Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Porady komputerowe i inne

Wszelkie sprawy związane ze sprzętem komputerowym. Masz jakiś problem? Możliwe, że właśnie tu znajdziesz pomoc.

Porady komputerowe i inne

Postautor: Tomek » ndz lut 26, 2006 6:51 pm

Tak sie zastanawialem ,jak ozywic to forum.A moze dodac temat dla niezbyt doswiadczonych uzytkownikow komputerow.
Porady,bezplatne programy etc. ktore mozna znalezc w sieci.
Na poczatek niezly program do obrobki zdjec cyfrowych( gratis)
http://picasa.google.com/index.html
Moze ktos zna jeszcze cos ciekawego?
Pozdrawiam
Tomek
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 9:42 pm
Lokalizacja: Francja

Postautor: Arizona » pn lut 27, 2006 6:52 am

Pomysł całkiem fajny :) Jestem za :D
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

j.w

Postautor: Tomek » sob mar 04, 2006 11:23 pm

gdyby ktos chcial bezplatny
antywirus www.avast.com
wystarczy sie zarejestrowac
Tomek
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 9:42 pm
Lokalizacja: Francja

Postautor: Tomek » sob mar 04, 2006 11:25 pm

moze jeszcze czuszczenie smieci z netu http://www.lavasoftusa.com/software/adaware/
przyda sie kazdemu
moze wszyscy to znaja ,
ot taka propozycja
Blazej,z tego co sie zorientowalem znasz o wiele wiecej ciekawych stron, moze coc podpowiesz
Tomek
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 9:42 pm
Lokalizacja: Francja

Postautor: blazej » ndz mar 05, 2006 6:50 pm

Jeśli chodzi o programy to bardzo polecam stronę www.dobreprogramy.com Strona jest bardzo często aktualizowana, zawsze są na niej najnowsze wersje programów, które można bez problemu pobrać z dość szybkich serwerów. Wkrótce podam inne adresy :wink:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

pomysł rewelacyjny

Postautor: Krespin » ndz mar 05, 2006 10:33 pm

Witajcie,
pomysł rewelacyjny. W sytuacji gdy na komputerze umiemy tylko przeglądać strony, odbierać pocztę czy grać jest bardzo wiele osób, dlatego ważne jest aby pomóc innym w problematycznych sprawach i podpowiedzieć jak pozbyć się problemu.
Linki jak najbardziej wskazane - JESTEM ZA
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Ptasiek » pn mar 06, 2006 9:25 am

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 8:52 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

ratunkuuuuu.

Postautor: Ptasiek » śr mar 15, 2006 1:40 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 8:53 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Gość » sob mar 25, 2006 7:39 pm

Poproszę zatem i ja o pomoc....
Chodzi o najnowszy pomysł Microsoftu dotyczący pirackiej działalności, a konkretnie pirackich kopii Windowsa.
Czy ktoś wie jak pozbyć się komunikatu o pirackiej kopii Win XP, by komputer funkcjonował normalnie (mam taki cudaczny komunikat na swoim kompie i mimo, że żadnej szkody mi nie robi... poza chyba pewnym zwolnieniem, to troszkę mnie wnerwia) i nie trzeba było robić reinstalacji systemu?
Pozdrawiam
Gość
 

Postautor: Ptasiek » sob mar 25, 2006 8:46 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 8:53 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Qjawa » sob kwie 08, 2006 3:45 pm

Witam. Najlepiej, żeby nie wyskakiwały te wiadomości z Microsoftu jest wyłączyć Aktaulizacje automatyczną. Start->Ustawienia->Panel sterowania->Aktualizacje automatyczne. Zaznaczyć "Wyłącz aktualizacje automatyczną" i gitara. Już wiele osób mi o tym mówiło, że takie coś się im wyświetla. A ja jak każdy mam pir... kop... windy i nic mi nie wyskakuje.
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: Krespin » sob kwie 08, 2006 7:43 pm

Blokowanie nic nie daje za wyjątkiem nie pokazywania się informacji.

Pozwole sobie dodać, że jeśli komuś wyskakuje informacja , że jest Piratem, może pozbyć się aktualizacji dotyczącej tej informacji.

W Panelu sterowania usuwamy tą aktualizacje - jak ???

Panel sterowania> dodań usuń programy (zaznaczamy okno u góry "POKAż AKTUALIZACJE) i wtedy należy zaznaczyć aktualizacje (zapomniałem nazwy bo już skasowałem) . Jest ona widoczna bo inna niż wszystkie > skasuj

Nie ma się czego bać bo nawet gdybyście skasowali coś więcej nic się nie stanie. Bez aktualizacji do tej pory działaliście w sieci i było dobrze tak więc bez paniki.

Potem należałoby się zastosować do Qjawy i samemu decydować czy pobierać aktualizacje czy nie.

W razie wątpliwości mogę pomóc w późniejszym terminie
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Tomek » pt kwie 21, 2006 9:34 pm

Krespin,brawo!
no jasne ze to jest najprostszy sposob na wylaczenie tego komunikatu.
A dla innych, jezeli nie chcecie miec tego typu informacji ,to zalatwcie sobie legala:d
i nic wiecej nie da sie zrobic ,na razie . ale nie zrazajcie sie ,pomyslowosc ludzka nie zna granic :lol: ,
Tomek
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 9:42 pm
Lokalizacja: Francja

Postautor: Krespin » sob kwie 22, 2006 8:24 pm

Tomek pisze:i nic wiecej nie da sie zrobic ,na razie . ale nie zrazajcie sie ,pomyslowosc ludzka nie zna granic :lol: ,


Co mam przez to rozumieć ???
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: bigp » wt maja 02, 2006 9:42 pm

Nawiazujac do tematu aktualizacji windowsa xp, jest prosty i "bezpieczny" sposób aktualizacji, wystarczy wpisac w google autopather :lol:
bigp
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 02, 2006 9:38 pm
Lokalizacja: Przedecz

Postautor: Ptasiek » śr maja 03, 2006 7:09 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 8:54 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Qjawa » czw maja 04, 2006 4:31 pm

HEHE, no właśnie nie znalazłem tego w ustawieniach programu versja 7. Najlepiej wyeksportuj liste kontaktów ( w celach bezpieczeństawa) i zainstaluj od nowa program. Już bodajże w drugiej zakładce jest opcja żeby odznaczyć, żeby się GG nie uruchamiało z systemem. A jak Cie denerwują reklamy to użyj odpowiedniej aplikacji stworzonej do tego celu np: gg banner killer. Poszukaj dobrze :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

gg

Postautor: Ptasiek » czw maja 04, 2006 8:25 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 8:54 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Qjawa » pt maja 05, 2006 11:00 am

Z tym czyszczenie rejestru to bywa różnie. Jak nie jesteś doświadczonym komputerowcem to lepiej się za to nie bierz. Usuniesz cos niepotrzebnie i bedzie draka. A jakie masz problemy z kompem, coś się dzieje dziwnego??
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: Ptasiek » pt maja 05, 2006 6:37 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 8:55 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Następna

Wróć do Komputery

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron