Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Marek Niedźwiecki żegna się z Trójką :(((((

Ploty, ploteczki.. ;)

Marek Niedźwiecki żegna się z Trójką :(((((

Postautor: blazej » pn lip 30, 2007 3:57 pm

Marek Niedźwiecki, kultowa postać radiowego dziennikarstwa muzycznego, po 25 latach odchodzi z radiowej Trójki. Od początku 2008 r. będzie prowadzić autorskie audycje w Radiu Złote Przeboje.


Niedźwiecki podpisał dziś kontrakt z Radiem Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory). Na początku 2008 r. dołączy do zespołu i poprowadzi na antenie stacji autorskie programy muzyczne.

- Przejście do Radia Złote Przeboje to dla mnie duża, życiowa zmiana - mówi Niedźwiecki. - Z hasłem "złote przeboje" kojarzy mi się cała moja młodość. Lata 60., 70., 80. to najpiękniejszy czas mojego życia. Naturalnie więc przechodzę do radia, które gra taką muzykę - tłumaczy swoją decyzję Niedźwiecki. - Będę mógł ją przypominać sobie i moim słuchaczom, wspominać młodość mojego pokolenia. To właśnie chcę robić - zapewnił w komunikacie prasowym.

Ze zmiany cieszy się też Grupa Radiowa Agory, do której należą Złote Przeboje. - Na audycjach Mark a Niedźwieckiego wychowało się kilka pokoleń Polaków. Jesteśmy zaszczyceni - komentuje zmianę Adam Fijałkowski z Agory. - Wszyscy znamy audycje Marka - są bardzo charakterystyczne i niepowtarzalne, dlatego sądzę, że będą idealnym dopełnieniem programu stacji. Teraz można powiedzieć, że Radio Złote Przeboje to nie tylko przeboje wszech czasów, ale także gwiazdy wszech czasów - dodaje Fijałkowski.



Znani dziennikarze muzyczni komentują decyzję Niedźwieckiego


- Kilka lat temu, kiedy mówiło się o przejściu Marka do Radia Zet, nie mieściło mi się w głowie, że mogłoby do tego dojść. Bo jak myślę o radiowej Trójce, to przed oczami mam od razu Marka Niedźwieckiego - opowiada Kuba Wojewódzki. - Dziś jednak nie dziwię się jego decyzji przejścia do Złotych Przebojów, bo uważam, że Trójka nie walczy o niego tak, jak powinna. A przecież Marek sam jest złotym przebojem! Jego głos nieodmiennie kojarzy się ze świetną muzyką. Gdybym dowiedział się, że przechodzi do Radia Eska, pewnie upiłbym się na smutno. Ale taka zmiana może być dla niego tylko korzystna. A Trójka powinna wywiesić na trzy dni złote wstążki.

Decyzja Niedźwieckiego zaskoczyła Wojciecha Manna. - Marek był tak zrośnięty z Trójką jak adres Myśliwiecka 3/5/7 - powiedział dziennikarz portalowi Gazeta.pl. - Ale każdy z nas, kto pracował tak długo w jednym miejscu, myślał o zmianie. Sam kilka lat temu odszedłem z Trójki żeby założyć własne radio. Decyzję Marka na razie trudno ocenić. Dopiero po pewnym czasie da się powiedzieć czy to dobra zmiana.

- Prawdziwy radiowiec na zawsze pozostanie radiowcem, niezależnie od tego, dla jakiego radia pracuje - komentuje decyzję Niedźwieckiego Roman Rogowiecki. - Możliwe, że Marka bolało trochę serce, że po tylu latach odchodzi z Trójki. Jestem jednak przekonany, że pozostanie on sobą i będzie mógł dalej rozwijać swój talent. Wierzę, że wybrał najlepszą opcję, i że pomoże Radiu Złote Przeboje. Życzę mu powodzenia.

- Jestem kompletnie zaskoczony przejściem Marka - mówi Paweł Sztompke. - Dla mnie Marek to głos Trójki. A że jestem jego redakcyjnym kolegą, wolałbym, żeby tak było nadal.




Od studenckiego Żaka po radiową Trójkę

Marek Niedźwiecki, jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich dziennikarz muzycznych, urodził się 24 marca 1954 roku w Szadku. O pracy w radiu marzył od dziecka. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej, później pracował w Polskim Radiu Łódź. Jak wspomina Niedźwiecki, jego marzenie o pracy radiowca w pełni ziściło się w 1982 roku, kiedy Andrzej Turski zaproponował mu prowadzenie Radiowej Listy Przebojów Programu Trzeciego. "Od razu wpadłem w jej wir" - napisał Niedźwiecki na stronie radiowej. "Radio to moje hobby i pasja. Lubię robić 'teatr wyobraźni' i stąd te wszystkie moje zabawy językiem, wymyślanie 'dyrdymarków' typu: 'za 15 milionów godzina dwudziesta', albo 'sezamki obojętne dla zębów'. Lista Przebojów stała się moim drugim imieniem" - wyznał Niedźwiecki. Oprócz Listy Przebojów Niedźwiecki prowadził też w Trójce takie audycje jak "Zapraszamy do Trójki", "W tonacji Trójki" i "Markomania". Jego działalność dziennikarska nie ograniczyła się do radia. W telewizji MTV Classic prowadził "Listę wszech czasów", a w TVP2 - program "Wzrockowa Lista Przebojów". Jest również pomysłodawcą serii płytowej Smooth Jazz Cafe.



Przyznam, że do tej pory nie mogę uwierzyć...Jedna z osób z którymi utożsamiano radiową Trójkę odchodzi... Co z listą przebojów, topem wszechczasów i innymi audycjami "Niedźwiedzia" ??? Jestem rozczarowany, zły...
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: aro » wt lip 31, 2007 9:30 pm

Złość przejdzie Błażeju...
a będąc w Toruniu zapewne posłuchasz jego audycji tyle, że w innej stacji radiowej.

Znając życie pieniądze były, są i będą głównym argumentem w podejmowaniu takich decyzji
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: blazej » śr sie 01, 2007 9:58 am

aro pisze:Złość przejdzie Błażeju...
a będąc w Toruniu zapewne posłuchasz jego audycji tyle, że w innej stacji radiowej.

Znając życie pieniądze były, są i będą głównym argumentem w podejmowaniu takich decyzji


Na pewno poszło o kasę, w wywiadzie dla "Dziennika" (z 31.07.2007) Hirek Wrona zasygnalizował, że "Niedźwiedź" zarabiał w polskim radiu śmieszne pieniądze.
Szymon Sławiński, wiceszef Trójki stwierdził ,odnośnie listy, że "pewnie jakaś będzie, ale na pewno nie w takiej postaci jak obecnie, bo zbyt jednoznacznie kojarzy się z Markiem". Jeśli "jakaś" ma być wyznacznikiem nowej audycji to ja dziękuję....
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Gosiek » pt sie 03, 2007 11:17 pm

o qrde... a co z grudniowym "karpiem'?? zaszczepil we mnie Pan Radek;] (mam nadzieje ze ktos go jeszze pamieta z WOSP-u) Trojke i "Niedzwiedzia" a tu taki smutny news...;/ to bedzie teraz bez sensu...;/
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: blazej » sob sie 04, 2007 7:29 am

Wczorajsza lista była inna niż wszystkie....Wspomnieniowa bez Niedźwiedzia Jeśli chodzi o karpia, to może i będzie (większość redakcji Trójki w nim śpiewała), ale co z tego skoro karp zawsze przed świętami królował na liście. Nie mogę odżałować też Topu Wszechczasów, zawsze był w grudniu.... :(
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 2:52 pm

Jestem zaskoczony i zamucony. Niedawno spotkałem M.N. na koncercie, no ale przeciez mi się nie zwierzał :wink: . To dla mnie kultowa postać III P.P.R. i trójka nie będzie już taka jak dawniej. Mam jednak nadzieję, ze podobnie jak Wojciech Man - Marek wróci jeszcze do Trójki. Kto tak poprowadzi listę i Top jak On? Na pewno będzie tęsknił. Radio Złote Przeboje jest fajne, ale gdzie mu tam do poziomu Trójki. Wprawdzie muzyka jest fajna, ale słuchając go zauważam, że leci ciagle to samo. Wolę AntyRadio albo WAWA. Mam nadzieję, że jesli Niedźwiedź zostanie w Radiu Złote Przeboje to podniesie znacząco poziom tej stacji.
Wierzę jednak po cichu, że wróci do Trójki, a ta doceni wreszcie jego osobowość choćby i w poziomie zarobków.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: blazej » ndz sie 05, 2007 3:15 pm

Sensor pisze:Jestem zaskoczony i zamucony. Niedawno spotkałem M.N. na koncercie, no ale przeciez mi się nie zwierzał :wink: . To dla mnie kultowa postać III P.P.R. i trójka nie będzie już taka jak dawniej. Mam jednak nadzieję, ze podobnie jak Wojciech Man - Marek wróci jeszcze do Trójki. Kto tak poprowadzi listę i Top jak On? Na pewno będzie tęsknił. Radio Złote Przeboje jest fajne, ale gdzie mu tam do poziomu Trójki. Wprawdzie muzyka jest fajna, ale słuchając go zauważam, że leci ciagle to samo. Wolę AntyRadio albo WAWA. Mam nadzieję, że jesli Niedźwiedź zostanie w Radiu Złote Przeboje to podniesie znacząco poziom tej stacji.
Wierzę jednak po cichu, że wróci do Trójki, a ta doceni wreszcie jego osobowość choćby i w poziomie zarobków.


Obawiam się niestety, że może nie wrócić. 25 lat prowadził listę bez przerwy (nie licząc wyjazdów do Australii itp.) Myślę, że lista po powrocie nie byłaby juz taka sama, przynajmniej mnie by nurtowało pytanie dlaczego tak nagle odszedł i zostawił słuchaczy...Jeśli chodzi o Radio Złote Przeboje to jest problem, bo ma ona szereg oddziałów regionalnych i nie jest powiedziane, że akurat Marka usłyszymy. W ogóle to tak jakoś sceptycznie jestem nastawiony do stacji radiowych grających złote przeboje" W Toruniu jest Gold Fm, tak mniej więcej co kilka godzin słyszy się te same kawałki...Obłęd... Do Radia Złote Przeboje przeszedł niejaki Fijałkowski, który chciał wcześniej całkowicie skomercjalizować Trójkę...Tak czy siak Niedźwiedzia poszukam w eterze, bo ciekaw jestem jakie to nowe autorskie audycje zaprezentuje w nowym radiu.



Polecam forum http://forum.lp3.pl Wszystko na temat Listy Przebojów Trójki
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 4:42 pm

To prawda - słucham czasem Toruńskiego Gold FM - można odbierać w Izbicy.

Podejrzewam, że tak "trójkowy" dziennikarz, jak M.N. nie odszedłby bez powodu i nie do jakieś słabszej poziomem stacyjki regionalnej. Nie wiem, czy chodziło o kasę. Być może i jesli tak, to Pr.III powinien się wstydzić. Ale jest jeszcze coś... Podobnie jak w TV publicznej, tak i w publicznym radiu doszli do głosu politycy (choć nie wiem, czy słusznie ich tak nazywam). Obecna władza przyjęła styl rządzenia typu Jacko-Kurskiego, IPN-owskiego, bojówkowo-LPR-owskiego, czy Wildsteinowskiego. Wiele osób zostało zmuszonych wręcz do odejścia z mediów znajdujac miejsce w komercyjnych stacjach. Wprawdzie PIS, czy LPR nie wnikają zbyt mocno w gospodarkę (nie chcę złośliwić, ze z powodu niekompetencji, ale chwała im za to). Natomiast robią swoją agresywną politykę w mediach i spółkach Skarbu Państwa (np. toruńska Energa). Powstały nawet nowe etaty dla swoich i szuka się haków na innych. Ale jaki pan - taki kram. Podejrzewam, że Niedźwiedzki albo został pogoniony, albo nie zniósł ciśnienia (pamiętamy wszyscy casus M.Szabłowskiej). Szkoda...
A teraz idę poczytać forum trójki - dzięki za info i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz sie 05, 2007 5:22 pm przez Sensor, łącznie zmieniany 1 raz
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: aro » ndz sie 05, 2007 4:46 pm

Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: blazej » ndz sie 05, 2007 5:10 pm

Krążą plotki, że Niedźwiedź był podejrzewany o współpracę z SB. Rozpoczynał swą pracę w Trójce w 1981 r., a listę prowadził od 1982 r., czyli wiadomo w jakim okresie dla historii Polski. Ja w to jednak nie wierzę.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 5:30 pm

Takie oskarżenie jest możliwe. W dzisiejszych czasach to nic dziwnego. Śmieszy mnie jednak fakt, ze poszukiwaczami osób "złamanych" najróżniejszymi metodami przez ówczesne służby są osoby, które tamte czasy pamiętają jedynie z kronik filmowych, lub chodziły wtedy do podstawówki. Nie uwłaczam ich młodemu wiekowi, ale co oni wiedzą o przysłowiowym życiu pszczół?
Gdyby taki poszukiwacz trafił w łapy tamtych oprawców i się oparł podpisaniu "lojalki" to mógłby coś powiedzieć i oskarżać innych. Zresztą ja też w to nie wierzę. Myślę, że chodziło o coś innego. Może kretyni od poszukiwań dewiacji w imię praworządności skojarzyli brak żony u Marka jako coś dziwnego :?:
Może kiedyś się dowiemy.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: blazej » ndz sie 05, 2007 5:36 pm

Wspomnieniowa kolekcja na 25-lecie listy jest bardzo nieprzychylna komunistom, co prawda tekstów historycznych do poszczególnego rocznika nie pisał Niedźwiedź, ale nie sądzę by nikt z nim tego nie konsultował. Nie jest to jakiś wielki wyznacznik, ale jeszcze bardziej przekonuje, że domniemana współpraca M.N. jest mało prawdopodobna....
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 5:51 pm

Bardzo mozliwe, choć tedy próbowano "zdobywać" wszystkich znanych ludzi. Ja nie oceniam nikogo. Nawet gdyby to byłą prawda, to i tak nie powiem o nikim złego słowa - to były inne czasy. Potępić należy tych, co łamali ludzi, a nie tych połamanych. Oczywiście byli i nadgorliwi i tych należy piętnować.
Osobiście nie wierzę, że Marek Niedźwiedzki. mógł być TW.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » ndz sie 05, 2007 7:04 pm

Votum separatum.
Nie mam nic do Niedźwiedzia, niemniej chcę przypomnieć, że i on i Kaczkowski byli cenzorami muzycznymi.(Najostrzej działali w połowie lat osiemdziesiątych). Nie przecenał bym również jego "niezastapioności". Wczoraj słuchałem całe przedpołudnie nowego głosu i moim zdaniem był lepszy, skuteczniejszy i z pewnością bardziej komunikatywny od Niedźwiedzkiego, a nawet Strzyczkowskiego. Czas na naturalną wymianę pokoleń. Niedźwiedzki i Strzyczkowski powinni wylecieć z publicznej stacji z zupełnie innego powodu, którego mało kto zauważa, a jest poważny: mianowicie za seksizm. Jestem - jak myślę - facetem z... ten tego, ale ich publiczne odzywki do kobiet i na temat kobiet skrajnie mnie rażą i bywają na poziomie dowcipów obszczymurków.
Znowu na mnie nakraczą
:twisted: :D :twisted:

Umarł król niech żyje król.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 7:49 pm

No cóż - kobiety nie były im dłużne :D
Ale każdy może mieć inne zdanie - nie zamierzam krakać tylko przedstawiam swoje.
Dla mnie to tak, jakby ktoś próbował zastapić np. Mikołaja w święta. Pewnie, że już stary i czas na coś nowego, ale Niedźwiedź to ikona Trójki.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi cenzorami z lat 80-tych. Tzn. czego nie puszczali? Punk - rocka? Fakt - nie było tego w Trójce. A jesli było to rzadko i w porach niesłuchalności. Myślę jednak, że MN nie miał na to wielkiego wpływu tylko chłopaki z ul. Mysiej i kierownictwo radia.
Natomiast to, co puszczali było naprawdę super skoro przetwało do dziś i do dziś młodzież słucha podśpiewując dawne przeboje.
Na szczęscie nie wpuścili do radia Disco-Polo i innych jarmarków.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » ndz sie 05, 2007 8:08 pm

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi cenzorami z lat 80-tych.


Cenzurowali polskie zespoły i polskojęzyczne piosenki. Nie oceniam ani nie sądzę. Tak było. Na ten temat była głośna dyskusja w polskim radiu na początku lat dziewięćdziesiątych. Stad to pamietam. Jak się nazywał ten zespół wycięty przez nich w niebyt? Uciekła mi nazwa, może ktoś pomoże. Był taki teledysk wakacyjny tego zespołu "[grupa muzyków wychodzi z jeziora na brzeg - wtedy szlagier że hej]". Podpadli napisaniem parareligijnej piosenki nt. Wielkiejnocy. Niedźwiedź płakał po rypnięciu się sprawy i upadku komuny, że on to mało cenzurował, że tylko te kilka płyt i kilkanaście piosenek. Słyszałem to!
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 8:26 pm

Możliwe, ze tak było, choć nie przypominam sobie zespołu wychodzącego z wody w teledysku i piszącego potem coś parareligijnego. Grałem w tamtych czasach w blues-rockowej kapeli, więc byłem w tematach muzycznych nieźle osadzony i jakoś nie kojarzę tego zespołu. Nie słychać ich też w radiu WAWA, gdzie leci tylko polska muzyka i często się wraca do lat 80-tych - już bez cenzury. Myślę też, ze MN nie miał aż takiej siły sprawczej, żeby uwalić dobrą kapelę. Dobra muzyka obroni się sama i przetrwa choćby w garażu, czy na scenach nieoficjalnych, alternatywnych. Wtedy było miejsce dla takich artystów też. No, może nie w publicznych mediach, ale wiele przetrwało bez puszczania w Trójce. Natomiast dyskryminacja polityczna, czy z powodów niepoprawności była niezłą wymówką na zakończenie kariery tzw. "zespołu jednego przeboju" (Azyl P. na przykład). Dziś często tą wymówką posługują się politycy, kiedy ktoś ich szczypie za np. korupcję, a oni opowiadają o ataku z pobudek politycznych.
Oglądam ostatnio "Czterdziestolatka" i mam niezły ubaw z inż. Gajnego, który też opowiada, ze mógłby zrobić Bog wie jaką karierę, ale są ludzie, którzy utrącają jego osobą za zbyt radykane poglądy :lol:
Nei mniej jednak mogło tak być, ze kogoś "uwalili" tak sobie i za niepoprawność. Ja wprawdzie o tym nie słyszałem, dlatego jestem wątpiący.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » ndz sie 05, 2007 8:39 pm

Przypomniało mi się. Chodzi o Papa dance. Jakoś tak. Oni powstali na dwa, może trzy lata przed upadkiem komuny. Istnieją chyba do dziś. Wtedy na ten gatunek granej przez nich muzyki był istny szał.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 8:51 pm

No i wszystko jasne :D
Papa Dance to był początek polskiego Disco. Ten gatunek z założenia nie był wpuszczany pomiędzy muzykę w Trójce. Poziom muzyczno-wokalny tej kapeli był lichy i jest jeszcze słabszy teraz. Fakt-mieli fajne piosenki, bezwysiłkowe teksty i do dziś się je spiewa. Podobnie jak J.Laskowskiego. Papa Dance był wytworem celowym z castingu jako odpowiedź na Italo-Disco i Modern Talking królujace wówczas w dyskotekach. Fakt, że mocno zaistnieli, bo sam nuciłem NAJ- STORY, MAXISINGIEL i inne. Puszczano ich natomiast w TVP i Pr. I (Lato z radiem) masowo. To była większa tuba PRL-u niż Trójka. A Papa Dance dla większości słuchaczy ówczesnej Trójki to był niestety obciach
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: aro » ndz sie 05, 2007 10:15 pm

Panowie spoko,
każdy słucha to co lubi. Każdy słucha dla siebie. Nie możemy nakazać słuchać innym to co modne, tylko to co nam się podoba.
Dobrze, że jest tyle rodzajów muzyki i równie wiele stacji radiowych.
jeden lubi disco polo a inny Mozarta i niech tak zostanie :wink:
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Następna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron