Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



CZY KARY ŚMIERCI SĄ DOBRYM ROZWIĄZANIEM ?

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

CZY KARY ŚMIERCI SĄ DOBRYM ROZWIĄZANIEM ?

Postautor: miras » sob gru 30, 2006 1:03 pm

--------------------------------------------------------------------------------
Egzekucja Husajna
Były iracki dyktator Saddam Husajn został stracony w Bagdadzie. "Zbrodniarz Saddam został powieszony" - oświadczyła iracka telewizja Al-Irakija.
Nie jestem zwolennikiem kary śmierci. Mogli dać mu dożywocie.Zgadza się,
że popełnił wiele zbrodni przeciwko ludziom ale czy Hitler i Stalin również nie zrobili o wiele więcej zbrodni przeciwko ludzkości i jakoś kara śmierci Ich nie spotkała ? Ja myśle, że każdy będzie osądzony zgodnie z jego sumieniem i czynami ale nie na ziemi lecz przed BOGIEM.
Nikt nie ma prawa odbierać życia komuś komu go nie dał ! Chyba,
że się mylę ? Jeżeli tak to mnie poprawcie.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: kokeszko7 » sob gru 30, 2006 1:14 pm

Też nie jestem za karą śmierci. Myślę, że jakieś dożywocie w stylu "Alcatras" albo jakieś kamieniołomy by wystarczyły...

Chociaż właściwe ten sqrwiel nie miał żadnych skrupułów :cry: :cry: :cry: i w jego przypadku moje uczucia są mieszane...
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Krespin » sob gru 30, 2006 4:02 pm

A ja jestem za karą śmierci dla takich egzemplarzy.
To nie ludzie, skoro dopuszczają się takiej zbrodni.
Trzymać i płacić za takich utrzymanie - bez sensu.

ząb za ząb, oko za oko - skończyłoby się zło

A kolega poniżej wyjaśnia to jak zwykle najdokładniej, zgodnie z moimi oczekiwaniami
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 4:20 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Ptasiek » sob gru 30, 2006 4:14 pm

Zbrodniarze bez szans na resocjalizację kula, albo stryk. Dla opamiętania się następnych i świadomości, że menda nie chodzi i nie będzie chodzić między nami.

Za drobniejsze bandziorstwa bezwzględnie obozy pracy: kamieniołomy kopalnie uranu, cokolwiek, by świadomość dla potencjalnego bandziora tego co go czeka byhła równie skuteczna od samej kary.

Za zbrodnie uznać przestępstwa urzędnicze wszelkiej maści: łapówki, wymuszenia korupcyjne, utrudnianie życia nieświadomym swych praw obywatelom.

Zwykłe więzienie powinno być dla ludzi robiących przestępstwa niejako z przypadku: gapy kierowcy, który nie przewidział swej głupoty na drodze, za inne drobne sprawy karane do tej pory przez sądy więzieniem.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob gru 30, 2006 6:05 pm

Trzeba jednak pamiętać o tym, że" Zło rodzi większe Zło" !
To, że kogoś poślą na stryczek czy krzesło elektryczne nie zmieni przemocy czy zbrodni na świecie. Wiadomo, że "Przemoc była jest
i będzie".Po prostu za dużo jest nienawiści, fanatyzmu wśród Ludzi. Raczej jest nie możliwe żeby to zlikwidować ! No chyba, że Ziemia się rozpieprzy :(

Krespin zacytował Prawo Koranu
ząb za ząb, oko za oko - skończyłoby się zło

Obawiam się jednak, że jesteś w błędzie nie jest to możliwe
w obecnych czasach. Takie zasady stosują muzłumanie i praktycznie
nic tym nie wskurali. Jedynie tylko więcej KALEK przybyło.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob gru 30, 2006 6:33 pm

Ryba psuje się od głowy... no nie?

Zgódź się ze mną albo zaprzecz. Tak sądzę, że całe systemy prawne są w ten sposób skonstruowane, że czym bogatszy, czym bardziej możny, tym bardziej bezkarny. Miało to swój wyraz od starożytności do dziś. I nie miał tu nic do rzeczy system sprawowania władzy: już to feudalizm, już to komunizm, czy jakiś inny ...izm.

Tak sobie myślę, że uporządkowanie równouprawnienia wobec prawa przyniosło by sporo ładu. A z pewnością rozpoczęło by to proces, idącej w pokolenia co prawda, poprawy przestrzegania prawa stanowionego.

Zgódź się ze mną albo nie. Jak byś się odniósł do takiej informaci, że oto nasi izbiccy policjanci po prostu zgodnie z prawem wlepili by z całą konsekwencją, bezlitośnie, mandaty mającym władzę w naszej gminie a notorycznie łamiącym prawo drogowe. Mający władzę przeżyli by, a reszta nie mająca władzy ze strachu, że nawet ci "możni" nie są bezkarni zaczęła by trząść gaciami ze strachu i prawa by nie łamała (drogowego w tym wypadku). (Pisałem o tym sporo w wątku o przepisach ruchu drogowego.)

Praprzyczyną łamania prawa moim zdaniem jest nie wrodzona skłonność ludzi do łamania prawa, lecz nieudolność w jego stanowieniu w mikroskali. jeśli ktoś wymyśla durny przepis, że "każdy płaci podatek od psa", to naturalne, że wzbudzi to sprzeciw ludków zwłaszcza na wsi, gdzie pies jest "narzędziem" a nie "przedmiotem przyjemności"(taka sytuacja miała miejsce w gm Lubraniec przed 5 laty). Takie drobne głupoty prawne rodzą potoczną ocenę, że prawo jest czymś dobrym, ale równocześnie czymś co warto "obejść" gdy zachodzi taka potrzeba, albo ostatecznie "odrzucić" jeśli w tej konkretnej sytuacji nie da się zdaniem odrzucającego prawo w zgodzie z nim żyć. Jak w przysłowiu: "od rzemyczka do baciczka...". Tylko, że zazwyczaj dostrzegamy tu jeden "zwrot" tego przysłowia tj. łamiącego prawo - złodziejaszka. Ale istnieje przecież również druga strona, drugi "zwrot" walka o przeżycie w godności na miarę rozumienia tej godności przez poszczególne jednostki. Dla jednych będzie to gotowość dania i przyjęcia łapówki, dla drugich gotowość do zabójstwa. Ale za każdym razem będzie to gotowość na miarę rozumienia godności.

Oczywiście mój poprzedni post to żart... choć kamieniołomy powinny być.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob gru 30, 2006 9:30 pm

[quote="Ptasiek"]Ryba psuje się od głowy... no nie?

Owszem zgadza się a człowiek od nóg !
Oczywiście masz rację!
Tylko zauważ jedno, że gdyby ludzie od samego początku przestrzegali
praw i zasad jakie im wytyczono to myślę, że obecne czasy byłyby
całkiem inne. Ludzie bardziej by się szanowali i nie dążyli by do
samozagłady. A w obecnych czasach ku temu idzie.Zobacz jakie spustoszenia porobiły wojny na tle religijnym i rasowym. Ilu zgineło ludzi
przez nie kompetentnych Włodarzy, którzy mieli gdzieś życie podwładnych i dbali tylko o własne korzyści.
Jeżeli zaś chodzi o równouprawnienie wobec prawa to musiało by ono dotyczyć wszystkich Państw. Ale we wszystkich raczej by się to nie udało.

W przypadku łapówek zgadzam się z Tobą. Wiadomo do czego jest zdolny człowiek w zamian za korzyści pieniężne.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Krespin » pn sty 01, 2007 3:54 pm

miras pisze:Krespin zacytował Prawo Koranu
ząb za ząb, oko za oko - skończyłoby się zło


Aby uściślić Twoją wypowiedż Miras-ie jest to Kodeks Hammurabiego , ale nie o to chodzi w tym temacie

Każdy ma swoje zdanie i powinniśmy je uszanować !!!

Ja w dalszym ciągu podtrzymuje swoją wypowiedź i wątki z wypowiedzi poniżej Ptaśka.
Nie będę nikomu wchodził w dupę tylko dla tego , że ma jakąś pozycje społeczną. Ważne to jakim jest człowiekiem !!!

Jak świat światy zawsze były wojny na różnym tle i będą one w dalszym ciągu i nikt tego nie zmieni, ani ja , ani Ty , ani nikt

Twierdziłem i twierdzić będę że żadna resocjalizacja idiocie nie pomoże. Szkoda tylko naszych pieniędzy na utrzymywanie morderców, gwałcicieli, pedarastów itp niedorozwojów.

Stryczek albo kula w łeb - bez litości
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm


Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron