Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Filmy

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Postautor: miras » pn gru 11, 2006 5:20 pm

Myśle,że takich filmów o tematyce Starożytnych Majów czy Inków powinni więcej kręcić. Bo to temat bardzo ciekawy. Lepsze to niż te głupawe filmy o mordobiciu czy krwawych walkach. Ja bardzo lubię
takie filmy które coś mowią odawnej historii : życiu i obyczajach dawnych
cywilzacji.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: blazej » pn gru 11, 2006 5:24 pm

miras pisze:Myśle,że takich filmów o tematyce Starożytnych Majów czy Inków powinni więcej kręcić. Bo to temat bardzo ciekawy. Lepsze to niż te głupawe filmy o mordobiciu czy krwawych walkach


Całkowicie się z Tobą zgadzam miras.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: miras » śr gru 13, 2006 10:44 am

Czy ktoś ogladał Wicker Mana ? 2006r

Jezeli nie to polecam. W roli głównej: Nicolas Sage,Neil LaBute.
Policjant dostaje list od byłej narzeczonej, że zaginęła jej córka.
Wyjeżdza na wyspę na którą ludzie nie mają dostępu. Prowadzi tam śledztwo. Ludnością tej wyspy są prawie tylko kobiety i paru mężczyzn
jako" reproduktory" Życie tam toczy się jak w dawnych czasach(XVIII-XIX wiek). Lecz z wyspy nie ma już powrotu. To na tyle resztę polecam obejrzeć. :D
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Majcher » ndz gru 17, 2006 10:08 pm

Oglądałem go jestem lekko zawiedziony poprzednia wersja była lepsza. Czasami a raczej dośc czesto sie tak zdarza że niestety remake niewychodzą. Także lepiej nie poprawiać coś co było i jest dobre...
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Postautor: miras » śr gru 27, 2006 5:02 pm

A czy ktoś ogladał film na faktach autentycznych o 11 września 2001r.
Jeżeli nie to naprawdę polecam ! To nie jest film fabularny tylko film dokumentalony na FAKTACH. Potwierdzony dowodami i jak naprawdę było odnośnie zamachu terrorystycznego na dwie wieże w USA.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » pt gru 29, 2006 3:46 pm

Niezły niezły rownież polecam
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Qjawa » pn sty 01, 2007 11:28 am

A oglądał ktoś Piłę(Saw). Wyszła już część I i II i w chwili obecnej mam III u siebie ale jakoś nie mam czasu jej oblookać. Może ktoś mi powie czy warto bo jej poprzedniczki były dość ciekawe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: rybka » czw sty 04, 2007 10:15 am

Polecam przeczytać książkę Erica Emmanuela Schmitta "Oskar i pani Róża". Czytałm ja trzy razy i za każdym razem płakałm. Ta książka to wzruszająca opowieśc o chłopcu, który umiera... Przeczytajcie naprawde warto...
rybka
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 28, 2006 12:26 pm

Postautor: kokeszko7 » czw sty 04, 2007 12:53 pm

Nie lubie takich książek ani filmów. Dosyć mam problemów w swoim życiu i takie wyciskacze nie są mi potrzebne.
Sorry! Wolę komedie :D :lol:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Arizona » czw sty 04, 2007 1:05 pm

Mnie też "Oskar i pani Róża" bardzo poruszyły. I nie do końca jest to wyciskacz łez. Zmusza raczej do myślenia i empatii.
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Ptasiek » czw sty 04, 2007 5:44 pm

Potwierdzam - Arizona. Wspaniały film i jeszcze lepszy oryginał książkowy.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Bluszczykja » czw sty 11, 2007 10:43 pm

Co do Schmitta :) Warta uwagi jest też książka pt. "Dziecko Noego".A "Oskara i panią Rózę" przeczytałam już x razy i za każdym razem nowe wnioski i przemyślenia :) Teraz biorę się za czytanie "opowieści o bożonarodzeniowej grozie" (wiem, wiem... już po świętach, ale dopiero teraz udało mi się zdobyć książkę :) ) Christophera Moore'a pt. " Najgłupszy Anioł" :) Podczas czytania uśmiech na twarzy gwarantowany :)

Przytoczę Wam fragment wstępu :) Może kogo kto jeszcze tego nie czytał zainteresuje :D ( a utwór a prawdę warty uwagi :D )

"Do Bożego Narodzenia został jedendzień (dobra, powiedzmy, że prawie tydzień) i w całym maleńkim miasteczku Pine Cove w kalifornii mieszkańcy pochłonięci są kupowaniem, zawijaniem, pakowaniem się w świąteczny nastrój.

Ale nie wszyscy odczuwają tę radość. Mały Joshua Barker rozpaczliwie potrzebuje świątecznego cudu. Nie, nie leży na łożu śmierci; nie, nie zginął mu pies. Ale Josh jest przekonany, że widział, jak Mikołaj obrywa łopatą po łbie i teraz nasz siedmiolatek modli się tylko o jedno: proszę, Mikołaju, powstan z martwych.

Ale moment! Gdzieś w powietrzu czai się anioł. (W powietrzu łapiecie?). To nie kto inny, jak archanioł Razjel, który zstąpił na Ziemię w poszukiwaniu dziecka, którego życzenie należy spełnić. Niestety, nasz anioł nie należy do tych, których aureola świeci najjaśniej. W mgnieniu oka zawali swoją świętą misję i ześle na mieszkańców Pine Cove beżonarodzeniowy chaos, którego kulminacją stanie się najśmieszniesze i najstrzaszniejsze świąteczne przyjęcie, jakie miasteczko widziało"
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » pt sty 12, 2007 8:49 am

Siooooo z książkami- tu miejsce na filmy!!
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Arizona » pt sty 12, 2007 5:31 pm

Kto już oglądał Apocalypto? Jaki to film? Dzielcie się, proszę, wrażeniami. Sama się na ten filmik dopiero wybieram :)
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Dżoana » sob sty 20, 2007 6:12 pm

"Oskar i Pani Róża"
nie powiem ciekawa książka. I daje do myslenia. Ale co do filmu o tej samej tematyce...- nie ejstem zadowolona.

"Moda na sukces"
zgadzam się z Kokeszko...
mozna nie golądać x czasu a i tak wiadomo o co chodzi.

No no no...a co do "Dziecko Noego" tak jak już wspomniała Bluszczykja, uważam że to świetna ksiązka. Zresztą mamy ją z tego samego żródła :P

Oglądał już z Was ktoś może "Dlaczego nie"?
Bo Gimnazjum było na premierze tego filmu.
I sama nie wiem co mam o nim mysleć.
Niektóre sceny były niezłe...ale było trochę sztuczności...
jak obejrzycie to powiedzcie co myślicie. :-)
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Ptasiek » sob sty 20, 2007 6:37 pm

Ludzieeeeee

A jak się skończył ostatni odcinek "4400" we czwartek? Bo mi akurat w czasie sceny, gdy ten wybudzony ze śpiączki opowiadał ojcu co się z nim stało, że on to nie on, wyrypało światło i nie widziałem końcówki. :(

Jak Wam się podoba to poniekąd naśladownictwo "Archiwum X"? Bo mi bardzo!
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » sob sty 20, 2007 6:45 pm

Bardzo chciałem obejrzeć chcoć jeden odcinek ale jeszcze mi się nie udało znaleźc czasu...:/
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Bluszczykja » sob sty 20, 2007 8:52 pm

Dżoana pisze:
Oglądał już z Was ktoś może "Dlaczego nie"?
Bo Gimnazjum było na premierze tego filmu.
I sama nie wiem co mam o nim mysleć.
Niektóre sceny były niezłe...ale było trochę sztuczności...
jak obejrzycie to powiedzcie co myślicie. :-)


Jak dla mnie film średni.. widziałam lepsze :roll: :roll: :roll: a już ta scena na końcu jak wyrwana z matrixa :wink: Ale taki najgorszy nie był, żeby nie było... 8) :D

Oglądał ktoś Dejavu ? Jak wrażenia? Warty obejrzenia? :D
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Miłosz » sob sty 20, 2007 9:39 pm

To może jakiś horror. Polecam "Wzgórza mają oczy" lub "Piła" 8). Naprawde ostre scenki!
Miłosz
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 7:58 pm

Postautor: Ptasiek » sob sty 20, 2007 10:02 pm

Parę dni temu obejrzeliśmy sobie całą rodzinką "Oszukać przeznaczenie 3". Kto lubi ten gatunek nie będzie zawiedziony Schemat filmu taki sam jak w części pierwszej i drugiej, ale w nim chyba nie o to chodzi. Dobre straszydło.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron