Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Ciekawostki z kraju i ze świata

Ploty, ploteczki.. ;)

Postautor: blazej » pt lut 09, 2007 10:37 am

Musze przyznać, że popieram instalacje tarczy na terenie naszego kraju. Uzależnione jest to jednak od wielu czynników (m.in. przekazanie Polsce rakiet Patriot, częśc krajów Europy Zachodniej dawno już je ma-vide Holandia, Niemcy) Od dawna Polska jest sojusznikiem USA, ataków jak na razie żadnych nie bylo (i oby tak zostało). Moim zdaniem nasze bezpieczeństwo na tym nie ucierpi, wręcz przeciwnie.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Ptasiek » pt lut 09, 2007 11:17 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:01 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Arizona » pn lut 12, 2007 11:55 am

Ja też jestem za "tarczą", tylko kto ma nam wynegocjować jakieś dobre warunki, skoro mamy na stanowiskach ministerialnych językowych analfabetów? I jakichś laików, którzy tylko krytykować potrafią? (czyt. Szczygło o Sikorskim i F-16) ....

No chyba, że podejmiemy "nowoczesne negocjacje" w stylu braci nam panujących..... czyli .... obrazimy się na wszystkich i wszystkim dokoła nagadamy, a potem powiemy, że to ludzie z "układu" zniweczyli "świetnie zapowiadające się negocjacje" :twisted: a UE ma być solidarna i koniec!
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: miras » czw lut 15, 2007 4:04 pm

Policjanci z Lęborka zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który jechał rowerem, mając w organizmie prawie 6,3 promila alkoholu - poinformowała rzeczniczka lęborskiej policji Magdalena Cieszyńska.
Rzeczniczka powiedziała, że do zatrzymania doszło późnym popołudniem. Policjanci zainteresowali się jadącym ulicą rowerzystą, bo ten na ich widok zeskoczył z roweru i zaczął uciekać.

- Kiedy go dogonili, normalnie podał im swoje dane, a nawet zaczął z nimi całkiem przytomnie rozmawiać. Dopiero przy dmuchaniu w alkomat okazało się, że jest nietrzeźwy - relacjonowała zdarzenie rzeczniczka policji.

Wynik badania rowerzysty alkomatem - 6,26 promila - zaskoczył policjantów do tego stopnia, iż uznali, że urządzenie jest popsute. Jednak wykonany po kwadransie ponowny pomiar potwierdził ten wynik.

Rowerzysta po spisaniu danych pożegnał się i poszedł do domu, prowadząc rower.

Według specjalistów śmiertelna dawka alkoholu to 4-4,5 promila.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: rossa » pt lut 16, 2007 10:50 pm

hehe odrazu widać że swojak, jak by u nas zatrzymali po F 16 to pewnie takiego cugu by dostali że i ze 7 czy 8 promilów by wydmuchali tylko kto ich by dogonił do mierzenia alkocholu po takiej lotniczej dawce :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » wt lut 27, 2007 11:04 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:02 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » wt lut 27, 2007 11:08 pm

To trzeba przyznać, że daleko nas wywiało. :wink:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Jaszar » wt lut 27, 2007 11:45 pm

Ptasiek napisał :

Oto optymalny mundur dla żołnierza:

Lepiej tak niż na przyklad tak :
Obrazek

albo tak :
Obrazek

nazywają to egzoszkieletem 8)
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » śr lut 28, 2007 6:29 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:03 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pn kwie 02, 2007 7:41 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:03 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » wt kwie 03, 2007 9:05 pm

Z innej beczki - innej kultury .

Pogrzeb tybetański tzw pogrzeb powietrzny :

Obrazek

najpierw mnisi nacinają ciało, tak by przywołać sępy i ułatwić im rozszarpywanie mięsa

Reszta tutaj ale ostrzegam !
http://masakrytyczna.blog.pl/archiwum/i ... d=10560318
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » śr kwie 04, 2007 1:37 pm

Ja napewno nie chciałbym takiego pochówku. Nie ma co :shock:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » śr kwie 04, 2007 8:32 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:04 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: kokeszko7 » czw kwie 05, 2007 5:20 pm

Zawsze możesz poddać sie kremacji :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Jaszar » czw kwie 12, 2007 7:43 pm

Dziś mija 46 rocznica jak "ruskie w kosmos polecieli" - nie wszystkie a jeden i szybko wrócił :P
Lot pierwszego kosmonauty wzbudza nadal wiele kontrowersji , trafiłem na informację , że rok temu w TVP3 wyświetlono program dokumentalny , rosyjski , w którym sugerowano , że nie Gagarin był tym bohaterem ale syn konstruktora Iliuszyna . Z powodu awarii musiał przymusowo lądować w Chinach a ponieważ był mocno poparzony - podstawiono Gagarin , i tak już zostało . Niestety nie znalazłem nic więcej :(

Wielką tajemnicą jest też śmierć Gagarina , polecam ciekawy artykuł z "Niezawisimoj" : http://wiadomosci.onet.pl/1377292,1292,kioskart.html
Znawcy lotnictwa wskazują jednak na kilka nieścisłości w tym artykule (patrz kometarze do artykułu)
No cóż , między Bugiem a prawdą ... :lol:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » czw kwie 12, 2007 8:22 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:05 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » czw kwie 12, 2007 9:07 pm

A ja myślałem, że pierwsza była" ŁAJKA" w kosmosie ? :D
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » czw kwie 12, 2007 9:51 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 12:05 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » pt kwie 13, 2007 11:06 am

Afera z taśmami Oleksego sprawiła, że społeczeństwo domaga się, aby wszystkie programy publicystyczne były prowadzone przy wódce. Może wtedy politycy powiedzą, co naprawdę myślą?

Jeszcze kilkanaście dni temu najsłynniejszym pijakiem w Polsce był pewien góral, który zalał się do tego stopnia, że odrąbał sobie siekierą przyrodzenie. Dziś numerem jeden na alkoholowej liście przebojów jest Józef Oleksy, który przez pijaństwo stracił, co prawda, nie członka, ale członkostwo w SLD. Jego rozmowa po kielichu z Gudzowatym wzbogaciła słownik IV RP o tak ciekawe terminy jak „mały krętacz” i „nadęty buc”. To ostatnie według Józia oznacza osobę małomówną i nazwał tak Jerzego Szmajdzińskiego. Ciekawe jak w takim układzie należy nazwać Waldemara Pawlaka? No cóż, jedno nie ulega wątpliwości – Józek po paru głębszych nadętym bucem na pewno nie jest. Ma za to z pewnością za słabą głowę i za długi język.

Największą zaletą tej afery jest pokazanie, jacy naprawdę są politycy. Może lepiej by było, aby w programach takich jak „Teraz my” albo „Co z tą Polską” prowadzący zamiast wody dawali swoim gościom wódę? Nareszcie skończyłyby się te wszystkie kłamstwa i wykręty, a nawet kłótnie. Wszak przy kieliszku zawsze łatwiej się dogadać. Pomyślcie tylko – ululany Ludwik Dorn pije bruderschaft z Niesiołowskim, Tusk stuka się kielonkiem z Kurskim, a Wojtuś Wierzejski dolewa Joannie Senyszyn „na drugą nóżkę”. Nad przebiegiem publicystycznej biesiady czuwa Tomasz Lis, który robi za podczaszego i tylko dolewa gościom stosowne trunki. Nawet by ich pytać o nic specjalnie nie musiał – wszystko byśmy mieli jak na talerzu. Jedno nie ulega wątpliwości – do polityki to trzeba mieć łeb. :lol: :wink:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Jaszar » pt kwie 13, 2007 8:06 pm

Jakieś trzy tygodnie temu w radiowej Jedynce był program ,w którym dyskutowano o aktualnych wydarzeniach , jeden z gości programu trafnie zauważył , że Kwaśniewski w stosunku do Oleksego użył określenia "podły zdrajca" a nie np oszczerca czy kłamca :D . Smaku całej dyskusji dodał jednak pewien słuchacz - prawnik polskiego pochodzenia , od 15 lat mieszkający w Niemczech . Wspomniał on o aferach wokół Siemensa i Volkswagena a w zasadzie ich polskim wątku czyli łapówkach (wręczanych polskim politykom) idących nie w dziesiątki ale setki milionów . Główne oskarżenie padło właśnie na Kwaśniewskiego
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron