Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Komentarze na stronie głównej

Tu możecie napisać jakie macie problemy z forum...

Moderator: blazej

Czy jesteś za likwidacją komentarzy na stronie głównej Izbica Kujawska Online?

tak
3
25%
nie
9
75%
 
Liczba głosów : 12

Komentarze na stronie głównej

Postautor: blazej » śr sie 29, 2007 11:02 am

Od pewnego czasu obserwuję systematyczny wzrost komentarzy na stronie startowej www.izbica-kujawska.com . Martwi mnie jednak, że bardzo często wybiegają one całkowicie poza temat, albo pośrednio nawiązują do izbickiej sceny politycznej (troszkę górnolotne stwierdzenie, ale niech będzie) Chciałem, w odróżnieniu od oficjalnych stron miast, gmin dać możliwość wypowiedzi na każdy z zamieszczanych newsów. Jednak pełna (prawie) anonimowość prowokuje wiele osób do pisania co to dużo pisać -bzdur, rzeczy niepotrzebnych, nic nie wnoszących do dyskusji oraz częstych kłótni. Nie tak to sobie wyobrażałem... Zmierzając do sedna zastanawiam się poważnie nad likwidacją możliwości dodawania komentarzy na stronie głównej. Nie chcę by była to jednak decyzja podjęta wyłącznie przeze mnie, dlatego zamieszczam ankietę.

Być może informacja ta dotrze do osób (albo ktoś przekaże znajomym prowokatorom), które nie szanują narzędzi z których mogą korzystać, może zastanowią się kilka- a może i lepiej kilkanaście razy- zanim coś głupiego napiszą. Odpowiedzcie sobie na pytanie co jest lepsze: Uczestniczyć w sensownej wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami czy nie mieć w ogóle takiej możliwości?
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 3:58 pm przez blazej, łącznie zmieniany 1 raz
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Ptasiek » śr sie 29, 2007 9:59 pm

Sprawa jest wbrew pozorom faktycznie poważna Błażeju drogi. Jednak z zupełnie innego powodu, który musisz sobie Ty również uświadomić. Wiesz jak wielkie frustracje związane z formami sprawowania władzy przez obecnych włodarzy mają miejsce. Wiesz również zapewne, że Twoja strona jest jedynym lokalnym medium bez jako takiej cenzury. Tak wyszło, że Twoja strona pełni funkcję wentyla bezpieczeństwa dla ludzi niezadowolonych. Zablokowanie komentarzy na stronie głownej będzie wielką stratą dla dzieła które tworzysz. Z pewnością blokada wywoła potężny chichot u tych którym takie kometarze są nie na rękę. Jeśli masz taką możliwość to pochwal się statystykami odwiedzin. Są one imponujące zapewne. A to również dzięki możliwości umieszczania komentarzy bez zbędnych ceregieli.

Jest proste rozwiązanie - jak na blogach - wprowadź rejestrację uprawniającą do komentarzy z loginem oraz opcję wyświetlania numeru IP u tego użytkownika, który loginu nie posiada i po ptokach tj. po głupich komentarzach :idea:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » czw sie 30, 2007 8:12 am

W zasadzie ujawnianie numeru IP jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych, ale niektórzy to robią nie przejmując się przepisami. Masz rację Patśku - to wentyl i czasem jedyna sposobność, żeby wygłosić swoje zdanie. Ostatnio nawet istnieje kampania walki z cenzurą i ja się pod nią podpisuję. O ile nikogo się nie obraża i nie "wrzuca" wulgaryzmów to nieh sobie piszą. Nikomu włosy z tego powodu nie wypadną. A nasi decydenci, którzy często nie dopuszczając głosu obywateli do swojej nadętej świadomości mogą sobie tu poczytać, co o nich lud myśli. I dobrze. Często ujawniane tu rewelacje powodowały "ostudzenie" nieprzemyślanych, czy szkodliwych działań władzy. Wiem o tym. Pozdrawiam
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: goodboy » czw sie 30, 2007 6:55 pm

To i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Błażeju bardzo mnie zaskoczył i zasmucił twój pomysł w sprawie likwidacj możliwości swobodnego i bezpiecznego wypowiadania sie na głównej stronie. A tak jak napisał Ptasiek napewno ucieszyloby to bardzo gminnych decydentów. Powiem więcej, osoby takie jak ja, raczej odważnie wyrażające swoje poglądy, mogą odebrać to jako zagrożenie dla swojej anonimowości. Rozumiem, że i na Ciebie pewnie wywierane są pośrednio lub bezposrednio jakies naciski, ale pozostań nadal bezstronnym obserwatorem. Jeśli zlikwidujesz "wolne posty" odbiorę to jako opowiedzenie się po stronie władzy i jej zauszników, więc nie pozostanie mi nic innego jak rezygnacja z udziału w dyskusji. Masz przecież możliwość usuwania obrażliwych, czy wulgarnych postów i myślę, że taka igerencja w zupełności wystarczy. Nie psuj sukcesu i pozytywnych efektow jakie dzięki twojemu forum udało się osiągnąć. Ono jak napisała kiedyś Arizona "ożywia zatęchłe izbickie powietrze". Pozdrawiam.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: rossa » czw sie 30, 2007 9:22 pm

absolutnie.... zostawić !!!

Komu będą i gdzie docinać jak zamkniesz tą możliwość
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: blazej » pt sie 31, 2007 1:42 pm

Zgodnie z życzeniem większości - komentarze zostają, temat zamykam :wink:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń


Wróć do Problemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron