowane rośliny
Genetycznie modyfikowane zwierzęta
Genetycznie modyfikowani ludzie........

Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Jaszar » wt lut 10, 2009 6:35 pm

Odnosnie piractwa nasiennego , poniżej link do ulotki :
http://www.wierzchoslawice.pl/6797000/r ... 061108.pdf

Do kompletu jeszcze brakuje historii IG-Farben


Zapewne chodzi Ci o odtajnione niedawno dokumenty z procesów norymberskich przeciwko temu koncernowi ?
http://profit-over-life.org/main.html

Dr Rath jest może postacią kontrowersyjną ale warto posłuchać jego wykładu na temat I.G.Farben :
http://video.google.com/videoplay?docid ... 0801&hl=pl

Od siebie , prywatnie , zdjęcia oryginalnego dokumentu pracownika przymusowego IG Farbenindustrie w Oswięcimiu :

http://s106.chomikuj.pl/ChomikImage.asp ... d=63252654

http://s106.chomikuj.pl/ChomikImage.asp ... d=63252652
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy


Postautor: Jaszar » czw lut 12, 2009 9:16 am

Kolejny film o Monsanto "Świński patent Monsan-to" - czy można opatentować rośliny i zwierzęta i czerpać z tego zyski ? :

http://www.youtube.com/watch?v=2IiZ4cqY7x0
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Re: Piractwo nasienne

Postautor: kaniaz » ndz sie 26, 2018 3:17 pm

rolnicy niedługo będą mieli kary za to że pola mają
kaniaz
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 22, 2018 10:21 pm


Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron