Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Islam i tematy przekierowane z innych forów.

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Postautor: Arizona » pn cze 11, 2007 5:52 am

Ptaśku, Twoje "cytaty" są przerażające! Ale niezwykle trafne..... najgorsze jest to, że właściwie bardzo wiele osób (nas) jest świadomych, że takie praktyki mają miejsce, ale dopóki się tego po raz kolejny nie zobaczy.... groza takich zachowań gdzieś umyka.
Zachodnia cywilizacja jest tak daleka od podobnych praktyk, że wydają się wręcz absurdalne.... a nieskuteczność w zapobieganiu niektórym zjawiskom, nawet w XXI wieku, jest jakoś wręcz symptomatyczna.
Wiele dzieje się na zasadzie : to ich kultura, obyczajowość, religia - trzymajmy się z daleka i udawajmy, że nic się nie stało i nie dzieje.

Chrześcijanie, w kwestii brutalnych zachowań i obyczajów religijnych.... troszkę jakby ewoluowali, (w stosunku do nadal radykalnych wyznawców Islamu), ale przecież obrazek ukrzyżowanego Jezusa (celebrowanie ukrzyżowania na nabożenstwach w oczach dziecka nie wygląda najlepiej, podobnie "ciało i krew Chrystusa" nie brzmi ciepło). A stosy w okresie Wielkiej Inkwizycji ?też nie świadczą o tej religii najlepiej. Działo się to w imię wiary ...
Żadna z fanatycznych religii nie jest dobra, a już szczególnie trudno porównywać, która lepsza, a która gorsza.... każda ma swoje "wstydliwe rozdziały"....
Każdy fanatyzm jest szkodliwy! i chory!
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Ptasiek » pn cze 11, 2007 6:10 am

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:22 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » sob cze 16, 2007 12:18 pm

" Przyganiał kocioł garnkowi " ... myślę , że to stare powiedzenie dobrze określa wasze ocenianie Islamu . Nie występuję tu w obronie Islamu , bo jak już napisałem "rzadna religia nie jest lepsza lub bliższa Bogu niż inne"
i rzadna nie jest wolna od błędów i wad .
ALE PYTAM WAS : Czy jako Chrześcijanie uważacie się za lepszych od innych wyznań ?! Czy daje wam to prawo nazywać je diabelskimi ?!

Dwa podstawowe zarzuty stawiane Crześcijanom ze strony innch religii :
- brak tolerancji lub wręcz wrogość w stosunku do innych wyznań
- brak zaangażowania i przeżywania w sensie duchowym swej religii
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Arizona » sob cze 16, 2007 5:47 pm

Dwa podstawowe zarzuty stawiane Chrześcijanom ze strony innych religii :
- brak tolerancji lub wręcz wrogość w stosunku do innych wyznań
- brak zaangażowania i przeżywania w sensie duchowym swej religii


Zgadzam się z tym w 100 % :)
Może niejasno się wyraziłam w poprzednim poście.... nie jestem zwolenniczką Islamu, ani jego zagorzałą przeciwniczką, nie uważam też, by był bardziej barbarzyński niż onegdaj chrześcijaństwo.
Oburza mnie jedynie, że jest pewne społeczne przyzwolenie na sytuacje pokazane w "cytatach" Ptaśka i właśnie brak reakcji, takich raczej wynikających z humanitaryzmu, a nie krytykowania inności.
Kościół katolicki troszkę ewoluował i teraz nie ma takich krwawych ceremonii.... mamy za to w tej religii całą masę innych absurdalnych obyczajów i zakłamanych twierdzeń.
A braku tolerancji, czy zaciętości, braku zaangażowania w duchowy aspekt religii to można się od wyznawców Chrystusa częstokroć nawet uczyć (o zgrozo)!
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: miras » sob cze 16, 2007 6:28 pm

Może zacznijmy od początku :
Ja bym tak tego raczej nie ujął :" brak tolerancji lub wręcz wrogość w stosunku do innych wyznań "Jakaś tam tolerancja napewno jest.
Przecież wiadomo, że Islam wyłonił się z Chrześcijaństwa.
Chrześcijaństwo jest o całe 600 lat starsze.
Kiedy Chrześcijaństwo rozwijało się dochodziło do rozłamów,reformacji,
Islam stał w miejscu i jeżeli sie zmieniał to bardzo powoli.
Rozwińmy może bardziej ten temat ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Dyslektyk » sob cze 16, 2007 7:54 pm

No przeciesz wszem i wobec wiadomo że poza Kościołem Katolickim niema zbawienia wszystkim niezdecydowanym pozostaje jednak niezawodne Boże miłosierdzie.http://www.katolicka.alleluja.pl/
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: miras » sob cze 16, 2007 8:25 pm

Wracając do tolerancji :

Muzułmanie dostrzegli pozytywną zmianę stosunku chrześcijaństwa, a w szczególności Kościoła katolickiego, do islamu. Cenią sobie papieskie wezwania do pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów, apele Stolicy Apostolskiej o zachowanie uświęconego charakteru Jerozolimy i poszanowanie praw Palestyńczyków.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Dyslektyk » sob cze 16, 2007 8:42 pm

i tym właśnie chrześcijaństwo różni się od innych religi bo pomimo swoich grzechów i świadomości błędów innych szukają pojednania i wychodzą naprzeciwko innym.Coby się stało gdyby Ojcie Święty Jan Paweł II nie głosił pokoju ale nawoływał np. do udowodnienia swoich raci albo nierozmawiał z wielkimi tego świata w duchu miłości itd.itd spróbujmy sobie wyobrazić świat bez Chrystusa niebyło by nadziei. Bezinteresownej miłości i poświęcenia świętych.
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: miras » sob cze 16, 2007 8:55 pm

W duchu pokoju Kościół wyraża też jednak swój krytyczny stosunek do muzułmańskiej doktryny. Jan Paweł II w Przekroczyć próg nadziei dostrzega, że w Koranie w stosunku do Starego i Nowego Testamentu dokonał się jakiś proces redukcji Bożego Objawienia. Bóg w Koranie jest Bogiem poza-światowym, nie jest już Emanuelem, Bogiem-z-nami. W islamie jest wprawdzie mowa o miłosierdziu Bożym, ale nie o miłości Boga do ludzi. Co najwyżej gdzieniegdzie pojawia się idea odwrotna: bezgranicznej miłości człowieka do Boga. Szczególny niepokój papieża wywołuje sytuacja, gdy do władzy dochodzą prądy fundamentalistyczne a prawa człowieka oraz zasada wolności religijnej bywają interpretowane bardzo jednostronnie jako wolność narzucania "prawdziwej religii" wszystkim obywatelom (np. Sudan).
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Dyslektyk » sob cze 16, 2007 9:36 pm

właśnie dwójka emituje film o islamskich terrorystach
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » ndz cze 17, 2007 9:15 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:23 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » ndz cze 17, 2007 10:30 pm

A ja nawet nie mam ochoty ich czytać !
Widzisz to co chcesz widzieć , Ptasiek .... oceniasz Islam na podstawie działań ekstremistów .... równie dobrze ktoś mógłby oceniać Chrześcijaństwo na podstawie działań Inkwizycji li tylko .

Pytam się więc : czy jako Chrześcijanin uważasz się za lepszego od wyznawców innych religii ?

"islamiści, chrześcijaniści - co za różnica..."

A co za różnica ...










I co , zabolało ? Odejdziesz z tego foum ? Nie sądzę .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » pn cze 18, 2007 6:13 am

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:24 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » pn cze 18, 2007 6:50 am

Jakie fochy...hohoo
Są tematy na które nie warto dyskutować panowie.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Dyslektyk » pn cze 18, 2007 1:54 pm

niech to świadectwo da niektórym do myślenia
Chrystus jest silniejszy od strachu przed prześladowaniami islamistów .
Ptasiek nierób nam tego bez ciebie forum opanują atejści a chyba tego niechcemy.
Jaszar twoja agresia (bo takową wyczuwam) nieprzystoj człowiekowi uważającemu się za tolerancyjnego i nowoczesnego co śmiem sądzić z twojch wypowiedzi a tu nam pokażujesz taką niechęć do własnych korzeni bo chyba wykarmiła cię nasza Katolicka Polska często zniewolona Ojczyzna a nie jakaś może w założeniu dobra ale zagubiona pośród przepisów bez ducha religia islamu.nieobrażaj się. szacuneczek

    Miliony muzułmanów nawraca się na chrześcijaństwo
    27.01.2007.
    Miliony muzułmanów nawracają się na chrześcijaństwo świętując święta Bożego Narodzenia na całym świecie - zgodnie z raportami różnych misyjnych organizacji oraz mediów.

    Służba „Głos Salemu” (Salem Voice Ministry) ewangelizuje muzułmanów w Indiach i wielu innych muzułmańskich narodach. Istnieje około 500 ewangelistów usługujących pośród muzułmanów w różnych afrykańskich, środkowo-wschodnich oraz azjatyckich krajach. Duża liczba muzułmanów znajduje prawdę i przyjmuje zbawienie Jezusa Chrystusa dzień za dniem.
    „Więcej muzułman nawróciło się na wiarę w Jezusa Chrystusa w ciągu ostatniej dekady niż w jakimkolwiek innym czasie w historii. Duchowa rewolucja przedziera się przez Północną Afrykę, Środkowy-Wschód oraz kraje azjatyckie. W rezultacie rekordowa liczba byłych muzułman świętowała w tym roku Święta Bożego Narodzenia, pomimo intensywnych prześladowań, ataków i rujnowania kościołów”. Są to słowa Joela C.Rosenberga - autora najlepiej sprzedającego się politycznego thrillera na liście New York Times. Powiedział, że razem z żoną i dziećmi żyli na Środkowym Wschodzie przez trzy miesiące. W tym czasie, miał on przywilej spotkania się z więcej niż trzema tuzinami arabskich oraz irańskich pastorów oraz ewangelicznymi liderami z tego regionu. Obraz, jaki namalowali, przedstawia dramatyczne odrodzenie chrześcijaństwa w tym regionie. Ponad 10,000 muzułmanów zaakceptowało Jezusa Chrystusa jako ich osobistego Zbawiciela w Indiach w ciągu ostatniego roku. Stowarzyszenie Biblijne w Indiach publikuje tysiące Nowych Testamentów dla muzułmanów z właściwą dla nich terminologią oraz słownictwem typowym dla różnych indyjskich oraz taziańskich języków. Pastor Paul Ciniraj Mohamed - dyrektor Służby Głosu Salemu jest jedną z ważniejszych osób tłumaczących Biblię dla Stowarzyszenia Biblijnego w Indiach w celu dosięgnięcia muzułmanów ewangelią. Jest on celem prześladowań. Ostatnio ekstremiści grozili jemu i jego rodzinie. W Iraku zostało odnotowanych więcej niż 5,000 nawróceń muzułmanów na chrześcijaństwo od zakończenia głównych operacji z udziałem 14 nowych kościołów otwartych w Bagdadzie i tuzinów nowych kościołów otwartych w Kurdystanie, z których niektóre mają od 500 do 800 członków. Także więcej niż milion Biblii przypłynęło do kraju od 2003. Pastorzy donieśli, że zostały one przechwycone tak szybko, że ciągle potrzebują więcej Biblii. Tysiące muzułmanów nawróciło się do Chrystusa i czci Pana Jezusa w Maroku, Somalii, Indonezji, Tajlandii, Malezji, Singapurze, Pakistanie, Bangladeszu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Mołdawii. Około miliona uwierzyło w Jezusa w ciągu ostatniej dekady w Egipcie. Egipskie Stowarzyszenie Biblijne sprzedawało około 3,000 kopii filmu JEZUS w ciągu roku we wczesnych latach 90-tych. Zgodnie z danymi z kampanii Millenium z roku 2000, sprzedali oni 600,000 kopii oraz 750,000 kopii pojedynczych kaset ( w języku arabskim ) - i około pół miliona kopii Nowego Testamentu w języku arabskim. Ramez Attalah, Główny Sekretarz Stowarzyszenia Biblijnego w Egipcie poinformował pastora Paula Ciniraja przez e-maila, że „Egipcjanie są coraz bardziej głodni Bożego Słowa”.

    „W ostatnie święta miałem przywilej odwiedzić największą chrześcijańską kongregację na Środ-kowym Wschodzie, która spotyka się w niezwykłej jaskini na obrzeżach Kairu. Jakieś 10,000 wierzących spotyka się tam w każdego weekend. Na spotkanie modlitewne, które miało miejsce w maju 2005 - ściągnęło około 20,000 wierzących”, powiedział Rosenberg. Było tylko 17 chrześcijan nawróconych z islamu w Afganistanie w 2001. Ale obecnie jest tam więcej niż 10,000 wierzących. Każdego tygodnia tuzinami odbywają się tam chrzty. W 1990, było tylko trzech znanych chrześcijan w Kazachstanie i żadnych chrześcijan w Uzbekistanie, ale teraz jest ich ponad 15,000 w Kazachstanie oraz 30,000 w Uzbekistanie. Było tylko 500 chrześcijan w Iranie w 1979, ale dzisiaj ponad milion Irańczyków wierzy Jezusowi Chrystusowi. Większość z nich spotyka się w „podziemnych” - domowych kościołach. W Sudanie ponad milion osób nawróciło się od roku 2000, a jakieś 5 milionów stało się chrześcijanami od wczesnych lat 90-tych, pomimo radykalnego islamskiego reżimu oraz postępującej czystki etnicznej, w której zginęło ponad 200,000.Seminaria były prowadzone w jaskiniach, aby przygotować pastorów do poprowadzenia ogromnej liczby ludzi przychodzących do Chrystusa.Skąd takie dramatyczne duchowe przebudzenie? „Ludzie zobaczyli prawdziwy islam, i wolą Jezusa,” powiedział jeden z sudańskich ewangelicznych liderów. W grudniu 2001 kleryk Sheikh Ahmad al Qataani występował w programie na żywo w telewizji satelitarnej Al-Jazeera, aby potwierdzić, że z dużą pewnością, muzułmanie nawracają się do Jezusa w alarmujących ilościach. „Każdej godziny 667 muzułman nawraca się na chrześcijaństwo,” - ostrzegł Al Qataani. „Każdego dnia 16,000 muzułmanów nawraca się na chrześcijaństwo. Każdego roku 6 milionów muzułmanów nawraca się na chrześcijaństwo.” Ogłuszony prezenter przerwał klerykowi. „Chwileczkę! Wyjaśnijmy to. Mamy sześć milionów nawróconych z islamu na chrześcijaństwo?” Al Qataani potwierdził - „Każdego roku,” dodając „tragedia się już wydarzyła”. Jeden z najbardziej dramatycznych rozwojów ma miejsce ponieważ wielu muzułmanów w Iranie i Iraku - ma sny i wizje Jezusa i przychodzą do kościołów tłumacząc, że już nawrócili się i teraz potrzebują Biblii i pomocy w podążaniu za Jezusem. To jest wypełnienie Biblijnego proroctwa Joela, „(...) wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia.Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.(...) Wszakże każdy , kto będzie wzywał imienia Pana, będzie wybawiony” ( Joela 3,1-5). W ciągu następnych kilku lat wszystkie muzułmańskie narody przyjdą do Jezusa Chrystusa poprzez pracę Ducha Świętego. Szatan o tym wie, dlatego stara się zniechęcić i zniszczyć chrześcijańskich pracowników oraz wierzących poprzez prześladowania i brutalne morderstwa. Jednak nasz Pan Jezus odniesie ostateczne zwycięstwo - powiedział pastor Paul Ciniraj. Idris Salahudeen, pastor służby „Głos Salemu”, powiedział, że setki tysięcy zwykłych muzułmanów zaczyna wierzyć w Jezusa i potajemnie nawraca się na chrześcijaństwo - widząc brutalne zachowania fundamentalistów przeciwko chrześcijanom. Być może torturowanie jest oczyszczeniem dla nominalnych chrześcijan,aby mieli więcej wiary i odwagi.

    Pastor Paul Ciniraj

    tłum. Daniello

    Żródło: Salem Voice Ministries


Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Jaszar » pn cze 18, 2007 7:08 pm

LULU AMELU !

Aż do ostatniego postu nie kierowałem swojej krytyki konkretnie przeciwko Tobie Ptasiek ! Ale poniekąd się o to prosiłeś . Uważam Cię za osobę inteligentną , wykształconą i wszechstronną , jak już napisałem temat ten (twego autorstwa) umknął mi , dlatego wielkim zaskoczeniem było dla mnie odkrycie jego zawartości . Nie mogłem zareagować inaczej .
A co za różnica ...

Zrobiłem to celowo by sprawdzić jak zareagujesz , jest to jak widzę "bolący" punkt . Tematu dalej nie rozwinę .

Rozumię, że wyrażasz życzenie Jaszarze abym opuścił to forum.

Nie rozumiesz , nie mnie o tym decydować . Jesteś wolnym człowiekiem więc decyzja należy do Ciebie !

zarzuca " akademicki przykład projekcji"

Pragnę Ci przypomnieć , że to Ty namówiłeś mnie do zwalczenia Bossala , ja chciałem mu odpuścić , czy to nie jest manipulacja ?


Są tematy na które nie warto dyskutować panowie.


Zgadzam się z Tobą VooVoo , Religie nalażą do takich właśnie tematów , gdybym zaczął rozwijać ten temat niechybnie wywołał bym wojnę na tym forum , nie tędy droga .


bo chyba wykarmiła cię nasza Katolicka Polska

Dlatego właśnie napisałem : wstyd mi za Was , bo nie przystoi to Chrześcijanom .

Podejmij decyzję albo przeproś.

Jedyne co mogę zrobić to przeprosić innych forumowiczów i obserwatorów jeśli moje posty ich dotkneły .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Dyslektyk » pn cze 18, 2007 7:38 pm

widze to co widzę i niczego się niewstydze niech się wstydzą Ci co robią nie Ci co widzą (Kazik Staszewski) :)
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Dyslektyk » pn cze 18, 2007 7:48 pm

TOLERANCJA DLA NIETOLERANCYJNYCH
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Jaszar » śr cze 20, 2007 6:55 pm

Żaden Kościół nie ma na własność jedynej prawdy. Wszystkie religie zawierają tylko jej cząstkę. To idiotyczne zabijać lub dać się zabić po to, by innym narzucić własną wiarę – mówi Boff, który porzucił stan kapłański i rozstał się z Watykanem.


http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=watykan
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Dyslektyk » śr cze 20, 2007 7:21 pm

kto was słucha Mnie słucha a kto słowami mojmi gardzi ,gardzi tym który mnie posłał
(Jezus Chrystus)
MILCZENIE JEST ZŁOTEM A MOWA SREBREM WYBIERAM ZŁOTO
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron