Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Raport o WSI

Ploty, ploteczki.. ;)

Raport o WSI

Postautor: Ptasiek » pt lut 16, 2007 7:11 pm

Oto link, który chodzi co do wspomnianego raportu. (podany oficjalnie: prezydent.pl - jest tak zapchany, ze nie ma szans tam czegokolwiek pobrać)

http://www.sendspace.com/file/w3iun1

na dole strony jest link:pobierz

Daję sobie dobę na przejrzenie tego bardzo obszernego dokumentu i zapraszam do dyskusji. Pierwszy ogląd: lektura ok 30 stron jest porażająca.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob lut 17, 2007 6:47 pm

Moim zdaniem nic dobrego z tego raportu nie wynika. Jedynie co można
powiedzieć to został zachwiany cały system obrony i wywiadu naszego kraju. Coraz głośniej robi się wokół ujawnienia tych dokumentów.Po prostu PiS nie mógł się doczekać ujawnienia najbardziej oczekiwanego
dokumentu IV RP.Chociaż wydaje mi się, że pociągnie to za sobą wiele
nieoczekiwanych wydarzeń. Pożyjemy zobaczymy...
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob lut 17, 2007 8:15 pm

Czytałeś? Czy piszesz na podstawie komentarzy gazopodobnych? Ślepiec i głuszec wszak zauważy już choćby po przejrzeniu tego dokumentu, że tak rozdmuchana sprawa dziennikarzy to zaledwie nieistotny rozdzialik. Ważne zaś są zaniechania w zwalczaniu infiltracji Polski przed wrogimi działaniami obcych wywiadów, Ważne są sposoby i drogi wypływu i powrotu pod obcym szyldem olbrzymich kapitałów. to jest zagrożenie? Że o tym ktoś w końcu napisał? Że taki niewinny "ciech" w pół dnia zarobił na machlojce pół miliarda baksów i zdefraudował przez następne pół dnia. Takich machlojek na drobne np. 8 miliardów baksów (w przypadku transporterów opancerzonych) było całkiem sporo.

Największy grzech jaki słyszę i widzę w komentarzach to skłonność do zamiatania prawdy pod dywan. Tymczasem zadziałał elementarny mechanizm demokracji polegający na cywilnej kontroli nad służbami i podnosi się nie wiadomo dlaczego krzyk. O co? O to, że służby (ich oficjalni reprezentanci - nie osoby operacyjne) zostali wymienieni z nazwiska wraz z machlojami jakie robili.

To takie pierwsze impresje po lekturze kilkudziesięciu pierwszych stron i przejrzeniu pobieżnym stron następnych.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Raport o WSI

Postautor: bryza » ndz lut 18, 2007 6:09 pm

Uff !!!! przebrnęłam przez ten gąszcz liter(przydałaby sie nauka szybkiego czytania!!)Moje wrażenia?no cóż muszę przyznac,ze była to dla mnie lektura dziwaczna! Być możena temat raportu były zbyt szumne zapowiedzi(przecieki)a przez to oczekiwania większe.Jest faktem.że raport ujawnia przekrety gospodarcze,nielegalne transakcje ich mechanizm działania,ale wiele z tych spraw to nic nowego,wiele z nich dawno znalazło finał w sądzie.Ogólnie rozczarowanie i zbyt mało konkretów.Tyle na gorąco pierwszych wrażeń!!
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: Ptasiek » ndz lut 18, 2007 6:30 pm

Masz rację Bryza. Oczekiwania były rozdmuchane. Tymczasem faktycznie poza wiedzą "dziennikarską" tylko podaną w oficjalnej wersji rządowej niewiele jest tam nowego. Ale ta różnica stanowi o potędze tego dokumentu. Nie można o tym zapominać.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Raport o WSI

Postautor: bryza » ndz lut 18, 2007 6:52 pm

Zgadzam się z Tobą Ptaśku,tym bardziej czekam niecierpliwie na kolejną część raportu(podobno latem) Tymczasemniech spektakl trwa... :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: Ptasiek » ndz lut 18, 2007 6:59 pm

Śmieszą mnie natomiast te rozdmuchane dywagacje ilu to tajnych agerntów zostało zdemaskowanych, jaką to robotę odwaliliśmy w prezencie obcym służbom.Takie tam. Nie zauważyłem tam żadnego nazwiska pracownika WSI, który byłby osobą o utajnionym nazwisku. jest tylko cała "wierchuszka" która z natury swej jest jawna.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Raport o WSI

Postautor: bryza » ndz lut 18, 2007 7:21 pm

Tak naprawde to my sie nigdy nie dowiemy prawdy jak to naprawde jest..Według mojego skromnego zdanie rozwiązanie WSI powinno nastąpić jakieś 17 lat temu.Temat długo jeszcze będzie wzbudzał kontrowersje i pociągnie za sobą lawinę.. już zapowiadają sie pierwsze procesy..Poczekamy zobaczymy :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: Ptasiek » sob mar 17, 2007 8:38 pm

Jeszcze o kulisach nieopublikowanych w raporcie WSI. Polecam uważną lekturę:
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=35866

Bryza. Masz następne "culisum" w sprawie odwołania Sikorsiego.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Raport o WSI

Postautor: bryza » ndz mar 18, 2007 6:00 pm

Ptaśku! dzięki za link.Przeczytałam uważnie ..no i przyznam że mam jeszcze większy mentlik w głowie,muszę to wszystko na spokojnie ,,przetrawić".Lektura bardzo interesująca ,dzieki ,pozdrawiam :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: miras » pt kwie 13, 2007 10:59 am

Może bardziej humorystycznie o raporcie WSI:

7 dni raportu WSI

Każdy kolejny dzień przynosi nam nowe fakty o raporcie z likwidacji WSI. Dla niezorientowanych ujawniamy w skrócie, co o kulisach jego powstawania mówił codziennie prezydent Kaczyński.

Dzień pierwszy
Lech Kaczyński: - Oto raport w takiej postaci, w jakiej przekazał na moje ręce Antoni Macierewicz.

Dzień drugi
Lech Kaczyński: - No, dobra, rzeczywiście poprawiłem kilka przecinków i błędów ortograficznych, tak dla porządku. Ale to wszystko.

Dzień trzeci
Lech Kaczyński: - Owszem, naniosłem kilka swoich poprawek stylistycznych, bo Antek napisał tak nieporadnie kilka zdań, ale nie ma mowy o zmianie jakichś nazwisk.

Dzień czwarty
Lech Kaczyński: - Ojej, no Antek w paru miejscach zrobił literówki w pisowni nazwisk, to poprawiłem.

Dzień piąty
Lech Kaczyński: - Zniknęły jakieś nazwiska? Niemożliwie, może jak zmieniałem kolejność, żeby było alfabetycznie, to przez przypadek o kilku zapomniałem.

Dzień szósty
Lech Kaczyński: - Mam pewną wiedzę, wiec dopisałem kilka osób, o których wiedziałem, że były agentami. Ale to przecież niewiele znaczący aneks zawierajacy kilka, najwyżej siedemdziesiąt nazwisk.

Dzień siódmy
Lech Kaczyński: - No tak naprawdę, to sam napisałem raport już wcześniej, pokazałem go Antkowi, który po porównaniu ze swoim uznał, że mój jest fajniejszy. Dlatego opublikowaliśmy moją wersję. Ale to Antek zdecydował, więc wszystko jest OK.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Raport o WSI

Postautor: bryza » pt kwie 13, 2007 9:16 pm

Całe szczęście ,że tydzień ma siedem dni,bo Pan K. jeszcze bardziej by namieszał hi hi :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka


Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość