Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Swiadomy brak nauczycieli ???

Forum uczniów i absolwentów SP nr 1

Swiadomy brak nauczycieli ???

Postautor: Krespin » pt gru 01, 2006 6:44 pm

Chciałem przedstawić wam problem, który dotyczy obecnych uczniów ostatnich klas Szkoły Podstawowej.

Jako rodzicowi, nie podoba mi się, że dzieci nie mają nauczycieli od j. polskiego, matematyki i wf.
Dlaczego dyrekcja szkoły wiedząc, że nauczyciel odejdzie ze szkoły, nie postanowiła przenieść go np do biblioteki, świetlicy czy do innych zajęć szkolnych??? Dzieci rozpoczęły rok szkolny i po 1, 2 i 3 miesiącach w zależności od nauczyciela zostały im wstrzynane zajęcia.
Ok miesiąc temu stworzono zastępstwo z wf-u, dzisiaj z języka polskiego a matematyka ???
Trzeba wiedzieć, ze dzieci w tym roku zakończą edukacje i muszą zdawać testy końcowe, jak mają to poprawnie zrobić, skoro nie są prawidłowo przygotowane.?
Wiadome jest, że zostaną przepchnięte, ale jak uświadomić dzieci, że mają się uczyć, skoro i bez tego skończą szkołę. Tylko co dalej z ich edukacją?

Nie będę się dalej rozpisywał jeśli ktoś chce poznać szczegóły zapraszam na pw
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: kokeszko7 » pt gru 01, 2006 8:25 pm

Czy to rzeczywiście "Świadomy brak nauczycieli"?

Z tego co wiem to osoby te są na zwolnieniach lekarskich, więc nie sądzę, żeby takie rzeczy można było przewidzieć.
Ale rzeczywiście sprawa jest poważna szczególnie dla uczniów kończących szkołę. Zresztą żadna zmiana nauczyciela w środku roku szkolnego nie jest wskazana. Ale niestety - choroba nie wybiera!

A może jest inaczej???
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Krespin » pt gru 01, 2006 8:38 pm

kokeszko7 pisze:Z tego co wiem to osoby te są na zwolnieniach lekarskich, więc nie sądzę, żeby takie rzeczy można było przewidzieć.
A może jest inaczej???

Jeżeli ciąże uważasz za chorobę - współczuje Ci.


Wyobraź sobie, że takie rzeczy można nie tylko przewidzieć , ale i zaplanować !!!

Dziwne to, że dzieci we wrześnie wiedziały, że nie będzie tych nauczycieli.
Niby skąd ???
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: kokeszko7 » pt gru 01, 2006 9:28 pm

Jakoś nie słyszałem nic o żadnych ciążach.
No z wyjątkiem p. Parady czego nie można juz było ukryć! Ale z tego co wiem to ona przecież jeszcze cały czas pracuje :lol: Nawet wczoraj była w pracy :lol:
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 11:07 pm przez kokeszko7, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » pt gru 01, 2006 9:53 pm

Kokeszko i Krespin.

Problem jest. Nie ma dyskusji. To skandal i koniec gadki. Brak kadry to wina dyrekcji i nie ma tu nic do rzeczy jaka jest tego przyczyna. To dyrektor bierze za to kasę, by przewidzieć, że ta czy inna osoba może zajść w ciążę, może wziąć urlop zdrowotny itp.
Nie ma w tym żadnego ale.
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 11:36 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Krespin » pt gru 01, 2006 10:08 pm

Dziękuje Ptaśku!!!

dokładnie to chciałem napisać tylko upojony tematami Amby pomyliłem trochę wszystko :lol:
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 2:13 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: kokeszko7 » pt gru 01, 2006 10:36 pm

Ptasiek twierdzi, że:

"To dyrektor bierze za to kasę, by przewidzieć, że ta czy inna osoba może zajść w ciążę, może wziąć urlop zdrowotny itp. "


O urlopie zdrowotnym jak najbardziej decyduje dyrektor ale o ciąży to już chyba nie... :twisted:


Sorry Krespin!!! Rzeczywiście nie powinienem tak pisać!

Wybacz chłopie!!!!
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » pt gru 01, 2006 11:00 pm

kokeszko7 pisze:Ptasiek twierdzi, że:
"To dyrektor bierze za to kasę, by przewidzieć, że ta czy inna osoba może zajść w ciążę, może wziąć urlop zdrowotny itp. "
O urlopie zdrowotnym jak najbardziej decyduje dyrektor ale o ciąży to już chyba nie... :twisted:


No niezupełniesię zrozumieliśmy. To oczywiste, że dyrektor nie decyduje o ciążach swoich nauczycielek (no prawie nigdy :D :D :D ). Ale jest prawdą, że za WSZYSTKO odpowiada. Jeśli by pizgnął meteor w szkołę, to też dyrektor za to odpowiada i już. I w tym aspekcie - odpowiedzialności - mamy prawo do krytyki stanowiska i krytyki zdolności osoby, która to stanowisko piastuje, a nie samej osoby.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: kokeszko7 » pt gru 01, 2006 11:12 pm

I tu się z Tobą zgadzam :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Krespin » sob gru 02, 2006 2:17 pm

Dobrze, że wszyscy doszliśmy do porozumienia.

Proponuje częściej korzystać z pw. Myślę, że można stworzyć wtedy niezłe przedstawienie i wyjaśnic sobie to czego nie wiemy lub wiemy za mało
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm


Wróć do Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron