Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wątek dzienny - wątek nocny.

Ploty, ploteczki.. ;)

Wątek dzienny - wątek nocny.

Postautor: Ptasiek » wt mar 20, 2007 7:56 pm

Tak czasem jest, że wchodzisz na forum i nie wiesz gdzie skierować pierwszy krok. Nie wiesz gdzie podzielić się jakąś swoją dolą lub niedolą, głupstwem lub sprawą poważną. Oto jest.

Wątek dzienny : sprawy dnia szarego bez blasku, jak również małe radości jakie nas dotyczą.

Wątek nocny : by podzielić się myślami na każdy temat, gdy już dnia nie stało.

W założeniu jest to temat integracyjny. Unikajmy zatem może jakichś wątków osobistych, tudzież wycieczek personalnych, polityki. Słowem: DOBRZE ŻE JESTEŚ: niech będzie mottem tego tematu.


Zapraszam.


Na wielkich forach, na których pisuję, ten właśnie temat jest zazwyczaj najbardziej oblegany i faktycznie zazwyczaj "dzień dobry" zaczyna się od przejrzenia i zgłoszenia na liście obecności właśnie w tym temacie na forum


-------------------------


eeeeeeeeeeeeee no co jest. Już wieczór. 21. A tu nikogo na forum? Dawać ludziska i skrobać i klikać w klawiaturę!
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: loopez » wt mar 20, 2007 8:33 pm

Ptasiek- dobrze że jesteś heh :P
Awatar użytkownika
loopez
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: wt lut 06, 2007 4:54 pm

Postautor: Jaszar » wt mar 20, 2007 9:30 pm

To może jako logo tego wątku proponuje taki obrazek

Obrazek

Tylko bez skojarzeń ... to są gęsi nie ...........
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » wt mar 20, 2007 9:33 pm

Nareszcie ktoś dotarł: witam Jaszara i WXYZ'a
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » wt mar 20, 2007 9:39 pm

A też witam i o zdrowie pytam :lol:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » wt mar 20, 2007 9:52 pm

Nic to spadam na "4-shared" skopiować troche e-booków. Zajrzę jeszcze po północy.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Domin » wt mar 20, 2007 10:55 pm

:D
Domin
starszy sierżant
starszy sierżant
 
Posty: 118
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:42 am

Postautor: mendel » śr mar 21, 2007 2:22 pm

w sumie to nawet dobry ale jak innym się to spodoba??? zobaczymy... :lol:
Awatar użytkownika
mendel
chorąży
chorąży
 
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:58 pm

Postautor: Ptasiek » śr mar 21, 2007 6:10 pm

zabić miśka!!! zabić!!!
Członkowie Niemieckiej Federacji na rzecz Ochrony Zwierząt domagają się, by opiekunowie małego niedźwiedzia polarnego z berlińskiego ZOO przestali go karmić. Obrońcy zwierząt uważają, że lepiej, by misiek umarł niż był wychowany przez ludzi. - ZOO musi zabić niedźwiedzia - mówi jeden z aktywistów federacji Frank Albrecht.


Noszenie dzikiego zwierzęcia na rękach i karmienie butelką to łamanie jego praw - uważają obrońcy praw zwierząt
- Karmienie z ręki to nie chronienie gatunku, ale najgorsze naruszenie praw zwierzęcia - uważa Albrecht.


Niedźwiadek Knut, rozsławiony już przez niemieckie media jako "śliczny Knut", urodził się w ZOO w Berlinie w grudniu. Matka, która najpierw go odrzuciła, zdechła wkrótce po urodzeniu małego.

Opiekunowie z ZOO zdecydowali się karmić miśka butelką, by przeżył. Planom ZOO natychmiast sprzeciwili się aktywiści radykalnych organizacji broniących praw zwierząt, co wywołało z kolei reakcję polityków.
- Zabijanie zwierząt nie ma nic do rzeczy, jeśli chodzi o ochronę gatunków - mówił Wolfgang Apel, przewodniczący Niemieckiej Federacji na rzecz Ochrony Zwierząt.
Undine Kurth z Zielonych oceniła jego wypowiedź jako "całkowicie nie do zaakceptowania".

Albrecht uważa, że media nie przedstawiają całego stanowiska obrońców praw zwierząt, choć popiera debatę zapoczątkowaną przez pierwszy artykuł w gazecie "Bild". Jego zdaniem, pracownicy ZOO zrobili źle, ratując Knuta, jednak równie złe byłoby zabicie go, gdyby zdołał przeżyć samodzielnie.
- Jeśli matka niedźwiedzia go odrzuciła, ZOO powinno zdać się na jej naturalny instynkt - mówi Albrecht - W niewoli niedźwiedź zostałby pozostawiony samemu sobie i zginąłby.

Nie zgadza się z tym organizacja "Cztery pazury". Jej członkowie uważają, że nawet jeśli Bruno na wolności by nie przeżył, nie można go karać za to, że urodził się w ZOO.
Inni obrońcy praw zwierząt mówią z kolei, że pracownicy ZOO traktują miśka "niehumanitarnie" i że przez to będzie miał w przyszłości problemy w relacjach z innymi niedźwiedziami.



Mam nadzieję, że Knud pożre jakiegoś Zielonego, jak dorośnie:) A tak wygląda zwierzę, które ekolodzy chcą uśmiercić...


Obrazek





Na szczęście jest nadzieja. Oto co o świrach w maskach "ekologów" powiedział Waclav Klaus:

" Ekolodzy to niebezpieczni komuniści".

"Sekciarstwo i nowe wcielenie komunizmu" - tak nazwał światową modę na ekologię prezydent Czech Vaclav Klaus. Zasugerował, że kraje, które w swej polityce stawiają na pierwszym miejscu ochronę środowiska, są zagrożeniem "dla wolności, demokracji, gospodarki rynkowej i dobrobytu".

Klaus powiedział to przy okazji dyskusji na temat ankiety, którą przesłał mu Kongres USA. Amerykanie wypytywali go w niej o to, co sądzi na temat wpływu działalności człowieka na globalne ocieplenie.

"Globalne ocieplenie to mit, a tzw. ekologizm stał się nową religią" - odpowiedział Kongresowi USA Vaclav Klaus. "W debacie na temat klimatu nie jesteśmy świadkami konfrontacji poglądów na temat środowiska naturalnego, tylko zderzenia stanowisk w sprawie wolności jednostki" - napisał Klaus.

Zdaniem Klausa, "ambitny ekologizm zajął dziś puste miejsce po komunizmie". Dodał, że ekologia przypomina mu ideologię totalitarną, której celem jest zastąpienie "wolnego i spontanicznego rozwoju ludzkości centralnym planowaniem na całej planecie".
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Wątek dzienny wątek nocny

Postautor: bryza » śr mar 21, 2007 6:52 pm

Huuurrrraaa ! fajnie że jesteś wątku!!! Mam problemy i radości już miałam pisać do ;Przyjaciółki; ......A tak na serio to fajny pomysł,czemu nie, jak tylko czas pozwoli napewno się odezwę.Póki co grypka mnie bierze. Wszystkim życzę wszystkiego radosnego z okazji Pierwszeg Dnia Wiosny. :D :D :D :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: loopez » śr mar 21, 2007 8:34 pm

Słyszałem o sprawie w telexpresie Szkoda by było miśka. Ekologów czasem cięzko jest zrozumieć...
Awatar użytkownika
loopez
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: wt lut 06, 2007 4:54 pm

Postautor: Ptasiek » czw mar 22, 2007 7:21 pm

A co powiecie o takim dziwoląstwie?

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=36710

Sprawa wbrew pozorom wcale nie jest "egzotyczna". Mam konkretną wiedzę o podobnych - nieco mniej drastycznych ale podobnych - zachowaniach z naszego pobliża. ( tylko pm: dla ludzi, których znam osobiście)
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Domin » czw mar 22, 2007 8:33 pm

Takiego czegoś jeszcze nigdy w życiu nie czytałem.Poprostu masakra
Domin
starszy sierżant
starszy sierżant
 
Posty: 118
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:42 am

Postautor: loopez » czw mar 22, 2007 8:35 pm

Czysty fanatyzm-> zmora ludzkości.
Awatar użytkownika
loopez
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: wt lut 06, 2007 4:54 pm

Postautor: Ptasiek » czw mar 22, 2007 9:51 pm

Cuda się dzieją. Widzę wśród użytkowników aktywnych Ambę. Witamy, witamy.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Amba » czw mar 22, 2007 10:02 pm

Witamy, witamy.

Nie mam czasu pleść , Idę dopić co moje.
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić..." - Piłsudski

"Nie można perfumować łajna, wystarczy wyczyścić oborę".
Awatar użytkownika
Amba
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 9:48 pm

Postautor: Ptasiek » pt mar 23, 2007 5:49 pm

Zakute w skałach miały czekać na odkrycie i uporządkowanie, ku chwale darwinowskiej teorii. Sam Darwin do tego stopnia nie miał wątpliwości, że wygłosił dość ryzykowne twierdzenie: “Jeżeli ktoś odrzuci moje poglądy na podstawie dowodów geologicznych, to w sposób uprawniony odrzuci całą moją teorię”. No i wykrakał! Od tego czasu minęło prawie półtora wieku, w którym to czasie odkryto miliardy skamielin. Około sto milionów z nich trafiło do muzeów całego świata. Niestety, ten aż nadto obfity materiał, nie zapełnił dziur w zapisie geologicznym. Zamiast upragnionego obrazu prostoliniowej, stopniowej, ciągłej ewolucji są nagłe skoki, zygzaki, oscylacje, rzadko widać niewielką akumulację zmian.


całość tu: http://www.abcnet.com.pl/artykul.php?art_id=2578&token=

W internecie jest sporo na ten temat. Od skrajnych przeciwników darwinizmu, aż po takichże samych jego obrońców. Moim zdaniem dyskusja wokół istoty sprawy jest drugorzędna, jednak okazja do pośmiania się z niektórych poglądów wyśmienita. :idea: :wink:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » pt mar 23, 2007 6:04 pm

To ciekawe jak zareagujecie na to (a co mi tam :lol: ) :
"Ktoś", "Gdzieś" (a może jedno i drugie) potrzebuje, lubi, chce, ceni, zbiera, jada lub zażywa jako narkotyk (sic!), w milionowych bądź niezliczonych dawkach substancję o idencie Lusz. (Elektryczność, ropa naftowa, tlen, złoto, pszenica, woda, ziemia, stare monety, uran.) miejscu zwanym "Gdzieś" Lusz występuje bardzo rzadko, a ci, którzy go posiadają, uważają, iż jest niezbędny do tego, do czego się go używa.

Kierując się Prawem Podaży i Popytu (powszechne prawo w "Gdzieś"), "Ktoś" zamiast poszukiwać naturalnych zasobów Luszu, zdecydował się go produkować w sposób powiedzmy, sztuczny. Postanowił założyć jego hodowlę, uprawiać go w ogrodzie.

Naturalny Lusz odznaczał się różnym stopniem czystości. Stwierdzono, że powstawał w wyniku ruchów wibracyjnych podczas cyklu węglowo-tlenowego i wtórnie podczas procesu reakcji. Badacze z "Gdzieś" przemierzali duże odległości w poszukiwaniu nowych źródeł tej cennej substancji, a ich odkrycia witano z entuzjazmem i nagradzano.


Aaaa całość tuu :
http://www.stara.kawiarenka.pl/strony/loosh.htm
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: rossa » pn mar 26, 2007 8:19 am

Co jest ludziska, gdzie jesteście w pracy :lol: :lol: :lol:
a ja już po i za chwilke śmigam do wyrka :wink: tylko poczytam coście namazali w czasie mojej nieobecniości
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » pn mar 26, 2007 6:36 pm

Kobito. Ty żartujesz Niebożę? O dziesiątej rano idziesz spać?

A powiedz gdzie, to może i ja się załapię? :oops:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Następna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron