Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



NOWA STRONA PROMUJĄCA REGION : SKARBY KUJAW BOROWYCH

Ploty, ploteczki.. ;)

NOWA STRONA PROMUJĄCA REGION : SKARBY KUJAW BOROWYCH

Postautor: panczo » wt wrz 11, 2007 3:26 pm

Witaj na stronie: Skarby Rejonu Kujaw Borowych - Kujawskie Piramidy.
www.kujawskiepiramidy.tcms.eu

Miłośników kujawskich piramid zapraszamy do współpracy. Masz możliwość dodawania swoich artykułów do naszego serwisu. Zarejestruj się i często odwiedzaj!

Nowe artykuły:

ZAJAWKI:

Historia bośniackich piramid zaczęła się w 2005 r., gdy Semir Osmanagić, żyjący w Teksasie Bośniak, dowiedział się o przypominającym piramidę wzgórzu Visocica niedaleko miasteczka Visoko w Bośni. Osmanagić, archeolog-amator, który (wedle własnych słów) przez 15 lat badał amerykańskie piramidy, a także napisał książkę o Majach, zainteresował się wzgórzem. Po oględzinach w 2005 r. uznał, że może ono kryć w sobie piramidę.


Na terenie Polski znane są długie, bezkomorowe kopce ziemne, zwane grobowcami kujawskimi. Ich nasypy w swojej klasycznej formie miały kształt wydłużonego trapezu lub prawie trójkąta. Szerokość podstaw wynosiła 6-15 m, długość od 40 do 150 m, pierwotna wysokość w partii czołowej sięgała 3 m. Obstawy składały się z potężnych głazów zmniejszających się w miarę zbliżania ku wierzchołkowi. W szerszej części grobowców znajdował się przeważnie jeden grób centralny, rzadziej więcej pochówków. W partii czołowej dość często umieszczano specjalne pomieszczenia, które zapewne były rodzajem "sanktuarium"

Budowle megalityczne należą do najbardziej znanych zabytków starożytnych na terenie Europy. Są one świadectwem szczególnego nurtu wierzeń religijnych i związanych z nimi zachowań społecznych, który w epoce neolitu przeniknął różne kultury archeologiczne w Europie Zachodniej, Północnej i Środkowej, pozostawiając po sobie materialne ślady w postaci gigantycznych konstrukcji kamiennych i kamienno-ziemnych. Te ostatnie to właśnie megality.

W okolicy miasta Carnac we Francji znajduje się "aleja" wyznaczona menhirami. Z innych stanowisk europejskich znane są też konstrukcje koliste - zwane kromlechami. Na Wyspach Brytyjskich naliczono ich około tysiąca. Mają średnicę od kilku do kilkudziesięciu metrów - do tego rodzaju zaliczane jest gigantyczne Stonehenge. Budowle megalityczne występują na obszarze całego świata, w tym również w Europie i Polsce. Początki megalityzmu na terenach Europy sięgają V tysiąclecia p.n.e. Budowle megalityczne na obszarach Polski związane są z występowaniem dwóch kultur: kultury pucharów lejkowatych i późniejszej kultury amfor kulistych.


Admin: Forum się "rozjeżdża", usunąłem kod grafiki
Dyletant ma zawsze rację. Św Patryk z Efezu
panczo
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 4:20 pm

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron