Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Przemoc wszkołach

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Przemoc wszkołach

Postautor: miras » sob lis 04, 2006 1:16 pm

Otóż odnosząc się do tego tematu, to normalnie nie mieści się w głowie co dzieje się w obecnym czasie w szkołach. Kiedyś byłoby to niedopuszczalne ! Obserwując co uczniwie robią sobie z nauczycieli to woła o pomstę do nieba. W ogóle nauczyciel nie ma żadnych praw uczniowie robią co im się żywnie podoba ! Wydaje mi się, że wszystko przez zmianę kształtu szkoły. Kiedyś podstawówka to była podstawówka kl.od 1do 8. A teraz dzieciakom w głowach się po przewracało ! Myślą ,że jak skończą 6-kl. i idą do gimnazjum to już są dorośli i mogą robić co chcą. Nawet rówieśników nie potrafią szanować. Zresztą dużo się mowi o tych sprawach w telewizji .To jest naprawdę oburzające :shock: Myślę ze to co chce wprowadzić p. minister Giertych nie wypali. Gdyby może wcześniej coś takiego było wprowadzone to może to by coś dało . Obawiam się, że jest juz za pózno.Dzieciaki za mocno są rozpuszczone ! I te zakazy nic nie dadzą wręcz przeciwnie jeszcze mogą pogorszyć sytuację. Co wy o tym sądzicie :?:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: blazej » sob lis 04, 2006 1:34 pm

Temat przenoszę do wydarzeń
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » sob lis 04, 2006 4:57 pm

Dodam jeszcze parę słów jeżeli chodzi o dyscyplinę i zachowanie uczniów. Ostatnie wydarzenie dotyczące poniżenia przez kolegów Ani która, targnęła się na własne życie bardzo mną wstrząsneło. Jest to oburzające i godne potępienia. Jak tak można ? Co ona im takiego zrobiła? To że nie chciała chodzić z którymś z tych chłopców to nie powód, żeby ją prześladować i obnażać na oczach całej klasy.Przecież to jest poniżające ! Dopiero zaczynała życie, wszystko dopiero było przed Nią. Czy ci młodzi ludzie nie mieli żadnych skrupułów ? Co nimi kierowało ubaw czy głupota ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Arizona » sob lis 04, 2006 5:53 pm

A mnie zastanawia, jak to było w ogóle możliwe, by nikt z całej klasy .... rzeszy milczących świadków !!! tej dziewczynce nie pomógł, a chłopakom nie ostudził gorących głów .... znieczulica i akceptacja takich zachowań u reszty klasy mnie przeraża!

Co do dyscypliny natomiast .... nie wiem, czy to wina poczucia "dorosłości" w gimnazjum... możliwe.
Mnie się jednak wydaje, że obecnie w gimnazjach mamy właśnie młodzież na której "eksperymentowano" bezstresowe wychowanie.... Taki tego moim zdaniem jest efekt... gorzej, że sami rodzice nadal nie widzą w zachowaniach swoich rozwydrzonych i zdeprawowanych dzieci niczego niestosowanego... Łatwiej wszak zwalić wszystko na szkołę, że to tam tkwi całe zło....cała niekompetencja nauczycieli, programów itp. ... A ja się pytam, jaka jest dzisiaj rola rodziców? Winna być współpraca i "jednolity front" szkolno-domowy, by wychowanie przynosiło jakieś efekty... A coraz częściej brak nawet kontaktu rodzica ze szkołą, o jednolitym podejściu szkoły i rodzica już nawet nie wspomnę!
NIe wiem, jak to jest w mniejszych szkołach, miejscowościach, ale miejskie szkoły to ciężki kawałek chleba. Nauczyciel nie może niemal zrobić nic, bo "prawa ucznia".... za moich czasów inaczej bywało....
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: miras » sob lis 04, 2006 6:47 pm

Jeszcze jeden taki przypadek utkwil mi w głowie. O ile dobrze pamiętam bodajże we Wrześni w szkole uczniowie pobili chlopaka i zmiażdźyli mu genitalia. No ludzie gdzież tu rozum ! Ten chłopak zostanie już kaleką do końca życia. Ja za czasów komuny byłem w wojsku też dochodziło do tzw.( kręcenia wora) i innych tam takich wygłupów , ale nigdy nikt nikomu krzywdy nie zrobił. Stare wojsko wszystko robiło z rozwagą. A skąd takie rzeczy wzieły się w szkolach ? Może za dużo filmów o tematyce wojskowej się naoglądali.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob lis 04, 2006 8:26 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:37 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob lis 04, 2006 9:01 pm

Czyli mówiąc krótko młodzież zbuntowała się przeciwko planom ministra edukacji. Czułem że tak moze byc!
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob lis 04, 2006 9:16 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:38 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: blazej » sob lis 04, 2006 9:17 pm

Uważam, że temperamenty uczniów należy "przytemperować". Jednak dokonać wyboru sankcji powinna osoba ciesząca się autorytetem wśród młodzieży, a takim z pewnością nie jest p. Giertych (to niefortunna nominacja, no ale bez LPR partii Kaczyńskiego trudno byłoby cokolwiek zdziałać w sejmie, stąd ten wybór)
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Ptasiek » sob lis 04, 2006 9:22 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:58 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jola » ndz lis 05, 2006 8:30 pm

Jola
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 28, 2006 12:58 pm

Postautor: miras » wt lis 07, 2006 2:56 pm

Przeczytałem z uwagą odnośnie tej manifestacji z 24 czerwca i muszę ci się szczerze przyznać że nie wygląda to najlepiej.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Krespin » wt lis 07, 2006 6:38 pm

Oglądałem to Jolu,
trochę łezka się kręci...
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: miras » pt lis 17, 2006 2:34 pm

Już myślałem że młodzież się zastanowi po tym tragicznym zajścu w Gdańsku. Ale gdzie tam ostatanio znowu pojawił się incydent w Raciążu i Morągu. Żeby dziewczyny do takiego stopnia się posunęły i pocieły koleżankę szkłem z rozbitej butelki ludzie gdzie tu rozsądek.Widac że nic je nie nauczyło zajście w Gdańsku! Jak tak dalej będzie to rzeczywiście dojdzie do rozbojów,kradzieży,chuligaństwa i gwałtów bo młodzież nic sobie z tego nie robii wszystko ma gdzieś !
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » pt lis 17, 2006 2:48 pm

Zlikwidować gimnazja i gimnazjalistów ;)Oczywiscie żart...Zaczynają się młodzieżaki wymykac spod kontroli.Za dużo luzu mają wg mnie.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: miras » pt lis 17, 2006 3:08 pm

VooVoo pisze:Zlikwidować gimnazja i gimnazjalistów ;)Oczywiscie żart...Zaczynają się młodzieżaki wymykac spod kontroli.Za dużo luzu mają wg mnie.


Zgadzam się z Tobą w 100% luz to jest mało powiedziane nie ma nad nimi żadnej władzy. Może jakby zlikwidowali im te tzw: " przywileje "to może by poszli po rozum do głowy i zastanowili nad swoim postępowaniem.Zrozumieli by że wszystko ma swoje granice! Wiedzieli by co wolno a czego nie.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » pt lis 17, 2006 3:42 pm

Bez cięzkiej ręki się teraz już nie obejdzie.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: kokeszko7 » pt lis 17, 2006 6:44 pm

Tak jest i będzie dopóki będą przestrzegane tylko prawa ucznia a nie jego obowiązki.
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: VooVoo » ndz lis 19, 2006 2:10 pm

A Pierdych niech kombinuje hehe yyyyyy... tzn. Giertych :P
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: kokeszko7 » ndz lis 19, 2006 2:29 pm

On kombinuje już dłuższy czas tylko jakoś nic mu nie wychodzi! Biedny :( :( :(
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Następna

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron