Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



--- ABORCJA ----

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Postautor: bossal » pn kwie 02, 2007 6:42 pm

Zgadzam się w stu procentach z Jolką i w kwestii nawiązania do tematu z Jaszarem. Rzeczywiście zadałeś pytanie o najważniejszą kwestie w tym temacie, o świadomość tego, że się istnieje, bo przed jej powstaniem, fakt własnej zagłady nie powstanie w aprioryce bo i ona nie istnieje. Tylko, że wtedy rodzi się kolejne pytanie. Czy jesteśmy w stanie określić kiedy rodzi się świadomość, czy możemy na tak płynnej granicy oprzeć prawo ?
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » pn kwie 02, 2007 7:06 pm

I na tak postawione pytanie mogę Ci odpowiedzieć , że ani Państwo ani Kościół jako instytucja nie ma możliwych do zaakceptowania przez siebie metod roztrzygnięcia tej sprawy , stąd ferowanie wyroków czy tworzenie ustaw jest chodzeniem po omacku lub zwykłą zagrywką polityczną mającą a celu przypodobanie się społeczeństwu lub narzucenia jej opini .
Jedyna możliwość to uzyskanie właściwego kompromisu , ale to zadanie wielu z nich po prostu przerasta .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: bossal » pn kwie 02, 2007 7:31 pm

Ale ta sprawa nie może nie podlegać regulacji prawnej danego państwa. Myślę, że obecna ustawa o przerywaniu ciąży stanowi idealny kompromis a szum jaki tworzy wokół problemu aborcji LPR ma sprawić, żeby Polacy nie zapomnieli, że ta kanapowa partyjka istnieje.
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » pn kwie 02, 2007 7:35 pm

bossal pisze:(...)a szum jaki tworzy wokół problemu aborcji LPR ma sprawić, żeby Polacy nie zapomnieli, że ta kanapowa partyjka istnieje.


Dokładnie "ło tem żem pisoł".
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » pn kwie 02, 2007 8:25 pm

Bossal, a już było tak dobrze i wróciłes do starych nawyków. Arogancja, którą okazujesz nic ci nie pomoże w dyskusji, a parę osób juz wkurzyłeś. Ciągle pijesz do PiSu i LPRu, a Samoobronki nie tykasz, czyżby jakiś sentyment. Toż w szeregach "pasiastych krawatów" kwitnie ostatnio "podziemie aborcyjne" i nawet weterynarze tym się zajmują :lol: .
Jolu bardzo mądra wypowiedź. Czytałem, że w Polsce tabletki antykoncepcyjne są najdroższe w Europie. Dostęp do innych środków jest niezadowalający. Najpierw niech rząd zrobi coś w tej kwestii, a pożniej możemy porozmawiać o zaostrzaniu ustawy.
To kolejny chwyt Girtycha w myśl zasady "tonący brzytwy się chwyta".
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: bossal » wt kwie 03, 2007 4:36 pm

Samoobrony nienawidzę tak bardzo, że nie chcę nawet o niej myśleć. Fakt, iż ktoś taki jak jej szef został ministrem to policzek dla Polaków. Plan działania i orientacja polityczna a także program partii - w stu procentach zmieniany do chwilowych potrzeb. Często o 180 stopni. Nienawidzę obecnej ekipy rządzącej bo myślę, że oni, tam na górze zawsze będą dbać tylko o własne interesy. Ale niech mnie okradają w jakiś mądry sposób, bo jeżeli mają mnie okradać i narzucać głupimi ustawami jak mam żyć, ***, wieśniackie pomioty i zdewocieli pederaści to strzyka mi w hooyu.
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » wt kwie 03, 2007 5:10 pm

Bossal ... zacytuje ciebie samego :
Niestety, jakie społeczeństwo - taki rząd i najlepszy dowód w tekście mojego przedmówcy. Niby poglądy do zaakceptowania ale sposób ich wyrażenia - postpegeerowski. Pewnie to dawny pracownik zagrodnicy


Alter ego ?
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: bossal » wt kwie 03, 2007 6:53 pm

Ktoś na tych zboczeńców przecież głosował w wyborach. A dali wcześniej poznać czego można się po nich spodziewać.
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » wt kwie 03, 2007 7:09 pm

To na kogo w końcu "normalnego" głosowałeś?
Ja nie ukrywam, że głos oddałem na koalicję PO-PiS i... wyszedłem na głupka, bo teraz muszę oglądać gębule, które niekoniecznie są mymi faworytami. :cry:

Ale wróćmy do tematu aborcji...
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » wt kwie 03, 2007 7:54 pm

Bossal są dwie możliwości. Albo tak jak ja jesteś liberałem (nie wstydzę się wcale przyznać do tego), albo skręcasz na lewo. Szanuję ludzi o lewicowych poglądach, choć w niewielu kwestiach się z nimi zgadzam. Mam na myśli oczywiście ludzi "nowoczesnej lewicy", a nie przechowalnię dla twardogłowych komuchów (w taką zmienia się ostatnio Samoobrona).
Racja Ptaśku, to temat aborcji...wracajmy zatem do meritum.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Jaszar » wt kwie 03, 2007 8:40 pm

Trochę obok tematu ale warto wiedzieć .
Tybetańska tożsamość narodowa i religijna stały się nierozłączne. Buddyjski folklor i buddyjskie nauki określały zasady życia całego narodu - święta, uroczystości, pracę, obyczaje, obowiązki rodzinne oraz sprawy wagi państwowej. Aż do okupacji Tybet był dumnym, niezależnym krajem buddyjskim. Mieszkali w nim też muzułmanie, którzy mieli własne meczety (one również ucierpiały z rąk Chińczyków) oraz niewielkie grupki chrześcijan i hinduistów. Wszyscy cieszyli się pełną tolerancją i mieli równe prawa.


Tybet to kraj o ciężkich i niegościnnych warunkach do życia , przynajmniej do okupacji chińskiej istniał zwyczaj , że nowo narodzone dziecko wynoszono na zewnątrz i pozostawiano odkryta aż zsinieje z zimna dopiero wtedy zabierano je do pomieszczenia . Jaki był cel - jeśli przeżyło ten test "nadawło" się do życia w tym kraju jeśli nie - uważano , że zaoszczędzono mu niepotrzebnych cierpień .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: bossal » śr kwie 04, 2007 3:25 pm

Ptasiek głosował w wyborach na POPIS ? A o jakich wyborach mówimy bo o ile pamiętam to w parlamentarnych PO i PIS byli głównymi adwersarzami.

Jaszar, w pewnych miejscach w afryce chłopcy stają się mężczyznami skacząc uwiązani za nogi na linie z drzewa. Uwiązani są tak żeby głowy sobie przypadkiem nie rozbić ale z kręgosłupem bywa różnie. Jeżeli nie pęknie a to 50 na 50 to chłopczyk jest mężczyzną. Jeżeli pęknie to jest sztywny. Tego też chcesz w polsce jaszar ? Jesteś faszystą tylko o tym nie wiesz. Dlaczego mamy brać przykład z tybetu, weżmy z hitlera czy stalina ?

Wzorujmy się na lepszych miejscach do życia niż tybet. Jeśli chcesz by twoje dzieci tak oceniano to tam wyjedź. Ja wolałbym wyjechać do normalnego kraju jak niemcy, francja czy anglia i żeby stać mnie było na pokazanie dzieciom świata, na wykształcenie ich i na szereg innych rzeczy. Żebym mógł cieszyć się liberalną wolnością i żeby żadne klony albo inni zboczeni kretyni nie narzucali mi swej woli. Nawet za cenę zgniłego relatywizmu i wszystkich negatywów o których bredzi Ptasiek.

Dowiedziałem się właśnie że dzieci w szkołach będą zmuszane do noszenia mundurków. Ludzie, przecież to totalitaryzm. A może zabronią odsłaniania twarzy kobietą.

WYJAŚNIJCIE MI CZY JA JESTEM W BŁĘDZIE ŻE CHCE SAM DECYDOWAĆ O SWOIM ŻYCIU I ŻEBY WIERZEJSKI Z GIERTYCHEM I ORZECHOWSKIM NIE DECYDOWALI ZA MNIE CZY RACJĘ MA TA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW, KTÓRA ICH POWOŁAŁA DO RZĄDZENIA ?
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » śr kwie 04, 2007 7:22 pm

Wiedziałem , wiedziałem , że tak zareagujesz bossal , dajesz się podejść jak dziecko . Mogę powtórzyć za Ptaśkiem - masz elementarne kłopoty czytania ze zrozumieniem . Tradycję tybetu przytoczyłem jako ciekawostkę ! FASZYZM ?! Jest elementarna różnica między faszyzmem a źle rozumianym humanitaryzmem ! Mnie nazywasz faszystą - w pierwszej kolejności powinieneś tak nazwać Matkę Naturę , która dała ci życie i szansę samorealizacji . Jeśli o tym nie wiesz to Matka Natura eliminuje osobniki słabe , chore , nieprzystosowane , niekorzystnie dla gatunku zmutowane . Wcale nie dlatego , że jest faszystką tylko dlatego , że kocha (o ile rozumiesz to pojęcie) wszystkie swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej a to oznacza działania np takie jak przytoczyłem BO JEST TO GWARANCJą PRZETRWANIA GATUNKU !!! Wszyskie kultury znające i szanujące te prawa , wiedzą , że człowiek jako istota obdarzona rozumem i wolną wolą te prawa narusza dlatego "opracowały" inne metody postępowania aby tę rówowagę zachować . "Normalne" kraje nazywające siebie cywilizowanymi wszystkie te prawa belitośnie łamią , dlatego mamy katastrofalne przeludnienie , katastrofalne zanieczyszczenie i degradację środowiska naturalnego ect. ect. Chcesz wyjechać do tych normalnych krajów - droga wolna , bo puki co ja nie mam ochoty wpiepszać zmodyfikowaną genetycznie żywność , być cały czas nafaszerowanym prozakie , aspatramem , fluorem i innym cholerstwem , a przede wszystkim zachowywać się jak mrówka (o ile q... wogąle masz pojęci o co chodzi )
Co do tych chłopców o których w swej troskliwości wspominasz to powinieneś wiedzieć , że w każdej kulturze również naszej istniał rodzaj inicjacji pozwalającej chłopcu stać się męższczyzną a brak tego elementu w naszej kulturze powoduje to , że więcej mamy zniewieściałych przedstawicieli tej męskiej części społeczności , której ta przeciwna musi pokazywać jak to jest gdy ma sie jaja (o ile wiesz o czym mowa) PA !
Ostatnio zmieniony śr kwie 04, 2007 10:25 pm przez Jaszar, łącznie zmieniany 2 razy
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » śr kwie 04, 2007 8:02 pm

bossal pisze:(...)o jakich wyborach mówimy bo o ile pamiętam to w parlamentarnych PO i PIS byli głównymi adwersarzami.


"De [głupotibus] non disputantur".
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Krespin » pt kwie 06, 2007 10:45 pm

jemu chodziło o wybory sołtysa :lol: :lol: :lol:
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Poprzednia

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron