Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Ploty, ploteczki.. ;)

Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » wt cze 16, 2009 7:41 pm

Tym razem dobierają się wszystkim samozatrudnionym: czytaj właścicielom najczęściej jednoosobowych firm typu sklepy, rzemieślnicy itd.
A co tam: Poczytajmy

:evil: :evil: :evil:

Temat z mojej strony będzi miał taki charakter. W zasadzie bez komentarzy będzie punktował zapowiadane cuda i za ich przyczyną wyniesionych do władzy towarzyszy szmaciaków.
:idea:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » śr cze 17, 2009 8:40 pm

W myśl zasady mówiącej, że partia bazująca na swym żelaznym elektoracie musi dbać o jego powiększanie et cetera. Oto co zrobią rządzący swoim wyborcom, którzy w ostatnich wyborach potwierdzili swoją wolę dalszego strzyżenia.

1. Młodzież studiująca - płatne studia dodatkowe (było wczoraj w Rzepie).
2. Nauczyciele - podwyżka 1% zamiast 10% (dzisiaj w onecie)
3. Zwolennicy wolności wypowiedzi - cenzura internetu (wszystkie nawet blogi do rejestracji).
4. Zwolennicy polepszenia służby zdrowia - nie komentuję, jedynie modlić się o to by nie chorować a jak co to ...
5. Młodzi i rozwojowi - prawdopodobna podwyżka VATu na artykuły dziecięce, środki higieny, żywność.
6. Kierowcy - wzrost akcyzy za paliwo, brak odpisu VAT-u za paliwo.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Banita » czw cze 18, 2009 4:22 pm

Priorytetem Rządu jest ukończenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie ,chyba już tylko to nam pozostało !PO zmierza ku przepaści jak AWS z panem Krzaklewskim na czele.Prawda jest taka że partie polityczne zapominają po co naród ich wybrał ,niestety w czasie ich rządów,obojętnie kto rządzi więcej szkody jest niż dobra :!:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » czw cze 18, 2009 6:28 pm

Z tą świątynią to see dżądra robisz czy serio gdzieś to wymacałeś? :?: :twisted:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » czw cze 25, 2009 9:59 pm

Stawki podatku PIT zostały zmienione dopiero w tym roku, podatek PIT wpływa przez cały rok, czyli na obecną tz. Dziurę budżetową jego wpływ jest proporcjonalny do czasu trwania roku podatkowego. W chwili nowelizacji stawek podatkowych, szacowano uszczuplenie dochodów państwa z tego tytułu na circa 8 mld. Tyle tytułem zagajenia teraz cyferki (ta część tylko0 dla osób potrafiących zrozumieć co to jet funkcja liniowa).
Zacznijmy od tyłu:
- w szacunkowym wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń-maj 2008 wpływy z podatku PIT wyniosły 15 688,8 mln zł
- w szacunkowym wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń-maj 2009 wpływy z podatku PIT wyniosły 14 865,5 mln zł
jak widać różnica wynosi 850 mln co stanowi 2% 50 mld dziury w budżecie, co pokazuje jak ta zmiana była decydująca dla stanu finansów państwa.

Przy okazji grzebania w cyferkach znalazłem taka ciekawostkę:
- planowane dochody budżetu państwa za rok 2008 z podatku PIT wynoszą 36 154 mln zł
- planowane dochody budżetu państwa za rok 2009 z podatku PIT wynoszą 40 250 mln zł
czyli zaplanowano wzrost wpływów z podatku PIT na poziomie 7,8% wiedząc, że szacunki ostrzegają, że wpływy z powodu zmiany stawek będą mniejsze o 8 mld ! Przypomnę, że zakładany wzrost gospodarczy to 3,7%
Jeżeli więc dodamy spodziewane uszczuplenie wpływów (zakładam, że ujęte w budżecie ) to otrzymujemy kompletnie kosmiczny wzrost wpływów z podatku PIT na poziomie 25%

Ciekawe1, że żadne media nie wskazały tych kosmicznych wartości gdy budżet był przesyłany do sejmu.
Drugie Ciekawe1 to dziwnie przemilczana sprawa realizacji budżetu za rok 2008, gdzie w szacunkowym wykonaniu budżetu za rok 2008 możemy przeczytać:
Dochody zrealizowane w %:
Dochody 90%
a) dochody podatkowe i niepodatkowe 90,1%
- podatek dochodowy od osób fizycznych 106%
- wpływy z cła 86%
b) środki z Unii Europejskiej i z innych źródeł niepodlegające zwrotowi 43,2%
- fundusze strukturalne i inne 25,7%
zaznaczam, że to są dane oficjalne !


żródło za zgodą autora
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » pt lip 10, 2009 8:31 pm

Rząd zabierze każdemu 800 złotych

Nie mam więcej złudzeń... pytań zresztą też... No czekam: chwalcie tego swego idola "Słoneczko Peru". :evil: :twisted:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » ndz lip 12, 2009 7:05 am

A tym razem wpadł na pomysł jak stworzyć pełne koryta za nicnierobienie kilkudziesięciu następnym darmozjadom.

Jeden promil nowego podatku na każdej transakcji z żywnością. Obliczmy. Sam pan P. z Milżyna rocznie zapłaci 1000 zł nowego podatku. On sam jeden. Takich z milionową sprzedażą w samej gminie Lubraniec jest przynajmniej ośmiu. Oczywiście podatek zapłacą wszyscy wprowadzający jakąkolwiek żywność na rynek.

Proszę już powoli myśleć o zamawianiu pieczątek:

KWOTĘ .............. naliczono i pobrano na:
* Fundusz Promocji Mleka
* Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego
* Fundusz Promocji Mięsa Wołowego
* Fundusz Promocji Mięsa Końskiego
* Fundusz Promocji Mięsa Owczego
* Fundusz Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
* Fundusz Promocji Owoców i Warzyw
* Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego
* Fundusz Promocji Ryb
zgodnie z ustawią o Funduszach
Promocji Produktów Rolno-Spożywczych.
(Dz. U. 2009 r. Nr 97, poz. 799).


...miłego poranka życzę. :(
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » ndz lip 12, 2009 7:36 am

W starożytnym Egipcie jeden z faraonów wprowadził podatek od powietrza, którym wszyscy oddychali... Tymczasem w Poznaniu władze z nadania PO wprowadziły podatek od deszczu...

ObrazekObrazekObrazek
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Cuda cuda ogłaszają: rządzący i ich wódz.

Postautor: Ptasiek » ndz lip 19, 2009 6:54 am

O G Ł O S Z E N I E

Polak /rodem z centralnej Polski/, wyższe wykształcenie, związany z jednym z liczących się ugrupowań politycznych RP, pozna pilnie obywatela Niemiec, Austrii, Holandii, Francji, USA lub innego państwa, który na terenie Rzeczpospolitej Polskiej posiada duży /pałac, zamek, willa, / w celu nieodpłatnego przypilnowania jego majątku na etacie dozorcy-stróża.
Bardzo chętnie wejdę do Zarządu bądź Rady Nadzorczej jego firmy, lub wprowadzę kogoś z mojej najbliższej rodziny /żona, syn, teściowa/, o ile, oczywiście, obcokrajowiec ten prowadzi działalność gospodarczą na obszarze naszego państwa.
Mam jeszcze jeden warunek, mianowicie: wszystkie koszty, rachunki i inne opłaty /światło, woda, gaz, ogrzewanie, wyżywienie, itp./ opłacać będzie nadal jego właściciel. To wszystko.


Kontakt wyłącznie na PW.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm


Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron