Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Filmy

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Postautor: VooVoo » śr sty 24, 2007 8:50 pm

"Noc w muzeum"- wart obejrzenia film z lekką nutką historii.
"Smoke"- trochę poważniejszy ale tez fajny.
"Cassino Royale"- jeśli ktoś jak i ja lubi serię "bondow" nie zawiedzie się, no i ten nowy DB9...mmm...super :)
To te fajniejsze warte polecenia z ostatnio oglądanych :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Gosiek » czw sty 25, 2007 10:34 am

Bluszczykja, ja wczoraj bylam na Deja Vu. Nawet interesujacy:) Nam sie podobalo:)
A co do "Dlaczego Nie!" to normalne...polskie komedie romantyczne zazwyczaj wzorowane sa jedna na drugiej. Zwlaszcza jezeli Dlaczego Nie! bylo wydane rok po "Tylko mnie Kochaj", ten sam odtworca glownej roli, ten sam rezyser, ten sam scenarzysta... nie ma sie co dziwic:) Ale nie powiem, bo z niektorych scen mozna sie bylo usmiac:) np. scena z pontonem i PiRaT JAN:) Pozdrowienia dla rzedu XII z KIna Helios w Koninie:) oczywiscie z 19 stycznia br. Busska dla Was:*
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Gosiek » czw sty 25, 2007 10:38 am

Miloszu, zgadzam sie z Toba co do tych filmow:) Pile ogladalam tak z malymi przerywnikami i nie widzialam wszystkich scen, ale Wzgórza Maja Oczy obejrzalam cale. w sumie, to takie mocno straszne jak Pila nie bylo:) w Pile bylo wiecej takich scenek grozy:) Pozdrawaim:)
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: VooVoo » czw sty 25, 2007 11:47 pm

Wczoraj obejrzałem "Kto pierwszy ten lepszy" super komedyjka, dziś "Bez czucia"- trochę słabsza komedia ale też niezła- polecam dla lubiących się pośmiać.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Bluszczykja » pt sty 26, 2007 5:08 pm

"Jasno-błękitne okno" <- inaczej sobie ten film troche wyobrażałam, ale był całkiem, całkiem.. nie powiem nawet łezka poleciała :) A na Piłę nie miałam z kim iść :( :( :( Nikt nie chciał... ciekawe czemu? :D
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » pt sty 26, 2007 5:58 pm

"Jasne błękitne okna"- bałbym się fatygować na film który Linda "nakręcił" ale skoro "może być" to może kiedyś gdzieś...co do piły- to nie mój gatunek.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Gosiek » pt sty 26, 2007 10:35 pm

Nie wiem...chyba znow treba jakis maly wypadzik zorganizowac, co nie dziewczynki??:D tylko moze teraz tak na wlasna reke, a nie ze szkoly, co??:D zreszta sie zobaczy;] pozdrowionka:*:*
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: VooVoo » pt sty 26, 2007 10:44 pm

We Włocławku już działa jakieś kino w ogóle??
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: miras » sob sty 27, 2007 11:38 am

Z tego co wiem to we Włocławku nie ma już żadnego kina.
Najbliższe kino znajduje się w Koninie lub Toruniu.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: VooVoo » sob sty 27, 2007 12:30 pm

Lipa, bo choć miasto nie wielkie to kino powinno byc.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Bluszczykja » sob sty 27, 2007 1:42 pm

miras pisze:Z tego co wiem to we Włocławku nie ma już żadnego kina.
Najbliższe kino znajduje się w Koninie lub Toruniu.


i podobno w Kole jest, ale takie jakby go nie było :wink:
" .. wszystko jest kwestią odpowiedniego spojrzenia .. "
Awatar użytkownika
Bluszczykja
sierżant
sierżant
 
Posty: 80
Rejestracja: czw gru 14, 2006 8:40 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: miras » ndz sty 28, 2007 7:04 pm

Wreszcie obejrzałem film Apocalipto wyreżyserowany przez Gibsona !
Muszę powiedzieć, że film dosyć dobry a zarazem i bardzo okrutny. Jest tam wiele scen, ktore zapieraja dech w piersiach.
Jeżeli ktoś lubi okrutne walki i wyrywanie serc to polecam.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: blazej » pn sty 29, 2007 11:22 am

Jako (nie)szczęśliwy pracownik kina w Toruniu potwierdzam, że we Włocławku nie ma żadnego kina, większość osób ze stolicy Kujaw żali się przy zakupie biletów, że muszą odwiedzać piernikowy gród by coś obejrzeć. Prawdopodobnie ma być reaktywowane kino Polonia (temat był poruszony w TVP3), ale na razie brak konkretów.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: kokeszko7 » pn sty 29, 2007 1:47 pm

Ale przynajmniej można się przywitać z Mikołajkiem K. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Film

Postautor: bryza » wt lut 13, 2007 2:10 pm

Polecam film "RYŚ" wg reżyserii,scenariusza Stanisława Tyma(odtwórca głównej roli).Jest to kontynuacja kultowego filmu Barei pt :Miś:Dzisiejsze losy Misia-Rysia pokazują,że pomimo upływu wielu lat niewiele się zmienił,a rzeczywistość choć z pozoru inna,pozostała tak samo groteskowa jak poprzednia.Dobrze jest pośmiać sie sami z siebie,bo przecież każda epoka ma swojego Misia. :D
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: Majcher » pt lut 23, 2007 4:47 pm

Ja polecam ostatnio obejrzane filmy min: " Infiltracje" z Nicholsonem, Deamonem i Di Caprio fabuła wciągająca zakończenie dość intrygujące aktorzy chyba Nicholsona nie trzeba polecać młody Deamon rozwija się coraz lepiej szokująca przemian w poczynaniach DiCaprio poprawia się! Polecam także z klasyki filmu "Lot nad kukułczym gniazdem". Chyba film bez którego kino miało by inny wygląd!!
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Postautor: Sensor » wt mar 06, 2007 7:43 pm

OTÓŻ WE WŁOCŁAWKU JEST KINO!
I to Multikino :lol:
Byłem na premierze Testosteronu i historycznym otwarciu kina zarazem.Było prawie fajnie - przyjechali aktorzy (Szyc i ta jego laska-partnerka, która słowa w filmie nie powiedziała, ale ogólnie niezła niunia).Nie będę komentował różnych niedociągnięć i postaw, bo nie warto. Warto natomiast rzec słwo o filmie :lol:
Oj uśmiałem się, choć wulgaryzmów też trochę było, a nie przepadam - dzieło nie dla pensjonarek. Ogólnie film bardzo fajny i Ryś, może sobie pomarzyć o takich salwach śmiechu. Nie twierdzę, że jest słaby, ale trąci nieco "dojrzalszym" humorem Stasia Tyma i Zochy Merle.Gdyby nie gagi kabaretów byloby do d... O ile Miś miał jakiś sens i wymiar realny, to Ryś jest marną próbą naśladownictwa i w ogóle ma jakieś kosmiczne nieprawdopodobieństwa i głupie zakończenie bez wyrazu.Testosteron natomiast króluje tekstami i niektóre z nich nawet funkcjonują już w mediach ("to masakra jakaś jest") - zapodaje najczęsciej Kuba Wojewódzki, który w filmie zagrał epizodzik, choć udany.
Tak więc zakonnicom i osobom wrażliwym na teksty (w tym pieprzne i mocno zbereźne) nie polecam. Natomiast warto docenić wspaniałą grę aktorów. Naprawdę REWELKA.
Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków oraz Błazeja, który nam bileta sprzedaje w Toruńskim CC
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Gosiek » wt mar 06, 2007 8:00 pm

Sensor zgadzam sie...;] Film super;] Tez bylam na premierze w multikinie:D Jestem pod wrazeniem filmu, bo dawno nie usmaialm sie tak z polskiej komedii;] A tekst "to masakra jakas jest" powtarza ciagle Tomek Karolak, a nie Kuba Wojewodzki;] Podobala mi sie rola pana Stelmaszyka;] Ojciec trojki dzieci (synow) z tego kazdy po innej matce:d
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Sensor » wt mar 06, 2007 8:15 pm

Fakt - Stelmaszczyk dał radę, ale ja mówię jednak o Kubku Wojewódzkim.W ostatnim swoim programie (w niedzielę) sypał tym tekstem.W filmie oczywiście oczywiście mówił go Tomek K.
Pozdrawiam :D
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Gosiek » wt mar 06, 2007 8:31 pm

W takim razie przepraszam, bo Kuby w niedziele nie ogladalam... jak do tej pory spotkalam sie tylko z pozytywnymi opiniami tego filmu, wiec chyba raczej dobry;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron