Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Ciekawostki z kraju i ze świata

Ploty, ploteczki.. ;)

Postautor: Jaszar » śr kwie 18, 2007 6:51 pm

Rozrywanie czasoprzestrzeni :!:

Obrazek

Zdjęcia wykonane ultra szybką fotokamerą , pokazują pierwsze nanosekundy od zainicjowania eksplozji nuklearnej . Według Billa Ryan'a i Kerry Cassidy'ego (Projekt Camelot) a właściwie ich interlokutora "Henryego Deacona ukazują one (zdjęcia) moment rozrywania czasoprzestrzeni . Zjawisko zachodzi ponoć przy każdej eksplozji bomby atomowej :roll: :cry:

http://www.waynesthisandthat.com/abombs.html
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » pn kwie 30, 2007 6:55 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:06 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » pt maja 04, 2007 10:13 am

Ne mogłem się powstrzymać od wrzucenia tej wklejki:

Zdechła koza, która została zmuszona do ślubu

Zdechła najsłynniejsza na świecie koza, z którą pewien Sudańczyk był zmuszony wziąć ślub - donosi serwis BBC News.
Rosa, jak została nazwana koza, udusiła się zjadając plastikową siatkę w poszukiwaniu bardziej wartościowego posiłku. Według rozmówców reportera BBC Rosa niedawno urodziła kozła, nie był on jednak podobny do człowieka. "Wdowiec" tłumaczy, że był w tamtym czasie często pijany i odmawia dalszego komentarza w tej sprawie.

Mieszkaniec Sudanu został zmuszony do poślubienia kozy, po tym jak został przyłapany na uprawianiu z nią seksu. Sprawę nagłośnił właściciel kozy, który wyznał, że zaskoczył mężczyznę ze swoją kozą w sytuacji niedwuznacznej. Nie wiedząc jednak co dalej począć, zgłosił się do lokalnej starszyzny. Starszyzna oznajmiła, że winowajca musi zapłacić posag w wysokości ok. 50 dolarów amerykańskich oraz nadać kozie imię. Decyzja ta wynikała z chęci wywołania wstydu z powodu popełnienia przez skazanego niecnego czynu.

Historia o poślubieniu kozy przez Sudańczyka stała się jedną z najbardziej popularnych wśród internautów odwiedzających serwis BBC. Informacja wywołała również gniew mieszkańców południowego Sudanu, którzy po 21 latach wojny, chcieli być kojarzeni z czymś bardziej pozytywnym, niż z przytoczoną historią.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Jaszar » pt maja 04, 2007 12:09 pm

Peleryna niewidka - pierwszy krok do niewidzialności !

Obrazek

Amerykańsko-brytyjski zespół naukowców pomyślnie przetestował w laboratorium płaszcz zapewniający niewidzialność. Urządzenie podczas testów w Duke University w Północnej Karolinie (USA) najczęściej ukrywało przed mikrofalami mały miedziany krążek. Działa to na zasadzie odbijania mikrofali dookoła przedmiotu i kierowanie ich w inną stronę, jak gdyby przechodziły przez pustą przestrzeń. Jednakże ukrywanie przedmiotu przed wzrokiem nadal leży w sferze marzeń autorów science-fiction.


http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=593
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » sob maja 05, 2007 7:32 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:07 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » ndz maja 06, 2007 4:54 pm

Jak myślicie , ile lat ma ten pan na zdjęciu :

Obrazek

Progeria

Progeria jest niezwykle rzadkim schorzeniem genetycznym. Nazwa tej choroby wywodzi się z języka greckiego i oznacza “przedwczesną starość”. Na świecie żyje około 35 dzieci chorych na progerię, które czeka niezwykle krótkie życie. Większość z nich umrze w wieku kilkunastu lat.
Klasyczna progeria została po ra zpierwszy opisana przez dwóch brytyjskich lekarzy, dr. Jonathana Hutchinsona i dr. Hastingsa Gilforda, w 1886 i 1904 roku. Progerię stwierdzano u ludzi wszystkich raz i na wszystkich kontynentach. Powodująca chorobę mutacja genetyczna wydaje się pojawiać zupełnie przypadkowo i spontanicznie. Zespół Hutchinsona-Gilforda dotyka dzieci obojga płci, częściej potomstwo starszych niż młodszych wiekiem rodziców. Wśród rodzeństwa jedno może być chore, zaś drugie zdrowe.
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » sob cze 16, 2007 9:43 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:08 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » sob sie 04, 2007 10:34 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:09 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » ndz wrz 09, 2007 9:00 pm

Bdanaia na pweynm anelgksim uneriwstyecie wyzakały , że nie ma znczeania, w jaikej kleojności napsziemy lietry wenąwtrz wryazu , blye tlkyo pirwesza i otstaina lreita błyy na soiwch mijsecach . Rtszea mżoe być dolnwoie poszamiena , a mmio to bedzięmy w stniae pczyrzetać tkest bez wikszęego prleobmu . Diezje się tak dlteago , że nie cztaymy kżdaej z lteir odelndziie , ale wrayz jkao cłoaść .

Eric Campbell
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: kokeszko7 » ndz wrz 09, 2007 9:17 pm

No fakt! Jakos udało mi się rzeczywiście przeczytać te informacje bez problemu :) Przypuszczam, że gorzej by było z pisaniem :cry: mino, iż czasem same literki jakos przeskakują :lol:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: aro » pn wrz 10, 2007 4:38 pm

Jaszar pisze:
Bdanaia na pweynm anelgksim uneriwstyecie wyzakały , że nie ma znczeania, w jaikej kleojności napsziemy lietry wenąwtrz wryazu , blye tlkyo pirwesza i otstaina lreita błyy na soiwch mijsecach . Rtszea mżoe być dolnwoie poszamiena , a mmio to bedzięmy w stniae pczyrzetać tkest bez wikszęego prleobmu . Diezje się tak dlteago , że nie cztaymy kżdaej z lteir odelndziie , ale wrayz jkao cłoaść .

Eric Campbell

celowo cytuje Twój tekst.
Jestem pod wrażeniem, faktycznie czytanie nie sprawia porblemu
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » wt paź 16, 2007 9:35 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:09 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » śr paź 17, 2007 8:20 am

Trzeba przyznać, że to co wyczynia ten Gość to jest naprawdę niesamowite!!! :shock:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » śr paź 17, 2007 2:03 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:09 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pt paź 19, 2007 9:03 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:10 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob paź 20, 2007 10:33 am

Warto by było zakupić taką butelkę z tą zawartością. Przekąska i popitka za jednym zamachem. Czyż nie wygladają apetycznie ? :lol:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » czw paź 25, 2007 9:24 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:11 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » śr sty 23, 2008 5:40 pm

Zastanawiałem się gdzie umieścić ten post , postanowiłem tutaj i mówiąc krótka a dobitnie życzę "SMACZNEJ" lektury ! :P

Pan Grainger przyniósł z laboratorium tuzin małych szklanych butelek. Po otworzeniu, w każdej z nich zanurzyłem testujący sączek - długi biały pasek papieru, mający wchłaniać aromat chemikaliów bez zniekształcania zapachu. Przed każdym testem zamykałem oczy. Wtedy, głęboko wciągałem powietrze i? przed oczyma mojej wyobraźni pojawiały się jedna po drugiej przeróżne potrawy, wyłaniające się ze szklanych butelek. Wąchałem świeże wiśnie, czarne oliwki, smażoną cebulę i krewetki. Jednak całkowicie zaskoczyła mnie najciekawsza kreacja p.Graingera. Po zamknięciu oczu poczułem zapach smażonego hamburgera. Aromat był nadzwyczajny i tak realistyczny, jakby kto? w pokoju przewracał hamburgery na gorącym grillu. Kiedy jednak otworzyłem oczy, przede mną był cienki pasek białego papieru i uśmiechający się z zadowoleniem chemik.


Przedsiębiorstwo o nazwie Red Arrow Products specjalizuje się w wędzonych smakach, jakie są dodawane do sosów barbecue, suchych przekąsek i przerabianych technicznie mięs. Red Arrow produkuje "naturalny smak wędzony" poprzez spalanie trocin i wyłapywanie chemikaliów aromatycznych, jakie wydostają się podczas procesu spalania do powietrza. Dym jest wyłapywany w wodzie, a następnie butelkowany. Dzięki temu inne przedsiębiorstwa mogą sprzedawać swoją żywność, wyglądającą i pachnącą tak, jakby rzeczywiście była wędzona nad ogniem.


W celu nadania żywności przerabianej technologicznie smaku jaki konsumenci preferują, naukowiec musi zawsze brać pod uwagę ?doznania smakowe?, czyli unikalną kombinację budowy i chemicznych interakcji, które wpływają na to, w jaki sposób smak jest odbierany. Odczucie w jamie ustnej może być poprawione poprzez użycie różnych tłuszczy, gum, skrobi, emulsji i stabilizatorów. Aromatyczne chemikalia w żywności mogą być dokładnie analizowane, ale elementy, które składają się na odczuwanie smaku w jamie ustnej są dużo trudniejsze do zmierzenia. Jak można zmierzyć twardość precla albo chrupkość frytki? Technologowie żywności prowadzą obecnie podstawowe badania w reologii, dziale fizyki, który bada przepływ płynów i deformacje materiałów. Wiele firm sprzedaje zaawansowane urządzenia, które próbują mierzyć odczucia w jamie ustnej. TA.XT2 i Texture Analyzer, produkowany przez Texture Technologies Corporation ze Scarsdale w stanie Nowy Jork, dokonuje kalkulacji, opierając się na danych uzyskanych aż z 250 różnych czujników. Praktycznie jest to mechaniczna buzia. Mierzy ona najważniejsze parametry fizyczne żywności jak: odbicie, deformacja, punkt pęknięcia, masa, chrupkość, żucie, rozciągliwość, wymiar, kleistość, sprężystość, śliskość, gładkość, miękkość, nawilżenie, soczystość, smarowanie, zwijanie i lepkość.


A cała reszta artykułu tutaj :
http://www.eioba.pl/a2579/dlaczego_fryt ... ak_smaczne
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » pt sty 02, 2009 9:05 pm

Samochód tego nie wytrzymał. Mieszkaniec północy Włoch jechał z nawigatorem samochodowym GPS na spotkanie swojej klasy z okazji 40-lecia matury. Nieoczekiwanie wylądował autem na schodach na terenie osiedla w Trieście. Włoskie media podają we wtorek, że chirurg z Udine wprowadził do nawigatora adres restauracji, gdzie zaplanowano spotkanie po latach i skrupulatnie stosował się do podawanych wskazówek. Nie przewidział jednak, że nawigator zaprowadzi go w ślepy i do tego stromy zaułek. Na szczęście lekarzowi nic się nie stało. Jednak samochód po zjechaniu z dwóch poziomów schodów nie nadawał się do dalszej jazdy. Trzeba było wyciągać go przy pomocy specjalnego dźwigu. Mimo tej przygody Włoch zdążył zobaczyć się z kolegami z klasy. Spóźnił się półtorej godziny.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: kokeszko7 » pt sty 02, 2009 10:18 pm

i co się dziwić rolnikowi, który zaorał asfalt jak ten nawet nie zauważył schodów???
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron