Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Ksiażki

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Postautor: Ptasiek » sob mar 17, 2007 7:35 pm

Gosiek pisze:(...) teraz z niecierpliwoscia czekam na kolejny, chyba juz ostatni tom z tej serii... Pozdrawiam;]


Wiesz coś więcej na ten temat? Kiedy można sie spodziewać dokończenia opowieści?

A ja sobie pospekuluję. Hary Riddla nie zabije! Odbierze mu w jakiś sposób moc i machnie taką historię, że Riddl będzie rozpaczał nad złem jakie wyrządził ludziom. Zaś pozostałe horcruxy okażą się jakimś cudem podmienione przez kogoś kogo jeszcze nie znamy. Może ingerencja samego ducha Merlina? W ten sposób w pozostałych horcruxach znajdą się żywy Dumbleddor i rodzice Harego. No i co Wy na to? 8) :idea: :wink:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Gosiek » ndz mar 18, 2007 10:52 am

Ptasku nie wiem nic jak narazie, ale i tak czekam...;] a co do Twojej historii Harry'ego w ostatnim tomie, to nawet fajnie by bylo;] ale coz...zobaczymy co pani Rowlling wymyslila;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Muzyka,Film

Postautor: bryza » ndz mar 18, 2007 7:28 pm

Polecam książkę Jean-Jacques Sempe ''Nowe przygody Mikołajka'' Zabawa świetna ,jeśli ktoś chce naprawdę się zrelaksować i odprężyć. Wbrew pozorom jest to książka nie tylko dla młodego czytelnika.Dla dorosłych jest jakby biletem do dziecinstwa,niby wesołe opowiadanka ale tak naprawde traktat o filozofii dzieciecej.Czytając miałam wrażenie że wróciłam do dzieciństwa gdzie wszystko bylo łatwe,proste trawka bardziej zielona,kwiaty bardziej kolorowe.Fajnie czasami tak sobie uciec do tego co było..... :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: VooVoo » czw mar 22, 2007 10:11 am

Harrego przeczytałem do 4 tomu(włącznie) bo wtedy tylko tyle wydano, później nie powrociłem już do reszty tomikow, ale chyba musze znów sięgnąć bo ptasiek mnie zaciekawił swoimi domysłami i snuciem dalszych przygod.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » śr mar 28, 2007 9:12 pm

No to zaczynam lekturę:

Obrazek
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » czw mar 29, 2007 8:19 am

Ptasiek ! A możeby tak klasykę narodową :
Obrazek
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » ndz kwie 01, 2007 8:30 pm

Jaszar !

Czytałes może Faany Hill ? Jezeli nie to polecam ! Bardzo wciagajaca książka. :lol:
A drgą cześć też czytałeś ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Jaszar » ndz kwie 01, 2007 8:37 pm

Jak znajdę chwilę wolnego to nadrobię zaległości , może w święta :lol:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » czw kwie 05, 2007 11:19 pm

Odgrzebałem, że siódma i ostatnia część Harrego Pottera, pod angielskim tytułem:" Harry Potter and the Deathly Hallows" ukaże sie 21 lipca tego roku. Szczegóły - jeszcze płynne nieco - co do polskiego tytułu i spekulacje na temat treści: http://pl.wikipedia.org/wiki/Harry_Pott ... ly_Hallows

Oj dojrzała nam ta Hermiona!


Obrazek
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Gosiek » pt kwie 06, 2007 9:51 pm

Dzieki Patasku za te informacje:*:*
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Tali » czw maja 17, 2007 8:26 am

Ja polecam "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa. Świetna książka, w której miesza się świat realistyczny z fantastyką. W Moskwie zjawia się szatan ze swoją świtą i nieźle tam miesza ;) Zabawna i jednocześnie dająca do myślenia. Warto poczytać.
Tali
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 17, 2007 6:58 am
Lokalizacja: Lubraniec

Postautor: Ptasiek » czw maja 17, 2007 10:00 am

Czytałem. Mam w komputerze i wcale mnie Bułhakow nie zachwycił. Już lepszy, a w podobnych klimatach jest Salman Rushdi ( tak to się chyba pisze) i jego "Szatańskie wersety", gdzie główny bohater powoli przemienia się fizycznie w w szatana. Wieczorem podrzucę parę ciekawszych cytatów.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Tali » pt maja 18, 2007 6:37 am

No ciekawe, trzeba będzie zajrzeć do tych "Szatańskich wersetów" - lubię takie klimaty :twisted: A tak wogóle to zabieram się teraz za "Ptaśka" Whartona 8)
Tali
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 17, 2007 6:58 am
Lokalizacja: Lubraniec

Postautor: Ptasiek » pt maja 18, 2007 8:05 pm

"Dobry żart tynfa wart"

Gratuluję poczucia humoru i przy okazji sugeruję przeczytanie też najlepszych moim zdaniem jego ksiażek tj "Frankiego Furbo" i "Taty".

Swoją drogą jakoś ucichła medialna wrzawa około Whartona. Ciekaw jestem dlaczego. Wiem, że miał jakieś kłopotki z prawem i to solidne za tę jego barkę na której mieszkiwał cy cóś.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » ndz lip 15, 2007 7:16 pm

Właśnie czytam sobie książeczkę, której fragmenty są w sieci. Polecam choćby te fragmenty:

http://www.jerzyrobertnowak.com/ksiazki ... nastie.htm

Robi wrażenie. :?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Arizona » wt lip 17, 2007 10:02 am

A ja się przymierzam do zakupu (muszę tylko natknąć się w biegu na jakąś księgarnię) i do przeczytania książki Romy Ligockiej Dziewczynka w czerwonym płaszczyku
A może ktoś z Forumowiczów jest już po tej lekturze?
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Gosiek » sob lip 21, 2007 9:24 am

ja ostatnio przerzucilam sie na typowo 'babska' literature..;] jestem pod ogromnym wrazeniem ksiazek K. Grocholi 'Nigdy w zyciu', 'serce na temblaku' i ' ja wam pokaze' ksiazki sa lekkie i swietnie sie czytaja...;] polecam kazdej kobiecie:D

nie wie ktos moze kiedy dokladnie ukaze sie ostatni tom HP po polsku?? bo wiem, ze wersja anglojezyczna jst juz dzis dostepna, a nie wiem kiedy mam powrocic do wszystkich tomow i ustawic sie w kolejce do EMPIK-u po nowa...;] z gory dzieki za informacje ;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: blazej » sob lip 21, 2007 10:39 am

Gdzies czytałem, że w styczniu 2008 r., no ale wielbicielem nie jestem, więc dla mnie to obojętne :wink:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Ptasiek » sob lip 21, 2007 8:19 pm

A teraz będę świnia...

http://www.hpnews.pl/modules.php?name=N ... e&sid=3634

Pozdrawiam Gosiek.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Gosiek » pn lip 23, 2007 3:38 pm

aaa tam Ptasku...;] mnie to nie rusza;] ja musialabym, miec polski scan zeby mnie wqrzylo;] a ze byly przecieki, to co;] mowi sie trudno i zyje sie dalej;]
a szczerze to mnie to nie ruszylo;] i tak z niecierpliwoscia czekam na polski przekład Harry'ego;]

rowniez pozdrawiam Ptasku;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron