Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wokół rządu.

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Postautor: Ptasiek » śr mar 28, 2007 8:33 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: bossal » śr mar 28, 2007 9:52 pm

Siedzenie cicho nie jest skutkiem ani wynikiem totalitaryzmu ale jednym z podstawowych warunków jego trwania. Podtrzymywaniem takiego stanu rzeczy zajmują się w ustrojach totalitarnych wyspecjalizowane instytucje. Gdyby siedzienie cicho było wynikiem totalitaryzmu samym w sobie wtedy nikt nie musiałby trwać na jego straży. A tak nigdzie jeszcze nie się nie zdarzyło.

Miarą wolności jest kasa ? Nieprawda, jedyną miarą wolności jest władza. Kasa to jedynie środek, nie cel.

A podejście do sprawujących władze na opisywanej przez ciebie zasadzie "z nimi dogadać się mus" ? Życzę sprawującym władzę tylko takich wyznawców. Tylko pozostaję małe pytanie. Gdyby wszyscy podzielali twój pogląd to nie miał byś możliwości napisania tu tego twierdzenia.

Osoby, które nie rozumieją co mam na myśli upraszam o powstrzymanie się od kretyńskich komentarzy, choć już widze te durnoty pod spodem.
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » czw mar 29, 2007 10:37 am

By zabrać głos w dyskusji a nie wypisywać "durnot" pozwolę sobie na przytoczenie hasła "Społeczeństwo ma takich polityków na jakich zasługuje"

Pragnę poddać pod dyskusję pewien schemat , możecie się zgodzić lub polemizować bylebyście to przemyśleli .
Niezależnie od formy ustroju i struktury społeczeństwa , w którym rozwój gospodarczo-intelektualny nie idzie w parze z rozwojem duchowym , ewolucja władzy przebiega wg schematu :
punkt wyjściowy -> chęć wyróżnienia się -> kasa -> pogoń za zyskiem -> duża kasa -> chęć dominacji -> władza -> zachłyśnięcie się dominacją -> większa władza -> spijanie profitów -> wielka kasa -> chęć bezwzględnej dominacji -> totalitaryzm (jawny lub ukryty) , pseudodemokracja -> stabilizacja pozycji , unikniecie odpowiedzialności -> usunieci się w cień , metoda trzeciej siły -> chęć ujednolicenia władzy -> globalizacja , eliminacja konkurencji -> finalizacja władzy absolutnej -> jedyny , niepodzielny władca całości ubezwłasnowolnionego społeczeństwa o strukturze roju (czyli nasza przyszłość jeśli tego nie zauwarzyliście)
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: goodboy » czw mar 29, 2007 8:35 pm

Bossal- zgadzam się z Tobą. Siedzenie cicho w myśl zasady- "nie wychylac się" lub "nie narażać się" do niczego dobrego nie prowadzi. Rzadzacych utwierdza w przekonaniu, że są nieomylni i mogą zrobić wszystko bez żadnych konsekwencji, a w "motłochu" zabija wszelkie indywidualności i odmienne poglądy.
"Im" wlaśnie o takich obywateli chodzi. To pożądany materiał.
JA NIE POTRAFIĘ SIEDZIEĆ CICHO, MAM TO WE KRWI. I WIDZĘ, ŻE KILKA OSÓB TUTAJ CHYBA TEŻ. I przed tymi "niepokornymi" chylę czoła. :!:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » czw mar 29, 2007 9:01 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:15 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: bossal » czw mar 29, 2007 9:43 pm

Ptasiek, polecam ci przeczytać swoje poprzednie posty w danym temacie zanim napiszesz coś nowego bo przeczysz samemu sobie. Chyba, że jesteś tak wytrawnym dyskutantem, że potrafisz dyskutować z samym sobą. Twoje poglądy są okolicznościowe, raz w przypływie fascynacji obecną ekipą rządząca nabargrzesz pierdów z cyklu swej radosnej twórczości a potem zapomnisz i piszesz odwrotnie. Gdybym nie był zbyt na to leniwy to był ci powklejał i sam byś się przekonał. Ale cenię Cię za to, że potrafisz wycofać się gdy mądrzejści dyskutują i nienadąrzasz.
bossal
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 21, 2007 6:32 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: goodboy » pt mar 30, 2007 3:39 pm

Ptaśku nie wydaję żadnych wyroków na ludzi, którzy ciężko pracowali w tamtych czasach. :!: Natomiast nie mogę patrzeć na starych, twardogłowych komuchów zasiadajacych na ciepłych stołkach dawniej pod szyldem SLD, a obecnie coraz czesciej przygarnianych przez np. Samoobronę. To ONI najbardziej szkodza krajowi i dawno powinni mieć zakaz pełnienia wszelkich funkcji publicznych. :!:
Ptaśku odwracasz "kota ogonem" jak tylko sytuacja wymaga zajęcia konkretnego stanowiska Ty wycofujesz się. Masz do tego prawo. Pozdrawiam.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » pn kwie 09, 2007 8:12 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:15 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » śr kwie 18, 2007 8:28 pm

Czytałem ostatnio, że jest projekt ustawy zakazującej kandydowania w wyborach osobom karanym. Projek popierany jest przez wszystkie kluby parlamentarne za wyjątkiem....SAMOOBRONY!!! :lol:
No jest to poniekąd zrozumiałe. Samoobrona miałaby ogromny problem z naborem kadr. :twisted: Banda komuchów, karierowiczów i kryminalistów. :!:
Za kratki i do pługa, a nie do rządzenia. :twisted:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » pn cze 25, 2007 8:25 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:16 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pn lip 30, 2007 8:12 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:16 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » pn sie 13, 2007 11:48 am

Cóż to się dzieje z tym naszym Rządem ?
Same rewelacje prawda ? Koalicja się rozpadła,jeden drugiego ciąga po sądach.Jedna wielka zgraja nieudaczników.Można by dużo mówić na ten
temat ale szkoda sobie nerwów szarpać ! Nastąpił jeden wielki bałagan.
Myślę, że powinny nastąpić jak najszybciej Nowe Wybory! Naprawdę nie da się tego oglądać i słuchać. Jedna wielka paranoja !!! :twisted:
Co o tym wszystkim sadzicie ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: blazej » pn sie 13, 2007 4:19 pm

Powinny już być rok wcześniej :wink:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » pn sie 13, 2007 5:44 pm

Masz rację !!! Powinny!
Ale myśleli,że jeszcze dadzą radę rządzić jak należy ale wyszło inaczej.
Po prostu nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach.
Robią obciach na cały Świat. I My żyjemy w PAŃSTWIE DEMOKRATYCZNYM ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: kokeszko7 » pn sie 13, 2007 6:56 pm

miras pisze:Myślę, że powinny nastąpić jak najszybciej Nowe Wybory! :twisted:
Co o tym wszystkim sadzicie ?


A myślisz, że nowe wybory coś zmienią??? Nie wierzę!!! Koryto zostanie to samo tylko świnie sie zmienią :wink:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: miras » pn sie 13, 2007 7:28 pm

Zgadza się kokeszko 7 !!!
Ale tak czy inaczej to jest nieuniknione.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » ndz sie 19, 2007 7:11 am

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:17 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » czw sie 23, 2007 11:43 pm

Widzisz Ptaśku wg.telefonicznych sondaży najgorszym premierem od 1989 r jest Jarosław Kaczyński. Pozwolę sobie wstawić wklejkę:

Po roku sprawowania władzy obecny szef rządu zebrał zaledwie 31% ocen pozytywnych. Jego poprzednik - Kazimierz Marcinkiewicz, miał ich 80%. Stosunkowo dobrze Polacy ocenili także premierów Tadeusza Mazowieckiego (65%), Jerzego Buzka (57%) i Włodzimierza Cimoszewicza (54%).


Leszek Miller i Józef Oleksy wyprzedzili Jarosława Kaczyńskiego w pozytywnej ocenie o 2%.

"Wyborcza" spytała też jak się sprawdza rząd Kaczyńskiego. Polacy najbardziej doceniają dbałość o ich bezpieczeństwo, choć i tu rząd nie uzyskał 50% ocen pozytywnych. Najgorzej (tylko 9% ocen pozytywnych) oceniamy politykę gabinetu wobec służby zdrowia.

Co trzeci Polak uznaje premiera za osobę sympatyczną i "męża stanu". 42% ma go za uczciwego, a tylko 20% przypisuje mu cechę umiejętności współpracy z politykami o innych niż on poglądach

Piątek, 20 lipca 2007
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob sie 25, 2007 7:01 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:18 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob sie 25, 2007 10:04 pm

Ale pamietaj Ptasiku,że Kaczyńscy nigdy nie będzią ŚWIATOWIDEM !
A dla czego ? Ponieważ Światowid był Bogiem według wierzeń Słowiańskich. Natomiast nasi przewielebni Kaczyńskcy są tylko ludzmi, którym zależy tylko na tym aby zaspokoić Swoje EGO.
Zauważ jednak,że więcej do powiedzenia ma Premier niż Prezydent !!!
Być może się mylę to mnie popraw OK :wink:
Pamiętasz jak grali w filmie "O dwóch takich co ukradli księżyc"
Teraz PiS znaczy" Podp...dolimy i Słońce" I co Ty na to ?
Tak w ogóle jestem zbulwersowany tym co się obecnie dzieje :evil: :evil: :evil:

A tak na marginesie Ptasiek !!!
Na temat Naszych Bogów Słowiańskich możemy porozmawiać w innym temacie .
Co Ty na to ? Jest taki temat plemiona i grody Polskie.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości