Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Ufoludki.

Ploty, ploteczki.. ;)

Ufoludki.

Postautor: Ptasiek » czw lis 09, 2006 8:56 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » czw lis 09, 2006 10:07 pm

Dołożę jeszcze parę tych piktogramów
http://www.wylatowo.pl/
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob gru 09, 2006 9:16 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob gru 09, 2006 9:24 pm

To bardzo ciekawe ! Czyli można by wnioskować, że być może
istniało jakieś życie na Marsie ? Te zdjęcia na to wskazują.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: blazej » sob gru 09, 2006 10:16 pm

Skoro już mowa o UFO to co sądzicie o katastrofie w Roswell w 1947 r? Wielka mistyfikacja czy prawda? Polecam zapoznać sie z artykułem znajdującym sie pod tym adresem http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=188

Interesujący jest dla mnie zwłaszcza ten fragment:

W 1995 r. angielski biznesmen Ray Santil zapoznał ufologów zachodnich z zapisem filmowym, który miał zakupić wraz z Niemcem Volkerem Spieblergiem u emerytowanego, osiemdziesięcioletniego operatora wojskowego za 100 tysięcy dolarów. Człowiek ów powiedział mu, że osobiście filmował sekcje zwłok jednej z istot pozaziemskich, które zostały przejęte po katastrofie pozaziemskiego pojazdu w 1947 roku w okolicach Roswell w stanie Nowy Meksyk. Dokument ten przeleżał w jego archiwum 50 lat, gdyż władze wojskowe na polecenie których to robił przeoczyły odebranie tego zapisu.


Tak się składa, że miałem okazję widzieć ten dokument. Wygląda bardzo wiarygodnie, z jednym zastrzeżeniem - zbliżenia nie są ostre, a biorąc pod uwagę iż ówczesne metody nagrywania były już dość dobre, tym bardziej dziwne jest to, iż nie postarano się-skoro to dokument- o odpowiedniej jakości zbliżenia... Dodam, iż dokument nosi tytuł "Alien Autopsy", jest powszechnie dostępny w internecie (nie pomylcie z filmem z 2006, dokument jest stosunkowo krótki). Poniżej wrzucam screeny z filmu:

Obrazek

Obrazek



Co o tym sądzicie??
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Ptasiek » sob gru 09, 2006 10:45 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:15 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: blazej » sob gru 09, 2006 10:48 pm

A jak oceniasz Ptaśku wiarygodność taśmy z sekcji? Ddoam, iż potwierdzono, że dokument pochodzi faktycznie z 1947 r. (Kodak znakował wówczas taśmy rocznikowo)
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Ptasiek » sob gru 09, 2006 11:12 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:15 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: blazej » ndz gru 10, 2006 3:57 pm

Ja jestem sceptyczny do wersji z UFO. Ale nurtuje mnie kilka pytań odnośnie Roswell. Skoro to balon, dlaczego po ponad 50 latach nie ujawnią tego faktu? Co z relacjami ludzi (przeprowadzano wiele wywiadów z ludźmi, i co ciekawe sporo zeznań było bardzo podobnych) no i w końcu ta taśma nagraniowa, faktycznie z 1947 (równie dobrze falsyfikat, ale...)
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » ndz gru 10, 2006 6:45 pm

Może dodam też trochę:

NOWA DOKTRYNA UFOLOGICZNA
Nowe spojrzenie, nowe podejście

Evgenij Ju.Sidorov

Już ponad 55 lat fenomen UFO przyciąga uwagę badaczy i uczonych. W ciągu tego czasu zarówno na oficjalnym jak i nieoficjalnym polu badań niejednokrotnie podejmowano próby zrozumienia istoty tego zjawiska. Wykonano ogromną pracę zbierając relacje od świadków, zebrano ogromną bazę danych, podjęto próby analizy i klasyfikacji fenomenu. Prace były prowadzone przez pojedynczych badaczy, a także przez służby państwowe, organizacje badawcze i militarne, ale i tak istota tego zjawiska pozostaje do dziś tajemnicą....

W celu bardziej efektywnej współpracy przy badaniu UFO, badacze zakładali organizacje i instytucje badawcze, praktycznie tworząc nowy, międzynarodowy ruch, który w rezultacie stał się gałęzią paranauki zwaną ufologią.

55 lat to dla każdej nauki długi czas, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę intensywność rozwoju nauki i techniki w XX wieku. Wiele nauk w tym rewolucyjnym wieku znacząco rozszerzyło zakres swego poznania.

Dlaczego więc mimo oczywistości i fizycznej realności fenomenu UFO (a wątpliwości co do obiektywnego istnienia dzisiaj praktycznie już nie ma), jego badanie nie przyniosło znacząco nowych wyników, nowych informacji, pozostawiając nam w najlepszym przypadku ... fotografię lub zapis video nagrany przez świadków? Więcej, nauka oficjalna w ostatnich dziesięcioleciach nie była w stanie wprowadzić fenomenu UFO do sfery swoich priorytetowych tematów i dać mu należne miejsce w programach naukowych.

Gdzie leży przyczyna lub też przyczyny tego problemu w poznaniu fenomenu UFO? Dlaczego ilość nie przechodzi w jakość? Dlaczego, mimo znaczących osiągnięć nauki i powstania nowoczesnych technologii, fenomen i tak praktycznie pozostaje poza polem zainteresowania uczonych? Jeśli wykluczymy hipotezę o „zmowie milczenia” oraz „tajnych badaniach”, to co zostanie? Badania organizacji ufologicznych oraz twórczość pojedynczych badaczy? I to wszystko przy kolosalnym potencjale naukowo-technicznym, filozoficznym i innym kryjącym się za tym fenomenem!

Dzisiaj można stwierdzić, że podstawowa przyczyna zastoju w badaniu UFO kryje się w ... samej nauce, w jej skostnieniu, w braku chęci i zdolności spojrzenia na fenomen, chociażby jak na „nieznane zjawisko przyrodnicze”. I wątpię, żeby znalazły się dostateczne argumenty dla takiego traktowania przez świat nauki „tajemnicy XX wieku”. Oczywiście obwinianie całej społeczności naukowej, a ściślej organizacji naukowych badających fenomen UFO byłoby nie na miejscu, gdyż stopień zaawansowania badań w różnych krajach znacznie się od siebie różni.

Do włączenia badań nad UFO do programów naukowych nie potrzeba znowu tak wiele – wystarczy przyjąć fakt obiektywnej realności istnienia fenomenu UFO i „sprawa NOL” może przyjąć zupełnie inny obrót. Wszystkie pozostałe problemy organizacji badawczych są nieistotne w porównaniu z ważnością postawionego zadania.
Nie będę analizował poziomu i organizacji badań naukowych nad UFO w różnych krajach i tym bardziej oceniać ten proces. To wymaga specjalnej analizy. Ten problem w większym lub mniejszym stopniu stale jest podnoszony przez wielu badaczy. Problemy oczywiście istnieją i mają charakter obiektywny, a czasem subiektywny, ale...

Chciałoby się zwrócić uwagę badaczy na nieco inne aspekty badania fenomenu UFO. Przede wszystkim rzuca się w oczy określone „skupienie” badaczy na pozaziemskim pochodzeniu fenomenu. Ta hipoteza tak niezwykle głęboko weszła w świadomość badaczy, że odsunęła na bok elementarne zasady logiki i zdrowych zmysłów, stając się przeszkodą w dalszym poznawaniu charakteru tego fenomenu. Co prawda, takie stanowisko w pełni jest usprawiedliwione prostotą i przyswajalnością tejże wersji, jej łatwością w przyswojeniu przez ludzi, nadzieją na znaczący rozwój technologiczny, a także niezwykle pozytywną (?) perspektywą kontaktu z dawno oczekiwanymi przedstawicielami wysokorozwiniętych cywilizacji pozaziemskich, itp.

Nie można nie zauważyć niezwykłej popularności wersji „latających talerzy”. Wszystko to w rachunku końcowym wpłynęło na ustalenie się dominującego poglądu w społeczeństwie na temat UFO, iż są to techniczne aparaty pozaziemskich cywilizacji. Można powiedzieć, że ta wersja jest wyrażeniem Klasycznej Doktryny Ufologicznej, chociaż ściśle mówiąc, nikt takiej doktryny oficjalnie przez 55 lat nie sformułował!

Nie można też powiedzieć, żeby ta hipoteza miała swój wkład w poznaniu fenomenu. Jak 55 lat temu, tak i dzisiaj, nadal fenomen jest poza zasięgiem naszego pojmowania. Ufolodzy tak bardzo uwierzyli w wersję „latających talerzy”, że nie dostrzegają pewnych absurdów, prymitywizmu i agresji w działaniu „obcych”, wyraźnej demonstracji i teatralności działań i postępowania, a także zawodności ich środków przemieszczania się (awarie!).
Jeśli nie ma znaczącego postępu w poznaniu fenomenu, to znaczy, że coś jest robione nieprawidłowo. Należy szukać przyczyny zastoju przede wszystkim u siebie, w wybranych metodach badań i ich kierunkach, a przede wszystkim, w dominującej wersji wyjaśniającej pochodzenie fenomenu, a nie przypisywać wszystkiego działalności „specsłużb” lub też naukowym paradygmatom.

Ten stan braku postępu w poznaniu fenomenu UFO wielu badaczy wiąże dzisiaj z kryzysem w całej ufologii. Podobny kryzys występuje także w innych paranaukach takich jak parapsychologia, zjawiska anomalne, kontakty z duchami.
Śmiem założyć, że przyczyny takiego kryzysu systemowego w ufologii i innych paranaukach związane są z „żywotnymi interesami” tych paranauk!

Przede wszystkim zauważmy strukturalną nieokreśloność większości (za wyjątkiem parapsychologii) paranauk, ich objętość i w większości przypadków niezależny rozwój. Każda z paranauk wybrała swój przedmiot badań i każda zderzyła się z problemem opisania i określenia istoty badanych fenomenów w ramach wypracowanych warunków i sposobów. Na etapie formowania się paranauk, ich niezależny rozwój był rzeczywistością, ale biorąc pod uwagę ich przenikanie w istotę badanych fenomenów, jasnym stał się ich wzajemny związek.
Szczególnie dzisiaj z całą jaskrawością widać bardzo mizerny stan badań zjawisk anomalnych. Dla pojmowania i sformułowania problemów, dla dalszego postępu w poznaniu fizycznej struktury zjawisk anomalnych niezbędne jest kompleksowe podejście i analiza wszystkich zjawisk anomalnych takich jak: ufologiczne, parapsychologiczne, kontakty z duchami, w tym także fenomeny religijne (wzajemne związki, wzajemne przenikanie, wpływ zjawisk na siebie itp.)!

Oprócz tego ważnego kroku metodologicznego, uważam że niedopuszczalne i błędne jest ignorowanie i pobłażliwe odnoszenie się do przekazów religijnych, dokładniej do INFORMACJI ukrytej w tych przekazach. To jest niezwykle ważne! Ten krok może okazać się fałszywym, ale należy go wykonać, przełamując stereotypy i niechęć ze strony nauki.

To wszystko nie znaczy, że można bezkrytycznie przyjmować wszystkie religijne lub mistyczne stanowiska. Nie w każdym przypadku! Rzecz idzie o analizę FUNDAMENDALNYCH, głównych wątków tych wierzeń.
Należy także brać pod uwagę wierzenia i wielowiekowe tradycje, a także okultystyczne i mistyczne nauki, które formowały się przez całe tysiąclecia! Tę całą wiedzę, która leży u ich podłoża! Należy przeanalizować ogromny religijny, duchowy i historyczny bagaż doświadczeń całej ludzkości w celu poszukiwania wspólnej praprzyczyny pojawienia się identycznych lub zbliżonych religijnych przesłań u różnych narodów na temat niewidzialnego świata!

Z naukowego punktu widzenia należy uważnie i kompleksowo popatrzeć na przedziwne fenomeny rejestrowane we wszelkich zakątkach naszej planety. Są to zjawiska poltergeista i objawienia, fenomen znaków i duchów, nadzwyczajnych możliwości człowieka, to także niewytłumaczalne zaświetlenia foto i wideomateriałów, przez niewidzialne czynniki, potrafiące tworzyć wideoobrazy i efekty tak na kliszy fotograficznej jak i bezpośrednio w mózgu człowieka, a także inne....

Kompleksowe przebadanie wszelkich zjawisk anomalnych, a także włączenie religijnego (duchowego) doświadczenia zebranego przez ludzkość do systemu naukowego, być może jest podstawowym, nieobecnym do tej pory elementem metodologicznym, który w końcu pozwoli na wykonanie zdecydowanych postępów w poznawaniu istoty i sposobu funkcjonowania zjawisk anomalnych. I tak, w ten sposób została sformułowana Nowa Doktryna Ufologiczna, która obejmuje wszelkie ludzkie doświadczenia zebrane w ciągu tysięcy lat rozwoju naszej cywilizacji w celu poznania tajemnic zjawisk anomalnych.

To podejście pozwoli na wyjście z kryzysu systemowego, który ogarnął wszelkie paranauki w części dotyczącej badań nad zjawiskami anomalnymi. W tym kierunku, według mnie, należy skierować poszukiwania istoty zjawisk anomalnych, w tymi UFO. Mam nadzieję, że zwrócą na to uwagę badacze, pracujący w awangardowych kierunkach współczesnej nauki.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » ndz gru 10, 2006 9:33 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:16 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pn gru 11, 2006 11:11 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:16 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » wt gru 12, 2006 11:41 am

Znalazłem tez parę zdjęć:

http://www.icpnet.pl/~bartekcis/st11.htm
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Ufoludki

Postautor: Jaszar » wt gru 26, 2006 8:54 pm

Pytanie do uczestików tego forum : ten temat jest dla Was li tylko ciekawostką przyrodniczą czy przyświeca Wam jakiś powżniejszy cel ?!
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Re: Ufoludki

Postautor: Ptasiek » wt gru 26, 2006 9:40 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:17 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Ufoludki

Postautor: Jaszar » wt gru 26, 2006 10:04 pm

Nie należę do osób , które potrzebowałyby "dodatkowych" informacji na temat UFO , choć śledzę ten wątek w mediach . Powiedzmy sobie szczerze temat ten jest niezwykle rozległy do granic jakich ludzie nawet się nie spodziewają . Jeśli kolegę i innych uczestników forum interesuje poważniejsza dyskusja mogę się włączyć .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: blazej » wt gru 26, 2006 10:13 pm

W tym watku interesuje mnie zwłaszcza kwestia wspomnianego Roswell, wszelkie argumenty za i przeciw.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » śr gru 27, 2006 11:23 am

Trudno wyczuć Błażeju jaka jest prawda na temat UFO ?
Mnie się wydaje, że częśc prawdy w tym jest . Skoro ludzie zetknęli się
z tym zjawiskiem to myślę, że z palca tego nie wyssali.
A słyszałeś może o Wylatowie ? Wszystkie zjawiska odnośnie PIKTOGRAMÓW, które się zdarzały w ubiegłych latach w tym roku już się
nie pojawiły ? No to powiedz mi teraz czy to była prawda czy może manipulacja ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: blazej » śr gru 27, 2006 12:59 pm

Odnośnie piktogramów to naprawdę ciężko powiedzieć. Wydaje mi sie, że niemożliwe byłoby wykonanie owych znaków przez człowieka, pozostając niezauważonym. Poza tym są one niesamowicie precyzyjne. Mam pewien dystans do zagadnień związanych z UFO, ale nie wydaje mi się by dokonal tego człowiek. A jeśli nie on to kto?
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » śr gru 27, 2006 4:48 pm

W pełni się z Tobą zgadzam! Jeszcze nikt z ludzi takiego czegoś nie zrobił
i nie zrobi. Tym bardziej, że to nie jest takie łatwe. Patrząc na te piktogramy to wykonanie jest naprawdę precyzyjne. Czyż to nie jest prawda ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Następna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron