Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wyprani z katolicyzmu.

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Wyprani z katolicyzmu.

Postautor: Ptasiek » śr cze 20, 2007 9:35 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:47 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » śr cze 20, 2007 9:57 pm

No to próbujcie dalej zrozumieć wiarę...
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » śr cze 20, 2007 10:24 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:47 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » czw cze 21, 2007 7:48 am

Choćby w tytule.Przecież katolicyzm to nie kierunek w sztuce malarskiej...
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: miras » czw cze 21, 2007 10:17 am

Masz rację Ptasiek!
W obecnych czasach dużo ludzi już odeszło od Wiary.Większość to ateiśći.
Zaobserwować można to w dużych miastach. Widać ile młodzieży czy dorosłych chodzi do Kościoła. Wiadomo, że w takich mieścinach jak
Izbica to jest dużo wierzacych i praktykujących. Choć niektórzy podchodzą
do Wiary tradycjonałnie czy z tego względu, że jest ochrzczony i w tej wierze pozostaje.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: rossa » pt cze 22, 2007 10:28 pm

miras pisze:Masz rację Ptasiek!
......Wiadomo, że w takich mieścinach jak
Izbica to jest dużo wierzacych i praktykujących. ....


Żartujesz chyba ???

może ktoś policzy ilość ławek w kościele, pomnoży to przez ilość mszy +- pare osób i okaże się że katolicyzm w Izbicy to słowo i tylko słowo a ludzie w domu przed telewizorami gały wytrzeszczają...

Myślę, że to tylko kilkanaście % z całej społeczności :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Kojak » sob cze 23, 2007 4:30 pm

Chyba zgodzę się z rossą. Dużo ludzi do kościoła to w Wielkanoc idzie, albo w Boże Narodzenie, a niektórzy nawet wtedy nie idą. Troche to smutne :cry:
"Morze kłamstwa jest płytkie."

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle." (Platon)
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » sob cze 23, 2007 6:43 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:48 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob cze 23, 2007 10:16 pm

To właśnie widać po waszych rozeznaniach w temacie Wiary Rosso i Kojak.
Widac właśnie jak często chodzicie do kościoła i wiecie jak dużo ludzi do
niego chodzi w niedzielę.
NIe mówię tu o codziennym chodzeniu ale przeważnie w niedzielę.
Kiedyś u nas były cztery msze a teraz jest pięć. I co Wy na to ?

Być może dlatego Wkleiłeś Ptaśku zdjęcie tej szestnastki, że nosi różaniec na palcu i jest jak myślię chrześcijanką, która pogłębia tajniki Wiary.
Choć może się mylę :wink:
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 11:02 pm przez miras, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » sob cze 23, 2007 10:39 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:49 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » ndz cze 24, 2007 8:55 pm

Tako rzecze Ptasiek
Igrasz z Przeznaczeniem. Ale to Twoja sprawa.


Powiało kalwinizmem , uściślij może czy miałeś faktycznie na myśli przeznaczenie czy los ( pojęcia te nie są wymienne ). Jeśli myślisz , że tą metodą zastraszenia coś oiągniesz to jesteś filantropem . Przerabiałem to na wszystkie możliwe sposoby , było powodem moich dociekań i poszukiwania prawdy . Strach i żerowanie na nim jest przeciwieństwem miłości !

Homo sovieticus wymieszany z postkulturowym (postmodernizm i "rewolucja 68") sosem połączony ze strzępkami jakichś tam odprysków biznesowo rozumianego new age. Wszystko wbite w zasady politycznej poprawności. Na to nałożenie braków elementarnej wiedzy chociaż na poziomie pierwszokomunijnym: i oto nagle pojawiają się autorytety głoszące prawdy "stąd dotąd". Autorytety nie zdające sobie sprawy z ograniczeń jakie są ich udziałem. Wredoty ciągnące ludzi do degrengolady coraz większej, "gdzie chore dzieci chorych rodziców rodzą jeszcze bardziej chore dzieci", gdzie normą jest brak norm, gdzie zasadą jest brak zasad. Katolicyzm i chrześcijaństwo jest postrzegane już li tylko jako tradycja, która może z łatwością być zastąpiona jakąś inną tradycją obcą kulturze Europy po to tylko by nie podpadać fartuszkowym świro-fanatykom.

Takiego steku bzdur dawno już nie słyszałem , nawet nie ma sensu tego komentować .


Jako przestrogę w takim momencie pozwolę sobie przywołać postać aktorki Krystyny Sienkiewicz, która uwikłała się (nie wymienię nazwy sekty) i na jej rzecz straciła cały swój majątek. Dosłownie wszystko : majątek dom, oszczędności.Sama aktorka po latach stwierdziła, że w którymś momencie jej życia brakło jej tchnienia wiary. Ta pustka została zaspokojona ucieczką w świat złudy, która ogołociła ją nie tylko z wiary ale ze wszystkiego dosłownie.


No nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu , sekta nazywała się Antrovis a założycielem był niejaki Edward Mielnik - *** istota , która stąpiła na ziemię metodą wymiany dusz , żeby się zabawić ludzkim kosztem (a pro po znałem jednego człowieka ,k tóry był w to zaangarzowany)
Jeśli uważasz mnie Ptasiek za jakiegoś sekciarza , który chce "zwieść owieczki na manowce " to głęboko mnie obrażasz .
Dla mnie nie jest ważne w co kto wierzy ale czy podąża drogą rozwoju duchowego i czy przekłada się to na jego życie i stosunek do innych istot .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » ndz cze 24, 2007 9:19 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:49 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » wt cze 26, 2007 8:32 pm

Populus vult decipi, ergo decipiatur !
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » wt cze 26, 2007 8:53 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:50 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pt lip 13, 2007 6:28 am

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:50 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: aro » ndz lip 15, 2007 2:12 pm

Jaszar pisze:Populus vult decipi, ergo decipiatur !

dla osób nie wiedzących o co Jaszarowi chodzi
People want to be deceived; therefore, let them be deceived. ...

albo prościej
Inna sprawa, że jak ktoś dobrowolnie daje się oszukiwać i czuje sie lepiej, gdy „wie”, że jest bezpieczny... Populus vult decipi - ergo: decipiatur!


Proponowałbym coś od siebie, tak normalnie, po polsku, dla dobra ogółu...
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » ndz lip 15, 2007 8:28 pm

Mówiąc najprościej : Jezus powiedział "Poznaj prawdę a ona cię wyzwoli "
Cały problem jednak w tym , że ludzie prawdy znać nie chcą , wolą kłamstwa , kłamstewka , upajają się nimi i obdarzają wzajemnie .
Inaczej - ludzie żyją w iluzji i żyją iluzją , boją się jej utraty co nie jest czymś niezwykłym bo utrata jej może mięć tragiczne konsekwencje .
"Ludzie chcą być oszukiwani , więc niech będą oszukiwani !"
Droga do poznania Prawdy jest indywidualnym wyborem (na tak lub nie) każdego człowieka i nikt nie może nikogo siłą na tę drogę wpychać , bo trzeba zdać sobie sprawę z konsekwencji takiego wyboru , odwrotu nie ma ! Nie widze sensu dalszej dyskusji w tej materii !
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » ndz lip 15, 2007 8:51 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 7:51 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » śr paź 10, 2007 7:35 pm

Wklejam jako ciekawostkę , jest to fragment artykułu Wiesława Matucha ale z tego co widzę autor bazował na filmie dokumentalnym " Zaitgeist"

"Horus". 3000 lat p. n. e. był Bogiem Słońca w Egipcie. Jest on uczłowieczeniem Słońca, a jego życie to seria alegorii związanych z ruchem Słońca po niebie. Z hieroglifów wiemy dużo o tym słonecznym mesjaszu. Na przykład HORUS będąc słońcem, światłem, miał wroga zwanego SET - będącego uosobieniem ciemności czy nocy. I mówiąc metaforycznie - każdego ranka HORUS wygrywał walkę z SETEM a kiedy nastawał wieczór, SET wygrywał walkę i wysyłał HORUSA do świata podziemi.

Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło - to jedne z najważniejszych mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych na wielu płaszczyznach po dziś dzień. Historia Horusa jest następująca: Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25 -go grudnia Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie za wskazaniem której szło 3 królów by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy. W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP i tak zaczął się jego stan duchowny.

Horus miał uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie. Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych. Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał. Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów mitologiczna struktura jest taka sama.

ATTIS z Frygii - urodzony 25 grudnia przez dziewicę NANA; ukrzyżowany; złożony w grobie, po 3 dniach zmartwychwstał.

KRISZNA z Indii, urodzony przez dziewicę Devaki; z gwiazdą na wschodzie zapowiadającą jego nadejście; czynił cuda; a po śmierci zmartwychwstał.

Grecki Dionizos, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; był podróżującym nauczycielem który czynił cuda np. zamieniał wodę w wino; nazywany był "Królem Królów", "Synem Bożym", "Alfą i Omegą" itd; a po śmierci, zmartwychwstał.

MITHRA z Persji, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; miał uczniów; czynił cuda; a po śmierci został pochowany na dni a potem zmartwychwstał. Był też nazywany "Prawdą", "Światłem" i wiele innych. Interesujące, że dniem świętym dla Mithry była niedziela.

JEZUS CHRYSTUS, był synem dziewicy Marji urodzonym 25 grudnia w Betlejem. Jego narodziny zapowiedziała gwiazda na wschodzie, za którą podążali trzej królowie/magowie by uczcić nowego zbawcę. Nauczał jako dwunastoletnie dziecko. W wieku 30 lat przyjął chrzest i tak zaczął się jego stan duchowny. Jezus miał 12 uczniów z którymi podróżował i czynił cuda - jak uzdrawianie chorych, chodzenie po wodzie, wskrzeszanie zmarłych; był znany jako "Król Królów", "Syn Boży", "Światło świata", "Alfa i Omega", "Baranek Boży" i wiele innych. Gdy został zdradzony przez swego ucznia Judasza, sprzedany za 30 srebrników, został ukrzyżowany złożony w grobowcu i po dniach zmartwychwstał i wstąpił do nieba.

Faktem jest, że istnieje szereg zbawicieli, z różnych okresów, z całego świata, którzy pasują do tej samej charakterystyki. Pozostaje pytanie: dlaczego takie atrybuty? Dlaczego dziewica rodziła ich 25 grudnia; dlaczego śmierć na 3 dni, a potem zmartwychwstanie; dlaczego 12 uczniów?

Postać Jezusa nakreślonego w ewangeliach jak można przypuszczać to hybryda, jest wyraźnym plagiatem egipskiego boga Słońca - HORUSA. Dla przykładu, malowidła sprzed 3500 lat na ścianach Świątyni Luxoru w Egipcie to obrazy wprowadzające koncepcję niepokalania, narodziny i uwielbienie Horusa. Obrazy zaczynają się od TOTa zwiastującego dziewicy, że powije Horusa potem NEF - Duch Święty zapładnia dziewicę, która rodzi uwielbianego. To jest dokładna historia cudu narodzin Jezusa. W istocie podobieństwa pomiędzy religią Egipską i Chrześcijaństwem są uderzające.

Plagiat ma swą kontynuację. Historię NOEGO i jego arki wzięto bezpośrednio z tradycji. Koncept wielkiej powodzi jest wszechobecny w starożytnym świecie, z ponad 200 przykładami z różnych okresów i czasów. Ale na przedchrześcijańskie źródło najlepiej wygląda epos Gilgamesz, napisany 2600 p.n.e. Historia opowiada o wielkiej powodzi zesłanej przez Boga, Arce ratującej zwierzęta, a nawet uwolnieniu i powrocie gołębia, wszystko tak samo jak w biblijnej historii, obok listy wielu innych podobieństw. A potem pojawia się splagiatowana historia Mojżesza. Kiedy Mojżesz się urodził, miał zostać włożony do kosza i puszczony na rzekę, by uniknąć dzieciobójstwa. Został uratowany przez córkę króla i wychowany na księcia. Ta historia została zaczerpnięta z mitu o SARGONIE z Akkad, około 2250 p.n.e. Sargon po narodzinach by uniknąć śmierci został włożony do kosza i spuszczony rzeką. Został uratowany i wychowany na księcia przez królewnę AKKI. Poza tym Mojżesz jest znany jako Dawca Prawa, który dał 10 Przykazań.

Ale idea dawania prorokowi przez Boga prawa na górze jest także starszym motywem. Mojżesz jest tylko kolejnym prawodawcą w długiej linii sukcesji takich postaci w chronologii. W Indiach - MANU był wielkim dawcą prawa. Na Krecie - MINOS - zstąpił z Góry Dicta, gdzie ZEUS dał mu święte prawa. W Egipcie był MISES, który zniósł kamienne tablice ze spisanym prawem. MANU, MINOS, MISES, MOSES (Mojżesz).

Nawet 10 przykazań, zaczerpnięto bezpośrednio z egipskiej Księgi Zmarłych. Co w Księdze Zmarłych napisano jako "Nie ukradłem" stało się "Nie kradnij," "Nie zabiłem" - "Nie zabijaj," "Nie skłamałem" - "Nie dawaj fałszywego świadectwa", itd. Faktycznie religia egipska jest podstawą całej Judeochrześcijańskiej teologii. Chrzest, życie po życiu, sąd ostateczny, dziewico-rództwo, wskrzeszenie, ukrzyżowanie, arka zbawienia, obrzezanie, zbawiciele, święta komunia, wielka powódź, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Pascha i wiele innych, to cechy koncepcji egipskich ..długo wyprzedzających Chrześcijaństwo i Judaizm.

Święty Justyn Męczennik, jeden z pierwszych chrześcijańskich historyków napisał: "Kiedy mówimy, że Jezus, nasz nauczyciel został poczęty bez seksu, umarł ukrzyżowany zmartwychwstał i wstąpił do Nieba, nie mówimy o niczym innym niż ci, którzy oddają cześć bogu Jowiszowi. " W innym tekście, Justyn powiada: "Był zrodzony z dziewicy, zaakceptuj to jako podobieństwo z twą wiarą w Perseusza".

To oczywiste, że Justyn i inni wcześni Chrześcijanie wiedzieli jak bardzo podobne do religii pogańskich było Chrześcijaństwo. Justyn miał na to radę. Im bardziej go to niepokoiło, była to wina Diabła. Diabeł mógł przewidzieć co Chrystus zrobi, mógł więc stworzyć takie podobne mity w świecie Pogan.

A więc po tej porcji porównań nasuwa się wniosek, że Biblia jest tylko literacką hybrydą, jak prawie wszystkie religijne mity przed nią. Aspekt przeniesienia jednej postaci i jej atrybutów do nowej można znaleźć w samej Biblii. W Starym Testamencie jest historia Józefa. Józef był prototypem Jezusa. Narodziny Józefa były cudem - Jezusa narodziny także. Józef miał 12 braci - Jezus miał 12 uczniów. Józef został sprzedany za 20 srebrników - Jezus za 30. Brat "Juda" dokonuje zdrady Józefa - uczeń "Judasz" dokonuje zdrady Jezusa. Józef zaczyna pracę w wieku 30 lat - Jezus także. Lista podobieństw jest długa.
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Dyslektyk » pt lis 02, 2007 9:46 pm

Jak wychować dziecko na chuligana?
Od wczesnych lat należy dziecku dawać wszystko, czego tylko pragnie.
Trzeba śmiać się z jego nieprzyzwoitych i grubiańskich słów - będzie się uważać za mądre i dowcipne.
Należy je odgradzać od wszelkich wpływów religijnych. Żadnej wzmianki o Bogu. Nie posyłać na religię, nie nakłaniać do Kościoła - gdy dorośnie, samo wybierze sobie religię i światopogląd.
Nie wolno mówić dziecku, że źle postępuje. Nigdy! Biedactwo gotowe nabawić się kompleksu winy. A co będzie, gdy później zostanie obwiniony o kradzież samochodu? Ile się nacierpi w przekonaniu, że całe społeczeństwo je prześladuje.
Konsekwentnie róbcie wszystko za dziecko: gdy porozrzuca dookoła rzeczy, sami je podnieście i połóżcie na swoim miejscu. W ten sposób nabierze przekonania, że odpowiedzialność za to, co robi, nie spoczywa na nim, lecz na otoczeniu.
Pozwólcie dziecku wszystko czytać, wszystko oglądać w telewizji, wszystkiego spróbować. Tylko w taki sposób nabierze doświadczenia i pozna co jest dla niego dobre, a co złe.
Kłóćcie się zawsze w jego obecności. Gdy wasze małżeństwo się rozleci, dziecko nie będzie zaszokowane.
Dawajcie mu tyle pieniędzy, ile zechce. Niech nie musi ich zarabiać. Byłoby rzeczą tragiczną, gdyby musiało się tak męczyć, jak wy kiedyś.
Zaspakajajcie wszystkie jego życzenia. Niech odżywia się jak najlepiej, używa trunków i narkotyków, ma wszystkie wygody. Gdyby odczuwał jakiś brak, nie będzie sobą - stanie się człowiekiem nerwowym, obdarzonym kompleksami.
Stawajcie zawsze w obronie dziecka. Obojętnie z kim popadnie w konflikt - z policją, z księdzem, nauczycielami czy sąsiadami. Nie wolno dopuścić, by dziecku wyrządzono krzywdę, tylko ono może bezkarnie krzywdzić innych (poczynając od babci, kolegów itp.).
Jeżeli mimo takiej wolności i przywilejów, jeśli mimo tylu dowodów waszej miłości, dziecko wam się uda i nie wyrośnie z niego chuligan, to nie potrzebujecie winić samych siebie. Zrobiliście sami, co tylko się dało, by je zepsuć. Po prostu dziecko nie zrozumiało waszego poświęcenia.

Wyszperałem na stronie - http://www.kuria.gliwice.pl/~jang/
[/b]
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Następna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron