Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



WOJSKO POLSKIE W MISJACH ZAGRANICZNYCH

Ploty, ploteczki.. ;)

WOJSKO POLSKIE W MISJACH ZAGRANICZNYCH

Postautor: miras » śr sie 15, 2007 7:54 am

Otwieram nowy temat ponieważ interesują mnie Wasze opinie na temat
naszych wojaków.Czy to dobrze,że zostali wysłani z misją do innych krajow czy też nie.
Co Wy o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Sensor » śr sie 15, 2007 8:15 am

Jak zwykle wojujemy za wolność naszą i waszą. Giną za ideę amerykańskiej wojny z terroryzmem nasi żołnierze, których pogrzeby wyglądają pięknie z kompanią honorową - gorzej dla rodziny, czy bliskich.
Jak odwdzięczyli się nasi przyjaciele z USA? HA ha :lol: Nadal nie wolno nam jechać do Stanów bez wiz (Estonia np. może), spadły obroty finansowe ze Stanami, ofset po zakupie F-16 kuleje i nie jest realizowany. Jednym słowem mają nas w d... śmiejąc się z przysłowiowej wręcz w USA polskiej głupoty.
Jak odwdzięczali nam się sojusznicy, za których ginęli nasi zołnierze? Historia uczy aż nadto. Że wspomnę wrzesień 39, i Powstanie Warszawskie, które było chyba najbolesniejszym przykładem. Dzięki nieudolnej polityce naszych ówczesnych (zachodnich, bo wschodnie dopięły niestety swego) władz i "żadnej" wręcz pomocy wymordowano ponad 200 tysięcy ludzi i zrównano stolicę z ziemią. Jak to zwykle bywa "podkręcono" umiejętnie chłopaków i dziewczyny, żeby biegali z butelkami z beznyną na czołgi, po to, żeby się zemścić i pokazać, że dowództwo ma władzę. Jesli kogos uraziłem - trudno. To dowództwo powstania ponosi według mnie odpowiedzialność za to, że nie mając broni i perspektyw zwycięstwa wywołało Powstanie. Szacunek mam dla żołnierzy, bo Oni wykazali się prawdziwym bohatertwem i patriotyzmem.
Jestem przeciwnikiem wojen i uważam, że jak w ludowej, warszawskiej piosence, którą zacytuję poniżej wojny podsycają politycy, rekiny biznesu i szaleńcy u władzy, a cierpią zwykli ludzie.
A teraz obiecana pieśń:

Niech żyje wojna

Ojczyzna bez żołnierza
Jest jak bez miecza kat,
Więc biorą kwiat młodzieży
Od wielu, wielu lat
A gdy spod ciężkich tanków robocza tryska krew,
W salonach hut i banków
Wesoły słychać śpiew:

(Ref.) Niech żyje wojna,
Orkiestra marsza rżnie.
Wojna! Pieniążki sypią się.
Wroga bij w imię Boga,
Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe.

Dyrektor w gabinecie kolację smaczną pcha,
Wesoły jest, bo przecie
Waleczną armię ma.
A gdy robociarz marnie
W okopach będzie gnił,
On grubą forsę zgarnie
I brzuch mu będzie tył.

(Ref.) Niech żyje wojna...

Na placu Piłsudskiego
Trębacze w trąbki dmą,
Tam wódz państwa polskiego
Przyjmuje armię swą.
A gdy ktoś kwiatki głupie
Na grobie złoży twym,
To ty, nieznany trupie,
Zaśpiewaj razem z nim:

)Ref.) Niech żyje wojna...

Po śmierci ci wykopią
Wygodny wspólny grób.
Wesoło jest tam, chłopie,
Co krok to inny trup.
A gdy cię uczuć fala
W miłosny wpędzi szał,
To z siostrą ze szpitala
Zabitą będziesz spał.

(Ref.) Niech żyje wojna...

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich żołnierzy i rezerwistów z okazji Dnia Wojska Polskiego czyli "Cudu nad Wisłą", kiedy to nasza armia w ciężkich walkach zatrzymała boszewię pozawalając paradoksalnie wyrastać spokojnie za naszą zachodnią granicą innej armii. "Jak nie kijem go, to pałą", jak uczy przysłowie. Niektórzy mawiają, że to największe przekleństwo Boga - umieścić Plaków między Niemacami a Ruskimi.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Krespin » śr sie 15, 2007 8:49 pm

krótko:
Miejsce naszych dzieci jest w naszym domu,
Miejsce Wojska Polskiego jest w POLSCE :!: :!: :!:
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Arizona » pn wrz 03, 2007 6:11 am

Ja uważam, że nie tylko ze względów moralnych, ale także finansowych Polacy nie powinni się tak chętnie angażować w spory militarne na świecie, szczególnie że, moim zdaniem, obecnie brak racjonalnych i ekonomicznych korzyści wynikających z naszej obecności np. w Iraku, Afganistanie, czy w Afryce..... Australijczyków może stać na to, mają inną organizację armii, inną mentalność.... Polska powinna uczestniczyć w życiu organizacji do których ją przyjęto i respektować konwencje (mam tu na myśli NATO), ale winna też dążyć do osiągnięcia z tego jakichś wymiernych korzyści.
Jeśli nie ma w Polsce armii zawodowej, jeśli nie udaje się pozyskać środków na sfinansowanie misji przez sprawcę, bądź inicjatora konfliktu, Polska powinna tylko "wpierać moralnie" sprawiedliwe konflikty, a nie, dla idei, bądź jakichś wyimaginowanych korzyści dla kilku osób "na stołkach" wyrzucać pieniądze na misje wojskowe i narażać życie polskich żołnierzy.
Zgadzam się z Sensorem, że nasze poświęcenie wobec sojusznika zza oceanu jest niewspółmierne do korzyści, jakie powinniśmy osiągać i to nie ze słownych obietnic, ale w twardych umów (takich jak choćby oftset za F-16). Nieudolność negocjatorów powoduje, że możemy tylko patrzeć na uroczyste pogrzeby, a bez wiz jeżdżą do Stanów inni.....
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska


Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron