Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



"Nim przyjdzie wiosna, nim miną mrozy..."

Ploty, ploteczki.. ;)

Postautor: miras » sob sty 20, 2007 11:04 am

W Izbicy jeszcze nie było tak tragicznie. Znak CPN-u złamało kolo fontanny i światła nie było całą noc, aż do rana do 10 godz.
Najgorzej jednak było w pobliskich wioskach straty są naprawdę ogromne.
Dachy pozrywane, ściany budynków porozwalane niektórym nawet
okna wyrwała ta wichura. Ale co się dziwić jak KLIMAT się zmienia :shock:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » sob sty 20, 2007 11:21 am

No zmienia się zmienia. W Izbiczy też była burza?? Burza w styczniu... poracha
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: kokeszko7 » sob sty 20, 2007 11:58 am

Burzy to jakoś nie słyszałem! Jest jeszcze troche strat na cmentarzu łącznie z przewróconymi tablicami na grobach :cry: :cry: :cry:


Ale Dżoanko, nie martw sie: od środy ma byc zima ze sniegiem chociaż ja osobiście za tym nie tęsknię :)
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: miras » sob sty 20, 2007 1:34 pm

kokeszko7 pisze:Ale Dżoanko, nie martw sie: od środy ma byc zima ze sniegiem chociaż ja osobiście za tym nie tęsknię :)

Żeby rzeczywiście zima nie dała się nam we zanaki jak w zeszłym roku...
Chyba nikt by nie chciał takiej zimy ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » sob sty 20, 2007 4:26 pm

Niech poprotu szybko przyjdzie i szybko odejdzie ta zima bo nie uśmiecha mi się spędzać np. długi weekend majowy przy padającym śniegu, już nie mówiąc o juwenaliach :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » sob sty 20, 2007 4:30 pm

Tfu ... na psią budę. Po sześćdziesięciu paru godzinach - dopiero dzisiaj ok. 13 udało się elektrykom wymienić słup koło mojego domu, podwiesić od nowa splot prowadzący do domu i przywrócić napięcie w połowie wioski.

We czwartek ok 21.40 zdmuchło światło. Okazało się, że obok domu wiatr wyrwał sporą akację i machnął na linię i splot, tak, że cała wisiała na drutach podtrzymywana splotem zakotwionym w szczycie domu. Nie było rady. W tę wichurę, przy pomocy sąsiada i rodziny musiałem pociąć drzewo na kawałki i dzięki karkołomnym sztuczkom zwalić je z lini i splotu. Udało się Słup nie wytrzymał i złamał się w połowie. Stał tylko przytrzymywany przez druty od prądu.Splot opuścił się na niecałe dwa metry od ziemi tóż nad drogą. Całe szczęście, wytrzymał szczyt domu.

Ach ten "El Ninio"...
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Dżoana » sob sty 20, 2007 4:33 pm

hihih Kokeszko dziękuję :P
hihi i z góry przepraszam za moje "złe zachowanie" :PP
no no no
a co do wiatru to...wolę śnieg!
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » sob sty 20, 2007 6:49 pm

Ptasiek- szczęście w nie szczęściu bo przynajmniej zrobiłes sobie "krasztest" swojego domu.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » sob sty 20, 2007 7:09 pm

Żebyś wiedział,że tak było. Horror. Rok temu był kapitalny remont dachu szczytów, wszystkiego. By mnie chyba sczyściło, gdyby coś rypło, a niewiele brakowało...
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Bluszczykja » sob sty 20, 2007 9:24 pm

Nie powiem... dosyć, że przez ten "wiaterek" spać nie mogłam... to mi domek uszkodziło z lekka :? a ja nabawiłam się jakiegoś nerwobółu... :x Poporstu świetnie :wink: A teraz ma być śnieg... nie no.. Jeszcze niech jakieś ogromne śnieżycę przyjdą to ja w szpitalu wyląduję (taki głupi żarcik :evil: :P )

To się nam klimat zmienia, oj zmienia...
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Dżoana » ndz sty 21, 2007 2:01 pm

no cóż zmienia sie zmienia...
co teraz będzie?
Afryka czy Antarktyda? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » ndz sty 21, 2007 2:50 pm

Wszystko zaczyna się zmieniac. Ciekawe za ile lat będziemy spiewać kolędy w pierwsze święto opalając się np na polu namiotowym na długim :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Gosiek » ndz sty 21, 2007 3:26 pm

No coz... pozyjemy, zobaczymy:)
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: miras » ndz sty 21, 2007 6:11 pm

Voo Voo napisał :

Wszystko zaczyna się zmieniac. Ciekawe za ile lat będziemy spiewać kolędy w pierwsze święto opalając się np na polu namiotowym na długim

Przy tak ogromnej zmianie klimatu to może nastapić za kilka lat.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » ndz sty 21, 2007 6:36 pm

ROK PAŃSKI 1680

Zacząłem i ten rok - daj Boże szczęście! - w Olszówce. Zaraz na początku tego roku doczekaliśmy nowych rzeczy, bo zima, która już była gruntownie stanęła, zginęła i stało się tak ciepło, tak pogodno, że bydła poszły w pole; puściły się kwiatki i trawę ziemia wydawała, orano i siano. Jam przecię-ć długo deliberował się z siewem; ale widząc, że ludzie już w pół pozasiewali jarzyny, jam też dopiero począł siać. Kiedym jeździł w zapusty z ludźmi po komendach, po weselach, to takie były gorąca, że trudno było zażyć sukni futrzanej, tylko letniej, jako in Augusto [w sierpniu]. Już tedy zimy nie było nic, tylko deszczyki przechodziły. Owe tedy zboża in Januario [w styczniu] siane, wyrosły tak przed Wielkanocą, że aż na nich bydła pasano, i tak tej zimy mało co bydło słomy zażyło, mając bardzo dobre pożywienie w polu.

Jan Chryzostom Pasek


Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej. W południowych województwach lody nie popętały wcale wód, które podsycane topniejącym każdego ranka śniegiem wystąpiły z łożysk i pozalewały brzegi. Padały częste deszcze. Step rozmókł i zmienił się w wielką kałużę, słońce zaś w południe dogrzewało tak mocno, że - dziw nad dziwy! - w województwie bracławskim i na Dzikich Polach zielona ruń okryła stepy i rozłogi już w połowie grudnia. Roje po pasiekach poczęły się burzyć i huczeć, bydło ryczało po zagrodach. Gdy więc tak porządek przyrodzenia zdawał się być wcale odwróconym, wszyscy na Rusi oczekując niezwykłych zdarzeń zwracali niespokojny umysł i oczy szczególniej ku Dzikim Polom, od których łatwiej niźli skądinąd mogło się ukazać niebezpieczeństwo.


Nie ma żadnego ocieplenia klimatu. To bzdury wyssane z paluchów i szczute przez dziennikarzy, bo dobrze się sprzedają. Kto pamięta zimę 91/2? Ja wtedy siałem 26 hektarów żyta 7 i 8 stycznia. Wcześniej porobiłem uprawki. Rzecz miała miejsce na nieuprawianym od kilku lat ugorzysku w okolicach Zarynia. Zboże wyrosło wtedy bardzo pięknie...
Nasze odczucie dnia dzisiejszego niech nas nie zwodzi. Pragnę przypomnieć, że poprzednia zima była najdłuższa i najzimniejsza od stulecia, była zimniejsza i dłuższa od najgorszej - poprzedniej jaką pamiętam - z 79 roku. Wczoraj słuchałem wywiadu z jakimś profesorem z IMGWu w Poznaniu, który twierdzi, że pojawiły się ostatnio setki opracowań świadczących o gwałtownym oziębieniu klimatu na naszej półkuli. Może więc stać się tak, że ta zima przejdzie do historii nie jako najcieplejsza od lat, ale jako ostatnia przed nową małą epoką lodowcową, jak ta w casach wojen szwedzkikich!
Pragnę przypomnieć też o oddziaływaniu El Ninio i La Ninia. To po prostu normalne. Teraz mamy światową cyrkulację El Ninio i to wszystko.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » ndz sty 21, 2007 6:56 pm

Nie chodzi tu o tę zimę. Pogoda fiksuje już od dobrych paru lat i nie wolno zapominać o zmianach nasilenia efektu cieplarnianego do ktorego przyczyniamy się jak wiadomo my ludzie.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » ndz sty 21, 2007 11:39 pm

W ciągu 48 godzin niż przewędruje nad Hiszpanią, południem Francji i wreszcie dotrze do północnych Włoch, w pobliże miasta Genua. Oznacza to, że od tego czasu niż ten będziemy nazywać "niżem genueńskim", a to bardzo niebezpieczny rodzaj niżu o każdej porze roku. Po pierwsze nie przybywa on do Polski z zachodu, jak niemal wszystkie niże, ale nadchodzi od południa. Dzięki temu za każdym razem, gdy się pojawia niesie nam bardzo obfite opady, które w ciepłej porze roku kończą się zazwyczaj powodziami. Tak było podczas pamiętnych powodzi w lipcu 1997 i ostatnio w sierpniu 2006 roku. Jednak w chłodnej porze roku niż zamiast deszczu niesie śnieg i to w równie gigantycznych ilościach. Początek zjawiska spodziewamy jest już we wtorek (23.01) w drugiej połowie dnia. Wówczas począwszy od południowej części Polski w głąb kraju bardzo powoli będzie się przemieszczać strefa intensywnych opadów deszczu, przechodzących wraz ze spadkiem temperatury w deszcz ze śniegiem i ostatecznie w sam śnieg. Najgorszej będzie w nocy z wtorku na środę (23/24.01), kiedy bardzo intensywnie i ciągle padać będzie już na obszarze całej Polski. Wszędzie, poza dalekim południem, spodziewane są śnieżyce. Śnieg będzie mokry i bardzo ciężki, co stanowi zagrożenie dla linii energetycznych, drzew i dachów budynków, które mogą nie utrzymać tak ciężkiego śniegu, w dodatku w takich ilościach. Śnieżyce potrwają całą noc, a następnie całą środę (24.01). W ciągu tego czasu na zachodzie, północy, wschodzie i w centrum Polski może spaść nawet pół metra śniegu. Zimowa aura zupełnie ominie województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie, gdzie będzie w zmian padać ulewny deszcz. Wszystko wskazuje więc na to, że w większości kraju w środę (24.01) obudzimy się z wyjątkowo białymi krajobrazami, a na drogach będziemy mieli w tym czasie prawdziwy kataklizm.


źródło: http://www.twojapogoda.pl/

Żeby nie było, iż nie ostrzegałem. Jednak już od soboty lekka odwilż i w przyszłym tygodniu nawrót łagodnej, późnej jesieni.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Dżoana » pn sty 22, 2007 10:17 am

no no no właśnie.
efekt cieplarniany...
niedługo to słoneczko nas spali i ludzie będą się przemsizać na Marsa.
tylko że to będzie chyba troszkę drogie.
ja sobie tego nie wymyśliłam.
słyszałam w planetarium jak byłam :-D
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » śr sty 24, 2007 9:29 am

No i w końcu pierwszy śnieg spadł :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Gosiek » śr sty 24, 2007 12:41 pm

Pada snieg, pada snieg...:) Tylko szkoda, ze tak pozno;/ ale coz..jush dzis lodowisko, albo tor saneczkowy na Malcie:) Serdecznie pozdrawiam z zasypanego Poznania:)
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron