Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Ksiażki

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Ksiażki

Postautor: Bluszczykja » sob sty 27, 2007 1:47 pm

Tak, więc nie widzę tu żadnego tematu dotyczącego książek.. tylko jest coś "książki dzieciństwa" i żeby się już nikt nie czepiał, że o literaturze piszę w filmach to założyłam temat :wink:

Proszę o ciekawe tytuł.. dzielcie się co tam ostatnio czytaliście :D Może się skuszę i też przeczytam :)
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » sob sty 27, 2007 3:30 pm

"Pan Samochodzik"- mój nr 1 w dzieciństwie. Swietna seria książek przygodowych z nutką historii i akcją nmajczęściej dziejącą się na pięknych mazurach(choc nie zawsze". Szczególnie udana seria gdy ich autorem był Zbigniew Nienacki. Po śmierci p. Nienackiego pisaniem dalszej serii zajął się Jerzy Szumski, ale wg. mnie to już nie był ten klimat.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » sob sty 27, 2007 7:21 pm

Właśnie czytam "Gilgamesz - epos starożytnego dwurzecza". początem jest prawie jak "Emanuelle": Zberezeństwa, że aż strach:

Pójdź do miasta Uruk, tam jest Gilgamesz, którego dotych-
czas nikt nie pokonał, którego siła na cały kraj nasz ogromna,
potężny jako gwiezdne zastępy Anu. Idź, twarz ku niemu pod-
nieś, powiedz o potędze tego przybysza. Poproś go o nierząd-
nicę ze świątyni, weź ją ze sobą. Ona go powali jak mąż potężny!
Gdy zwierzęta przywiedzie do wodopoju, niech ona szaty z sie-
bie zedrze, wdzięki ukaże. Skoro ujrzy, wnet zbliży się do niej.
Wtedy obcym się uczyni dla dzikich zwierząt, które z nim wy-
rosły na jego puszczy.
Posłuchał myśliwiec rady ojcowskiej. Ruszył łowca do Gilga
mesza. Wybrał się w drogę i stopy swe postawił w mieście Uni-
ku. Przed obliczem Gilgamesza rzecze te słowa:
Ze wzgórz jakowyś mąż się zjawił, siła jego na cały kraj nasz
ogromna, potężny jest jako zastępy Anu! Nieustannie ugania po
wszystkich górach. U wodopoju staje ze zwierzętami, stopę swą
wciąż stawia u wodopoju. Straszny mi jest, nie śmiem do niego
podejść! Ja wykopię jamę, on ją zasypie, ja paści zastawiam, on
je poniszczy! Z rąk mych wyprowadza dziką zwierzynę! Miesza
moje zajęcia na stepie.
Rzecze doń Gilgamesz, do myśliwego:
Idźże, mój myśliwcze, zabierz ze sobą nierządnicę Szamhat
z przybytku Isztar. Gdy on bydło przywiedzie do wodopoju,
niech ona szaty z siebie zedrze, wdzięki ukaże. Skoro ujrzy,
wnet zbliży się do niej. Wtedy obcym się uczyni dla dzikich
zwierząt, które z nim wyrosły na jego puszczy.
Poszedł myśliwy prowadząc kobietę Szamhat. Wybrali się
z powrotem, ruszyli w drogę. W trzecim dniu miejsce przezna-
czenia swego ujrzeli. W zasadzce siedli twarzą w twarz ku sobie
łowca i lubieżnica. Siedzą jeden i drugi dzień na czatach u wo-
dopoju. Przyszła pić wodę gadzina pełznąca. Przyszły wreszcie

dnia trzeciego zwierzęta stepowe pić z wodopoju, przyszło dzikie
bydło napawać się wodą i on z nimi, Enkidu, też we wzgórzach
zrodzony. Z gazelami pospołu karmi się trawą, wodę chłeptać
się tłoczy ze zwierzętami, z dzikim bydłem wodą cieszy swe serce.
Zobaczyła go Szamhat, dzikiego człeka, męża zajadłego z da-
lekich stepów.
Oto on, niewiasto! Obnaż swe piersi, przyrodzenie odsłoń,
iżby źrałość twoją mógł posiąść! Skoro cię ujrzy, zbliży się do
ciebie, zbądź się wtedy wstydu, zbudź w nim żądzę! Przyjmij
pożądliwe jego dyszenie! Szaty swe rozrzuć! Ukaż mu się naga,
niech cię posiądzie! Spraw, iżby siła w nim wezbrała! Niechaj
legnie na tobie! Uczyń mu, dzikiemu, sprawę kobiecą! Obcym
się uczyni dla dzikich zwierząt, które z nim wyrosły na jego
puszczy. Jego moc miłosna będzie się na tobie napawać. Piersią
legnie na twoim grzbiecie.
Obnażyła Szamhat swe piersi, srom odkryła, ujrzał to Enkidu
i zapomniał, gdzie się był rodził! Wyzbyła się wstydu, wzbudziła
żądzę, oddech jego prędki mile przyjęła, szaty rozrzuciła: i legł na
Szamhat. Uczyniła dzikiemu sprawę kobiecą, jego moc miłosna
była jej miła. Przez sześć dni i przez siedem nocy wciąż dopadał
i zapładniał Szamhat Enkidu.
Aż miłością się nasyciwszy na zwierzęta swoje zwrócił oblicze.
Zobaczywszy Enkidu w skok pierzchły gazele. Od ciała jego
w trwodze pierzcha zwierzyna stepu.
Porwał się Enkidu: ciało ma słabe! Nogi mu w ziemię wrosły:
uszły zwierzęta! Obłaskawił się Enkidu, już nie będzie biegał jak
niegdyś, zyskał za to rozum i słyszenie swoje rozszerzył. Wraca
do Szamhat i przy stopach jej siada, w oblicze kobiety zaczyna
patrzeć i cokolwiek warga jej wysłowi, tego ucho jego słucha
uważnie.



Co? Zachęciłem do lektury? :D
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Gosiek » ndz sty 28, 2007 2:40 pm

Bluszczykja, ja ostatnio czytalam ksiazke pt. "Jedenascie minut". Mowi Ci cos ten tytul??:D:D musze Ci ja chyba jakos oddac, nie??:D Polecam. Ksiazka ukazuje rzeczywistosc. Opowiada o losach dziewczyny z brazylijskiej prowincji, ktora za wszelka cene chce wyrwac sie z malej miejscowosci, co jej sie udaje. Wyjezdza do Genewy. Zostaje prostytutka. o reszcie dowiecie sie czytajac:) Polecam:D
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Bluszczykja » ndz sty 28, 2007 4:11 pm

Ptasiek jestem pod wrażeniem :D Może kiedyś przeczytam :wink:
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Ptasiek » ndz sty 28, 2007 4:20 pm

Bluszczykja pisze:Ptasiek jestem pod wrażeniem :D Może kiedyś przeczytam :wink:


Służę e-bookiem. Szczegóły proszę na pm.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Dżoana » sob lut 10, 2007 9:04 am

Gosiek a może bys oddała tę książkę Bluszczykji , bo już troszeczkę na nia czekam :PP :twisted:
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Gosiek » sob lut 10, 2007 10:04 am

Dzoanko, ja zawsze o niej zapomne, ale obiecuje, ze w niedziele jush ja dostaniesz:) a jak nie w niedziele, to w poniedzialek, tylko mi siem przypomnij, zebym wziela:d buziol:*
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

ksiazki

Postautor: bryza » ndz lut 18, 2007 7:10 pm

Osobom interesującym sie przeszłoscią polecam książkę pani Anne Applebaum pt: "GUŁAG". Książka ukazuje historię rozbudowanej sieci obozów pracy rozsianych po całym obszaże Związku Radzieckiego,cały system pracy niewolniczej,obozy karne dla więżniow politycznych i kryminalnych,obozy dla kobiet i dzieci. Wywarła na mnie wielkie wrażenie i wypełniła kilka "białych plam" dotyczących wiedzy o tamtych latach.A tak na marginesie autorka książki jest żoną naszego byłego ministra Radka Sikorskiego. :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: Sensor » śr lut 21, 2007 9:24 pm

Czytałem 11 minut.NIe jest to najlepsza książka Paulo Coelho, ale ogólnie utrzymana w jego klimacie.Wolę inne- Zahir, Pielgrzym, czy Piąta Góra. Jednak ostatnio zacząłem czytać strasznie perwersyją i obrazoburczą książkę Henrego Millera - Sexus.Nie polecam młodzieży gimnazjalnej, bo pomimo swobód obyczajowych i dostępności wiedzy erotycznej - ksiązka ta (pomimo, że powstała w latach 40-tych)potrafi rozłożyć czytelnika na łopatki. Ogólnie jest doskonale napisana i świetnym językiem, ale przepojona strasznie pezpruderyjną erotyką, która jednak nie razi.Raczej rozbawia, albo daje do myślenia.Polecam dorosłym.Paulo Coelho napisał w książce "być, jak płynąca rzeka", że H.Miller jest jednym z jego ulubionych pisarzy.Chyba dlateho, że tam (pomijając "momenty") jest mnóstwo tej samej prawdy i mądrości życiowej, co u P.C.
Niestety ostatnio nie mam czasu, żeby księgę dokończyć. A kiedy mam czas, to zasypiam :lol:
Może to starość?
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » śr lut 21, 2007 10:14 pm

A staremu "ptokowi" odbiło i na starość zaczął czytać całego "Harrego Pottera". Właśnie za chwilę będę w rozdziale o meczu quiddicha (z pierwszej częsci) :wink: . Gdzieś za dwa tygodnie skończę bo mam raczej mało czasu i czytuję z komputera tylko późnymi wieczorami...
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Książki

Postautor: bryza » czw lut 22, 2007 4:22 pm

Sensorze! Nie zasypiaj postaraj sie przeczytać do konca...warto.Wg niektórych książka jest przesiąknieta brutalnym erotyzmem,moralnie prowokacyjna itp.,ale nie takie jest jej przesłanie jak sam zauważyłeś. Rozbawiło mnie to jak napisałeś: ;Nie polecam młodzieży gimnazjalnej; ....... znając naszą młodzież to sięgną po tą książke,choćby dlatego że dorośli jej nie polecają z wyżej wymienionych powodów.Hi hi dobry dyplomata z Ciebie :D :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: Sensor » pt lut 23, 2007 5:26 pm

:lol: MOże i liczyłem faktycznie na dziecięca przekorę,
ale nie, żebym znajdował przyjemność w wywodzeniu młodziezy na manowce..
Myślę, że jesli przeczytają, to nieliczni - przerazi ich "otyłość" owej księgi.Pozdrawiam :D
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Gosiek » sob lut 24, 2007 2:06 pm

Sensor, mnie np "otylosc" ksiazek nie przeraza...;] HP czytalam wszystkie tomy...;] ktorys tam mial 900 cos stronek i w dwa dni siem z nim obeszlam:D:D musze chyba popytac o te "ksiege":D moze ktos ja bedzie mial:D:D Pozdrowionka:)
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Jaszar » pt mar 02, 2007 8:20 pm

A ja sobie czytam właśnie "Szczepienia-niebezpieczne , ukrywane fakty" Ian'a Sinclara :shock: . Temat nie nowy (pare lat temu natknąłem się nań przy okazji artykułów o zespole dziecka potrząsanego) ale lektura daje wiele do myślenia . Ciekawe co nasi izbiccy lekarze o tym sądzą , ale oni się nie wypowiedzą . Tu jest link , można się zorientować w temacie bez kupowania książki :
http://www.jut.pl/
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » pt mar 16, 2007 10:46 pm

Właśnie przed paroma minutami skończyłem lekturę ostatniej z serii książki p. Rowling "Hary Potter i Książę Półkrwi". Trochę to długo trwało, ale udało mi się przeczytać całą serię za jednym zamachem.
Bardzo ciekawa lektura. Polecam wszystkim, którzy chcą przegryźć się we własne wspomnienia z dzieciństwa i młodości, którym jeszcze nie wywietrzały z głowy fascynacje i pomysły z tamtych lat. Wbrew pozorom tu nietu lansowanym nie jest to tylko seria adresowana do ludzi bardzo młodych - tak myślę. Autorka: moja rówieśniczka podzieliła się, jak mi się wydaje, bardzo uniwersalnymi doświadczeniami życiowymi, a lektura tych jej doświadczeń z pozoru tylko schowanych pod bajecznie kolorowe obrazki z magicznego świata pozwala mi dalej wierzyć, że warto... Że nie miał racji ten czy ów piszący: "już was w swoje szpony dopadł szmal/ zdrada płynie z ust". Każdy z nas doświadcza w życiu męt i mend: tę prostą prawdę wykrzyczaną na tysiącach stron za każdym razem pisarka pointuje zwyciężającymi je przyjaźnią i uczciwością w braterstwie.
Uczciwość w braterstwie. To chyba najważniejsza wartość jaką wyniosłem z lektury. Jeszcze raz polecam wszystkim chętnym.


A teraz zastanawiam się co by tu sobie poczytać? Tolkiena, Ecco, a może Łysiaka? A... już wiem co biorę na pulpit z archiwum: Winston Groom: "Forest Gump", oraz "Gump i spółka". Szkoda, że nie mam w zbiorze "Gumpizmów".
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Dżoana » pt mar 16, 2007 11:40 pm

przeczytalam wszystkie tomy harrego ktore do tej pory ukazaly sie po polsku ;-) uwielbiam harrego :twisted:
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Gosiek » sob mar 17, 2007 12:19 am

ja tez przeczytalam wszystkie tomy Harry'ego Potter'a;]chyba dopiero za 3 podejsciem, ale sie udalo;] teraz z niecierpliwoscia czekam na kolejny, chyba juz ostatni tom z tej serii... Pozdrawiam;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: loopez » sob mar 17, 2007 8:50 am

Fajne Gumpy fajne :D
Awatar użytkownika
loopez
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: wt lut 06, 2007 4:54 pm

Postautor: yukon » sob mar 17, 2007 5:40 pm

Proponuję książkę Stephena W. Hawkinga " Któtka historia czasu ". Światowy bestseler, który swoją poczytność po części zawdzięcza legędzie otaczającej autora, ten znakomity myśliciel i wybitny kosmolog od przeszło trzydziestu lat jest przykuty do wózka inwalidzkiego. Niezwykle interesujaco pisana książka popularnonaukowa porusza problemy współczesnej kosmologii przeznaczona dla szerokich kręgów odbiorców. Czy wszechświat miał poczatek i będzie miał kiedykolwiek koniec ? Czy czas może byc odwrócony ? Czy Wszechświat "bez krańców" zastąpi teorię Wielkiego Wybuchu ? Co dzieje się we Wszechświecie o jedenastu wymiarach ?. Oto niektóre z zagadnień, jakie niezwykle przystępnie i jasno zarazem przedstawia autor, uważany powszechnie za najwybitniejszego fizyka teoretyka od czasów Einsteina, prowadząc czytelnika przez fascynujące egzotyczne regiony galaktyk, czarnych dziur, kwazarów i antymaterii. Jeśli kogoś interesują te tematy polecam.
Awatar użytkownika
yukon
kapral
kapral
 
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 15, 2006 5:00 pm

Następna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron