Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Ploty, ploteczki.. ;)

Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Postautor: Ptasiek » ndz mar 08, 2009 7:27 pm

Kryzys gospodarczy rozpanoszył się na dobre w Europie i coraz bardziej puka do naszego lokalnego podwórka. Sądzę, że to w związku z nim w ostatnim czasie kilkadziesiąt osób z naszej gminy straciło pracę w nielicznych zakładach pracy zatrudniających kogokolwiek na naszym terenie. Redukcje zatrudnienia objęły na bardzo dużą skalę zakłady meblowe i obydwa tartaki. To i inne zwinięcia w niewymienionych zakładach zapewne przyczyni się do zmian jakościowych i to zasadniczych na lokalnym rynku pracy.

Powszechny jest pogląd, że sytuacje skrajne a zwłaszcza kryzysowe najsilniej uderzają w osoby najsłabsze. Gmina nasza do najsilniejszych nie należy. Można sądzić, że co najwyżej sto parę osób w gminie (dane z sufitu) zniesie kurczenie się rynku popytu i podaży w miarę bezboleśnie. Reszty sprawa dotyczy. Już to za sprawą zagrożenia kursowego, już to zagrożenia utratą pracy, czy wreszcie presją bezrobocia wyciskającą - jak bywało - skrajne ograniczenia płacowe.

Wymieńmy się informacjami jakościowymi i ilościowymi co do kłopotów z zatrudnieniem wynikających z kryzysu. Niech to jednak ze względu na powagę sytuacji odbędzie się bez zbędnej piany o zabarwieniu politycznym. Zapraszam do dyskusji.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: java » ndz mar 08, 2009 11:40 pm

Kolego np. firma zajmująca sie "stawianiem" hal stalowych kojarzona z Kowbojami zwolniła kilkunastu mieszkańców naszej gminy. To początek. Młodzi ludzie w sile wieku są pozbawiani pracy z dnia na dzień. Smutna prawda.
Ch*mem człowiek się nie rodzi
Ch*mem człowiek się staje

http://www.youtube.com/watch?v=5za4T-_KLS8&NR=1
Awatar użytkownika
java
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:49 pm

Postautor: Banita » pn mar 09, 2009 4:52 pm

Kryzys spowoduje powiększenie szarej strefy,zatrudnianie na czarno,co się wiąże z brakiem jakichkolwiek świadczeń społecznych.Faktem jest iż samo słowo kryzys powoduje już panikę.Prawdopodobnie puszczenie w obieg plotki nieprawdziwej ,może już powodowac duże problemy dla firmy,globalizacja niesie przykre skutki dla świata,uzależnienie od banku światowego może w dłuższym okresie czasu doprowadzic do wielu bankructw nie tylko firm ale całych państw.Dla mnie wniosek jest jeden istnieje sterowanie ręczne ktoś gdzieś,może dla chciwości wywołał tą całą burze :roll:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Re: Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Postautor: Ptasiek » wt mar 24, 2009 9:09 am

"Posiadacze kapitału będą stymulować popyt klasy robotniczej na coraz większą ilość towarów, mieszkań i wytworów techniki. Jednocześnie będą udzielać coraz więcej coraz droższych kredytów na zakup tych dóbr, aż rzeczone kredyty nie będą mogły być spłacone.Nie spłacane kredyty doprowadzą do bankructw banków, które z kolei zostaną znacjonalizowane. To w rezultacie doprowadzi do powstania komunizmu"

Karol Marks, rok 1867
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Postautor: Banita » sob kwie 11, 2009 10:26 am

W naszej tradycji lokalnej istnieje jeszcze powiedzenie cyt."zastaw się a postaw się",która jest stosowana w praktyce,oczywiście jest tak w całej Polsce z pewnymi wyjątkami.Ciągły pośpiech krótko przed świętami zatraca pewien sens samych świąt,przecież nie oto chodzi .Druga sprawa która coraz bardziej dokucza myślę że nam wszystkim,to coraz większy ruch samochodowy przed samymi świętami,głównie chodzi mi o skrzyżowanie drogi Włocławek-Koło z drogą wjazd od strony Topólka-Przedecz,można by tam zamontowac światła,które by sprawę rozwiązały,włączane głównie w dni natężenia ruchu,pozdrawiam wszystkich Radosnych Świąt :D
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Re: Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Postautor: Ptasiek » sob maja 30, 2009 5:41 pm

Zjazd polskiej gospodarki za Tuska:

I kwartał 2008 - +6,1
II kwartał 2008 - + 5,9
III kwartał 2008 - + 5%
IV kwartał 2008 - + 2,9%
I kwartał 2009 - +0.8%


To na marginesie wczorajszego PiaRowskiego cyrku z zielonym bastionem i czerwonym obszarem zapaści jaki zafundował nam nasz pan premier.

:(
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Postautor: mendel » sob maja 30, 2009 6:11 pm

Ten zły ten nie dobry...ciekaw jestem czy wzrost PKB przekłada sie na wzrost zysków w twojej rodzinie sąsiad...nie ma co patrzeć na polityke bo to tylko obietnice i tyranie głów
----Mowa jest srebrem,milczenie złotem----
Awatar użytkownika
mendel
chorąży
chorąży
 
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:58 pm

Re: Porozmawiajmy o kryzysie w wymiarze lokalnym.

Postautor: gobus1 » śr lip 20, 2011 7:37 pm

Spadła mi liczba klientów i zamówień na przewóz osób! Czy to kryzys?
Zarezerwuj przewozy autokarowe albo tani wynajem autobusów turystycznych
gobus1
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 07, 2011 9:44 pm


Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron