Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



>>> LUSTRACJA <<<

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

>>> LUSTRACJA <<<

Postautor: bossal » pt mar 30, 2007 6:02 pm

Mam pytanie o opinie osób chętnych do jej umieszczenia na forum w kwestii odkrytego niedawno faktu wsółpracy z SB aktora Macieja Damięckiego.

W mojej opinii jest to jeden z pierwszych sygnałów paranoizacji naszej rzeczywistości i zwyciestwa wątroby nad móżgiem u ekipy rządzącej. Czterdzieści czy pięćdzięsiąt lat temu nikt nie wiedział czy za kilkadziesiąt lat ustrój komunistyczny padnie i mając w perspektywie całe okres życia nieustannych, mniej lub bardziej uciążliwych, utarczek z władzą, podpisywano różnego rodzaju dokumenty, dzięki którym jakiś tam oficer się wykazywał. Jeżeli ktoś ucierpiał przez Damięckiego- OK, niech go Ziobro sądzi ale jeśli nie to dajcie człowiekowi pisoelpeerowscy oszołomowie spokój.

Ciekaw jestem innych opinii.
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » pt mar 30, 2007 6:22 pm

"Płatni zdrajcy" , "pachołki Rosji" - na pohybel z nimi :!: :twisted:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » pt mar 30, 2007 7:24 pm

(...)ale jeśli nie to dajcie człowiekowi pisoelpeerowscy oszołomowie spokój.


A Wielgusowi też?

A Piwowskiemu też? Takie niewiniątko...


Opisując okoliczności podpisania zobowiązania do współpracy z SB, aktor powiedział: - Tak podpisałem, to był 1973 rok. Ja, że tak powiem, wtedy mocno używałem alkoholu i po pijanemu w nocy uderzyłem samochodem marki trabant w tramwaj. Dostałem mandat, koszt uszkodzenia tramwaju wyniósł osiemdziesiąt kilka złotych, zresztą zapłaciłem. Natomiast zabrano mi prawo jazdy i krew zbadano. Po tym fakcie byłem bardzo zgnębiony i przerażony. Zgłosił się do mnie jakiś pan, że on może mi załatwić oddanie prawa jazdy. Poszedłem na to.

Pytany, czy prawdziwa jest informacja jakoby 16 lat współpracował z SB i odbył 76 spotkań oficerami wywiadu, powiedział: - Współpraca trwała mniej więcej dwa lata, potem wyjechałem do Ameryki. Jak dodał aktor, nie miał problemów z uzyskaniem paszportu.

Damięcki stwierdził, że nie zaszkodził swoim kolegom ze środowiska aktorskiego: - Co ja mogłem powiedzieć złego na temat Kondrata, Olbrychskiego czy na temat innych ludzi, ja nic złego nie mogłem powiedzieć, po prostu koleżeńskie stosunki nas łączyły i to jest tyle. Naprawdę sam nic nie pisałem o nich, po prostu wkładali mi w usta wszystkie zasłyszane plotki czy sprawy, o których można się było dowiedzieć, oni prawdopodobnie brali za to pieniądze.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » sob mar 31, 2007 7:59 pm

Lustracja, jest jedną z niewielu, spraw w której z obecną władzą się zgadzam :!: . Z SBkami i szpiclami trzeba zrobić wreszcie porządek. Tym bardziej, że jak widać wielu zrobiło niezłe karierki. Jeśli ktoś podpisał zobowiązanko do współpracy, to nie wierzę, że nic nie robił i nikomu nie szkodził. Problem w tym, że większość dokumentow została zniszczona i nie wszystko da się już udowodnić. Tych ludzi trzeba po prostu z życia publicznego usunąć dla dobra kraju. :!:
A poza tym też chciałbym wiedzieć jaką przeszłość pod tym względem mają np. ludzie obecnie zarządzający naszą gminą: burmistrz, przewodnicząca i radni. Myślę, że większość wyborców raczej nie życzy sobie na tych stanowiskach SBków, czy TW. Ja przynajmniej napewno nie. :!:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Jaszar » sob mar 31, 2007 8:02 pm

A swoją teczkę sprawdziłeś :?: :lol:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: goodboy » sob mar 31, 2007 8:09 pm

No wlaśnie moją zniszczono, więc śpię spokojnie :lol: . A Ty, czyżbyś czegoś zaniedbał Jaszar? :twisted:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: miras » ndz kwie 01, 2007 7:31 pm

Tak patrzac na tą Lustrację to nic mi do głowy nie przychodzi poza tym,
że powinni zlustrować jeszcze tych którzy już odeszli do" Wieczności" a mianowicie Gomułkę, Gierka i Jaroszewicza. Według mnie to co było a nie jest nie pisze sie w rejestr. Żyjmy tym co mamy w obecnym czasie. Róbmy wszystko aby życie w naszym Kraju było o wiele lepsze niż jest
a nie wygrzebujmy tego co było kiedyś. Podobno czas goi rany.
Z tego co widać to wszystko robią ku temu aby skłucić ze sobą wszystkich. Napewno wielu ze mną się nie zgodzi bo każdy ma swoje zdanie na ten temat i ma do tego prawo. Ale wszystko to jest czas przeszły a nie teraźniejszy. I myślę, że należy zająć się tym co jest
najważniejsze ! A nie tą odległa przeszłością...Nie odkopujmy tego co jest dawno pogrzebane !!!
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: goodboy » ndz kwie 01, 2007 8:10 pm

Zgadzam się Miras z Tobą. Ale żeby żyć spokojnie trzeba SBków i komuchów usunąć ze stanowisk. Nie mówię aby ich prześladować, czy zamykać, ale z funkcji publicznych trzeba ich usunąć. Ze stanowisk dyrektorskich i prezesowskich także. Poza tym mogą robić co chcą.
Jeśli ktoś był "świnią" za komuny, to trudno przypuszczać, że teraz przeszedł metamorfozę. :wink:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: miras » ndz kwie 01, 2007 8:17 pm

goodboj !

Zgadza sie wszystko ale kto w tamtych czasach nie miał nic na sumieniu ? Czy Ty uważasz,że w obecnym Rządzie są wszyscy czyści ?
Pokaż mi któregoś żeby nie miał brudu za paznokciami ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: goodboy » pn kwie 02, 2007 8:05 pm

Miras, ale jest różnica między tymi, którzy zajmowali się handlem walutą, pędzeniem bimberku, czy innymi kombinacjami- co w tamtych czasach bylo powszechne, a tymi którzy donosili na kolegow ze studiów lub na sąsiadów. Widzisz chyba różnicę? Tym pierwszym wybaczam :wink: , tym drugim nigdy. Przynajmniej dopóki się nie ujawnią lub nie zostaną ujawnieni. Sam kiedyś ucierpiałem(i moja rodzina) przez takiego "kabla", więc wiem o czym piszę :!: .
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: jolka1-70 » pn kwie 02, 2007 8:12 pm

Jestem za lutracja ale nie dziką, mozna zrobic niewinnym ludziom krzywdę,po za tym w legalny sposób mozna pozbyc sie przeciwników politycznych. Ci prawdziwi SBecy dawno zniszczyli swoje teczki bo mieli do nich dostep a pozostaly płotki. Nie zauważyliście że ucichł temat lustracji kleru ?
jolka1-70
kapral
kapral
 
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 17, 2007 9:39 am
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » wt kwie 03, 2007 6:58 pm

A tak tłumaczył się następny "wielgusiak":

Rektor Ceynowa przed zdemaskowaniem:

Wprost: Czy pamięta pan swój pierwszy kontakt z SB?
Ceynowa: Nie, nie pamiętam.
Wprost: Znalazłam pana podanie kiedy jako student starał się pan o wyjazd za granicę. Czy wtedy rozmawiał pan z przedstawicielem Służby Bezpieczeństwa?
Ceynowa: Nie.
Wprost: A kiedy wyjeżdżał pan na stypendium Fulbrighta?
Ceynowa: Też nie.
Wprost: A kiedy doszło do kontaktu?
Ceynowa: Nie jestem świadomy, żebym miał jakiekolwiek kontakty z oficerami Służby Bezpieczeństwa.

Rektor Ceynowa po zdemaskowaniu:

Ceynowa dla Gazety: Jako pełnomocnik Uniwersytetu Gdańskiego ds. amerykańskiego stypendium Fulbrighta w drugiej połowie lat 70. byłem wzywany przez SB. Opiekowałem się zagranicznymi wykładowcami, sam kilka razy wyjechałem do USA. Namawiano mnie do donoszenia na uczelnianych kolegów i gości UG. Funkcjonariusze SB szybko zrozumieli, że żaden ze mnie pożytek bo o przesłuchaniach natychmiast opowiadałem.


Jakoś dziwnie głośno piał w ostatnich dniach... i ucichł.

Teraz ja "rypłem" gafę. Powyższa wklejka pochodzi z "Kataryny": http://kataryna.blox.pl/html
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: bossal » śr kwie 04, 2007 4:02 pm

Rozumiem ludzi którzy w dawnym systemie doświadczyli zła ze strony donosicieli i kapusiów. Ale to odległe już z dzisiejszej perspektywy czasy. Wybaczyliśmy niemcom wojne a sobie nie potrafimy wybaczyć komunizmu ? Gdyby lustracja mogłaby być przeprowadzona sprawiedliwie to bym ją poparł ale ci najbardziej winni zdążyli zniszczyć swe teczki a teraz cierpią płotki i niewinni. Jeżeli niewinni lub ledwo zamieszani ludzie mają być teraz rozliczani to dla dobra ogółu wybaczmy to sobie i dajmy spokój z rozdrapywaniem ran. Obecna władza skupiła się na sianiu nienawiści wśród polaków a wy to jej ułatwiacie.

Poruszył mnie program w którym Damięcki wystąpił z Olbrychskim na którego donosił. Olbrychski nie ma żalu do Damięckiego. Damięcki ze wzruszeniem mówił że wstydzi się tego, że nie jest bohaterem ale starał się nawet współpracując z SB, nikomu nie szkodzić. Powiedział, że w SB nawet w momencie gdy go werbowali nie traktowano go tak podle jak niedawno w IPNie.

A to co jest powyżej ? Pan Wklejka znowu nie mógł się oprzeć żeby czegoś istotnego w swym skrzywionym pojęciu nie wkleić. Co wkleiłeś kaczorzysto ? Że facet się nie przyznał ? Miał rację, tak jak kiedyś dla świętego spokoju coś podpisał tak teraz dla świętego spokoju skłamał. Żeby go podobni tobie flustraci nie szarpali. A kiedy mu udowodnili to przyznał się, i do czego ? Do rozmów ? Ale rewizjoniści zatryumfowali.

Jakie to wszystko niskie, jakie prostackie. Rzygać się chce.

Powinni was też barany zlustrować, może coś tam na was też sfabrykowano, może jakaś rozmowa się przytrafiła i razem z wielgusiakami za kratki.




Admin: Ostrzeżenie dla Ciebie bossal za obrażanie użytkowników forum, każdy ma swoje zdanie !!!! Następny tekst o takim zabarwieniu to zablokowanie twojego konta na tym forum !!!
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » śr kwie 04, 2007 7:30 pm

Admin , tylko nie to , no bo z czyich postów będziemy mogli się pośmiać skoro bossal bije wszystkich na głowę !

BOSSAL ! Właśnie udowodniłeś moje założenie z innego postu - akademicki przykład projekcji ! To ty przede wszystkim się jej boisz (lustracji) !
Reszta jest milczeniem .
Ostatnio zmieniony śr kwie 04, 2007 8:29 pm przez Jaszar, łącznie zmieniany 1 raz
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » śr kwie 04, 2007 8:21 pm

jeszcze nie zbanowany bossal pisze:Poruszył mnie program w którym Damięcki wystąpił z Olbrychskim na którego donosił. Olbrychski nie ma żalu do Damięckiego. Damięcki ze wzruszeniem mówił że wstydzi się tego, że nie jest bohaterem ale starał się nawet współpracując z SB, nikomu nie szkodzić. Powiedział, że w SB nawet w momencie gdy go werbowali nie traktowano go tak podle jak niedawno w IPNie.


Mnie też poruszyła porażająca lektura moich teczek. Porażająca, bowiem dowiedziałem sie kto był w istocie odpowiedzialny za szereg zdarzeń, które zaowocowały między innymi tym, że jestem tu i pisze te słowa. Bredzisz chłopie, boś albo nie doświadczył pały komuny, albo... pałowałeś i teraz się boisz.

Zastanawiam się do czego w istocie nawołujesz? Kaczory, Cię brzydzą, Samoobrona -be, LPR - jeszcze gorzej. Przecież nie ma już alternatywy prócz komuny, albo różokomuny: skądinąd stadniny ludzi uzurpatorów władztwa, którzy zapóźnili mój kraj tak, że teraz tacy jak Ty Bossal nawet, klepią duby smalone o wyjeździe na Zachód za wolnością. Właśnie o wolność tu idzie. Jestem wolny i sam zdecyduję, czy napluć w twarz mojemu własnemu ojcu chrzestnemu za to co mi zrobił. Czy napluję w twarz w sumie jedenastu osobom, z których co do dwóch byłem pewien, że je kochałem. I co mam zrobić z taką wiedzą? Gdy już było mi ta źle, że tego nie potrafiłem znieść, powiedziałem sobie: "odrzucam precz". Odrzuciłem faktycznie. Ważna jest tylko rodzina, a reszta? Niech żyją i pozwolą żyć...
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » śr kwie 04, 2007 8:34 pm

Racja Jaszar :!: Z ostatniego postu Bossala wyziera prawdziwe jego oblicze i paniczny lęk przed lustracją. Ty kolego bronisz donosicieli(TW). Oni wszyscy tłumaczą się w ten sam sposób:"donosiliśmy, ale tak żeby nikomu nie zaszkodzić". I Ty w to wierzysz człowieku? Albo sam masz coś na sumieniu, bo innego wytłumaczenia takiej postawy nie widzę :?: . Skoro nikomu nie zaszkodzili, to czemu sami nie ujawniają tych faktów.
Ja nie jestem za tym, żeby urządzać polowania na czarownice. Jeśli przeciwko komuś są jakieś istotne dowody, to sprawę powinien rozpatrywać NIEZALEŻNY sąd :!:
Jeszcze raz powtarzam :ci ludzie na stanowiskach są szkodliwi i trzeba coś z tym zrobić.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: blazej » śr kwie 04, 2007 10:08 pm

Jak na razie konto bossala jest zawieszone. Z pewnościa juz chyba wie dlaczego.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » czw kwie 05, 2007 2:15 pm

Błażej to chyba każdy wie na tym forum.Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: goodboy » czw kwie 19, 2007 8:02 pm

Tak wokół lustracji... Mam pytanko do forumowiczów, szczególnie tych pamiętających czasy stanu wojennego i "rewewlacyjnych" lat osiemdziesiątych. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego- tak nazywała się grupa komuchów faktycznie sprawująca wówczas władzę. Miała ona swoje "filie" wojewódzkie i gminne(powiatów wtedy nie było). Czy ktoś wie może kto był szefem(przewodniczącym) izbickiego WRONu w latach stanu wojennego? :?: :wink:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » czw kwie 19, 2007 8:12 pm

W Radziejowie i Piotrkowie Kujawskim wiem. Niestety nie było mnie wtedy tutaj. A warto by się dowiedzieć. Przypomniałeś mi Goodboy zabawne zdarzenie z 93 roku, kiedy to zobaczyłem ówczesnego szefa wrony w kolejce po kuroniówkę i "powiedzałem mu kilka zawstydzających słów po których usłyszenu, jako że było to w sporej grupie, był bardzo, ale to bardzo niezadowolony". :twisted: :D
Chciałbym jeszcze spotkać tego kapitanika, który mierzył z kałacha do mojej sparaliżowanej chorobą matki i żądał wydania miejsca pobytu brata...
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Następna

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron