Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Przemoc wszkołach

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Postautor: VooVoo » ndz lis 19, 2006 3:04 pm

Nie taki biedny. Jak nie umie kombinować to po co sie tam pchał :D
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: kokeszko7 » ndz lis 19, 2006 3:13 pm

No nie wiesz po co oni wszyscy się tam pchają??? Przecież z czegoś muszą żyć :) :twisted: hahahahahahaha
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: VooVoo » ndz lis 19, 2006 3:19 pm

No wiem wiem...niestety...
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: dezerter » pn lis 20, 2006 9:02 pm

dzisiejsza młodzież nie czuje żadnego respectu do nauczycieli , robią co chcą a rodzice obwiniają nauczycieli , i jak tu ma nie dochodzić do tragedii ...
Awatar użytkownika
dezerter
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 13, 2006 5:28 pm
Lokalizacja: niedaleko

Postautor: miras » pn lis 20, 2006 9:10 pm

Oczywiście, że może do tego dojść! Ale zauważ, że nasz p.Minister podjął już środki zapobiegawcze w skladzie trzyosobowym:"prokurator,policjant i człowiek z kuratorium" :lol: :lol: :lol:

Przy okazji gratulacje z awansu VooVoo !
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » pn lis 20, 2006 10:15 pm

Dzięki Miras :)
Może i podjął ale chyba póxno się zabrał za to wszystko. Musiało się coś stać żeby zaczął działać. Z resztą jego działanie pewnie okaze sie wielka klapa jak zwykle.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: kokeszko7 » pn lis 20, 2006 10:18 pm

Jasne, że nic z tego nie wyjdzie. Może pomysł ma przedni ale nie uda mu się . Za późno!!!
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: jerzy lebioda » wt lis 21, 2006 9:16 pm

Nie jest mozliwe naprawienie polskiej oswiaty o ile funkcjonowala bedzie ona w obecnym ksztalcie i nie dokona tego giertych ani nawet ziobro, jesli zostanie ministrem edukacji. Ale liberalizm i bezstresowe wychowanie nie zostalo wymyslone w polsce. Funkcjonawalo w europie zachodniej od lat 70-tych i zrodzilo identyczne problemy. Lekarstwem okazal sie podzial szkolnictwa. Tak jak czesc mlodziezy pragnelaby uczeszczac do szkoly w ktorej w bezpiecznych warunkach moglaby sie ksztalcic tak wieksza czesc przybywa tam w celach towarzyskich i postepujac w sposob skrajnie zdeprawowany, w najmniejszym stopniu nie stawia sobie za cel zdobywania wiedzy. Otoz w europie funkcjonuja rownolegle dwa typy szkol. Platne, gdzie poziom nauczania jest wysoki, bezpieczenstwo w pelni zapewnione /jakiekolwiek jednostki patologiczne sa usuwane w bezwzgledny sposob/, nauczyciele wylacznie najlepsi, z wynikami, prawdziwi profesjonalisci ale cieszacy sie zaufaniem i respektem ze strony rodzicow oraz szkoly publiczne gdzie chodzi cala reszta, nauka ogranicza sie do czytania i pisania oraz dodawania do 10, pracuja tam nauczyciele, ktorzy z rozmaitych wzgledow nie moga otrzymac posady w szkolach o ktorych mowa wyzej. Bezpieczenstwa pilnuja tam pracownicy ochrony.

Swiadomy jestem faktu iz w polskich realiach prawa ekonomi nie pozwolilyby uczeszczac do szkol prywatnych duzej liczbie uczniow na to zasluglujacych, ale tu moglyby pomoc stypendia. Natomiast zagwarantowana sztywnymi przepisami bezwzglednosc musialaby stac na strazy niedopuszczenia do korupcji ze strony bogatych rodzicow chcacych swe zdeprawowane pociechy utrzymac w szkolach niepublicznych.

niestety nie istnieje inna recepta na poprawe sytuacji w polskiej oswiacie poniewaz rodzice nie zrezygnuja z prawa do ingerowania w sprawy szkoly /dochodzi do sytuacji iz idioci odreagowuja swoje kompleksy bo tu musza byc wysluchani z racji posiadania dziecka/, uczniowie sa tak pewni swego ze w obronie swych praw urzadzaja strajki, wladze oswiatowe to asekurancji, niezdolni do podjecia jakichkolwiejk zdecydowanych dzialan.
BLACK FORCE
Awatar użytkownika
jerzy lebioda
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 15, 2006 7:54 pm
Lokalizacja: near missisipi

Postautor: VooVoo » wt lis 21, 2006 9:31 pm

"Nie dokona tego giertych ani nawet ziobro"- to jest jasne. Oni jedynie nadają się do tego aby ich do Iraku wysłać(byłby spokój).
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: kokeszko7 » sob lis 25, 2006 11:09 pm

Rodzice niech się wreszcie wezmą za wychowanie swoich pociech w domu a nie wtrącają się w wychowanie prowadzone przez szkołe :!: :!: :!:Szkoła krzywdy dzieciom nie zrobi! Mogą być spokojni... :!:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » sob lis 25, 2006 11:20 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:41 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » ndz lis 26, 2006 9:47 am

Według mnie niech wprowadzą prawa nauczycielom jakie były kiedyś
i zobaczymy wtedy czy coś się zmieni.Niech ograniczą prawa ucznia tylko do tych podstawowych i będzie po krzyku.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: kokeszko7 » wt lis 28, 2006 5:26 pm

Boże!!! I kolejna tragedia!!!

Włocławek! 15-letni Adrian! Czy to już się nie skończy!!! :( :( :(
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: miras » wt lis 28, 2006 6:08 pm

No i mamy nastepną wstrzasajaca tragedię! Nie daleko bo we Włocławku, znowu nastolatek popełnił samobójstwo i to nie długo po tym co się stało w Gdańsku.Czy nie ma na to sposobu, żeby zapobiegać takim tragicznym zdarzeniom. To co się dzieje przekracza ludzkie pojęcie. :shock:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: jerzy lebioda » wt lis 28, 2006 8:32 pm

Mialem okazje przeczytac dzis pierwszostronnicowy artykul, w branzowym periodyku szkolnym - nieslawnym "glosie nauczycielskim", autorstwa samej redaktor naczelnej jastrzebskiej o przemocy w szkolach. Dowiedzialem sie ze trudna sytuacja oswiaty jest wynikiem tego ze nauczyciele w obliczu braku czasu, wywolanego doskonaleniem zawodowym, >> obliczaniem szkolnych ankiet dla potrzeb ministerstwa << poszukiwaniem kolejnych ciekawych kursow, zapomnieli o konsekwencji we wprowadzaniu i egzekwowaniu dyscypliny w szkolach. Autorka wyrazila poglad ze srodki giertycha maja zmienic nauczycieli w policjantow a gdzie tak potrzebna w wychowaniu mlodych ludzi tolerancja ?

Jezeli osoba bedaca podmiotem tak opiniotworczym, stojaca dodatkowo na czele jedynego branzowego czasopisma w ten sposob rozumie problemy oswiaty to sytuacja w niej nie zmieni sie nigdy.


Podobnie problemy oswiaty rozumieja pracownicy ministerstwa i kuratoriow, ktorzy zgodnie z powszechnym w naszym kraju procederem, otrzymali swe posady nie do konca uczciwie i maja pojecie o szkole takie jak uczestnicy tego forum o emisji glosu w wokalistyce.

ps. w kolejnym artykule w tym samym numerze skrytykowala likwidacje z inicjatywy giertycha ankiet o pracy szkoly. /odnosi sie to do zaznaczonego powyzej fragmentu mojej wypowiedzi"
BLACK FORCE
Awatar użytkownika
jerzy lebioda
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 15, 2006 7:54 pm
Lokalizacja: near missisipi

Postautor: jerzy lebioda » wt lis 28, 2006 8:52 pm

Ale piszemy o problemach oswiaty zapominajac ze w naszym chorym kraju mamy, poza chora oswiata, chorych politykow, chore relacje spoleczne, chore sady, chora sluzbe zdrowia i tak mozna by wymieniac bez konca.

Godzimy sie na to by brakowalo nam na chleb dla dzieci, by drzec o ich bezpieczenstwo w szkole, godzimy sie na to by pracodawcy mieli nas za gorszych od szmaty do podlogi, na to ze obce wywiady mieszaja w sprawach naszego panstwa jak w bigosie i to ze zyjemy jak robactwo jest dla nas status quo.

Wielu ludzi ucieklo z tego kraju i widzieli inny swiat - nie chca raczej tu wracac, chyba ze dzieci wraz z zona czekaja tu na nich. A przeciez polska to europa- raj ludzkosci, pepek swiata, ojczyzna madrych ludzi, blogoslawiony obszar wspanialosci. Kiedy mysle o tym co widzialem, co wiem, co powoduje ze zgodnie z regula iz "wiedza niedouczonego nadyma a madrego uczy pokory" kaze mi pamietac iz niekoniecznie musze miec racje /wydaje mi sie ze jako jedyny na tym forum o tym pamietam/ to czuje sie europejczykiem. Kiedy rozejrze sie dookola raczej obywatelem trzeciego swiata.
BLACK FORCE
Awatar użytkownika
jerzy lebioda
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 15, 2006 7:54 pm
Lokalizacja: near missisipi

Postautor: rossa » śr lis 29, 2006 12:12 am

już ten post gdzieś widziałam, nabijasz sobie chopie punkciki,
chcesz popłynąć jak forumowe strumyki,
tylko żebys na zakręcie wyrobił hihihi
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: miras » śr lis 29, 2006 2:22 pm

Nie jestem za tym aby młodzież szwędała się po nocach. Ale to co p. Giertych chce wprowadzić"godzina policyjna"to jest jakis absurd. Jeżeli rodzice nie będą trzymali ręki na pulsie,to żadne zakazy nic nie pomogą.
Jak to się mówi" Owoc zakazany bardziej smakuje" myślę, że policja i tak będzie bezsilna.Teraz nie mogą dać rady a tym bardziej jak wprowadzą " godzinę policyjną". Napewno małolaty nie będą czekały aż ich zwiną. Troche racjonalnego myślenia.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: jerzy lebioda » czw lis 30, 2006 4:17 pm

niechaj sie rossa na wiersze nie sili
cos jej troszeczke jakby rym sie myli
marne sa raczej jej - wlasciwe strofy
admin powinien dac jej ze trzy offy
BLACK FORCE
Awatar użytkownika
jerzy lebioda
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 15, 2006 7:54 pm
Lokalizacja: near missisipi

Postautor: rossa » czw lis 30, 2006 11:38 pm

A teraz tak na poważnie!

Każdy wini rodziców za złe zachowanie ich dzieci, czyli złe wychowanie, ale nie do końca w tym tkwi problem. Dzieci przebywając w towarzystwie rówieśników bardzo często utożsamiają się z nimi i w związku z tym dochodzi do tzw wyższego "ja".

Słyszałam rozmowę rodziców po zebraniu jakie się niedawno odbyło w Błennej. Otóż dzieci przyjeżdżają do szkoły o godzinie 7.20 czekają do 7.45 bez jakiejkolwiek opieki. Cóż robią te pierwszo czy drugoklasiści sami w tej szkole ??? Zdaniem tych rodziców winę za to ponosi obecny dyrektor P Walczak, który to oświadczył im , że nie do niego powinni się zgłaszać z tym problemem, to do kogo ???
Niebyłoby w tym nic złego ale w każdy(chyba) czwartek odbywa się blisko szkoły tzw spęd (skup zwierząt) . Dzieci wysiadając z autobusu są narażone na niebezpieczeństwo, a poza tym mogą wybiec ze szkoły właśnie pod taki ciągnik i ...do tragedi blisko. Za czasów P Krzyżanowicza tak nie było, ale ja tego nie wiem.

Wracając do nowego dyrektora jest tak kulturalny, że przechodząc przez korytarz szkolny żadnemu rodzicowi nie raczył powiedzieć "dzień dobry", gdzie jego poprzednik nie przeszedł obok każdego by nie uściskać dłoni.

Może ktoś zna temat bliżej ?... do dzieła
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 6:18 pm przez rossa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron