Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Izbicy Kujawskiej (kolejność alfabetyczna)

Czas głosowania minął pn gru 01, 2014 10:02 am

Marek Dorabiała
12
63%
Bogdan Sadowski
7
37%
 
Liczba głosów : 19

Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: moliboy17 » czw paź 16, 2014 11:55 am

NA KTÓREGO Z KANDYDATÓW BĘDZIECIE GŁOSOWAĆ W TEGOROCZNYCH WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ?
moliboy17
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 16, 2014 11:52 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: moliboy17 » czw paź 16, 2014 12:54 pm

I prosił bym moderatora o zmianę " Marka Dopierały": Na Marka Dorabiałe ponieważ wystąpiło tam przejęzyczenie. Dziekuję z góry
moliboy17
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 16, 2014 11:52 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: blazej » pt paź 17, 2014 10:13 pm

Poprawione :)
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: dono.karo » sob paź 18, 2014 9:36 am

Pan Bogdan Sadowski to emeryt, który po raz kolejny rwie się do władzy. Teraz ma w planach utworzenie politycznej mafii. Żonę wysyła do rady powiatu. Będą rządzić nauczyciele to będziemy traktowani jak w szkole. Naiwniacy zagłosują na Sadowskiego, Ci którzy nie pamiętają jak w ostatniej kadencji olewał mieszkańcow, unikał rozmów i zbywal interesantow. Jego ostatnia kadencja pokazała tylko, że to człowiek plotuch popijajacy kawkę. Zwykły urzedas. Ludzie przejrzyjcie trochę na oczy. Ten Pan chyba nie ma już pomysłu na naszą gminę bo słowo w słowo kopiuje na spotkaniach to co pisała dużo wcześniej jego konkurencja w internecie. Pomyślcie ;) czy chcecie kogoś kto wynosi się nad obywatela i unika z nim dialogu.
dono.karo
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 18, 2014 9:27 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: bodzio » sob paź 18, 2014 12:06 pm

W 100% popieram przedmówcę, jak można zagłosować na kogoś kto przez okres swojego urzędowania miał największe możliwości pozyskania dotacji na inwestycję w różnych kierunkach, a nie zrobił nic w kierunku pozyskania pieniędzy z zewnątrz. A teraz ludziom wmawia, że wie jak zmienić wizerunek gminy, tylko najgorsze jest to, że tak straszny obraz gminy, która została w tyle w porównaniu z innymi gminami stworzył on sam!
bodzio
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 18, 2014 11:56 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: darkok » ndz paź 19, 2014 5:44 pm

To co jest napisane wyżej to góra kłamstw.

A na temat Marka Dorabiały można powiedzieć tyle, że nie ma on żadnego pojęcia o naszym mieście, a ludzie mówią, że jak nieznajomy to może lepszy. Widziałem tego faceta, jeszcze gorszy od Marka Śledzińskiego. Ciepłe kluchy nic więcej. Brakuje mu wiele do osoby godnej na fotel burmistrza. Mało odważny, wstydliwy. Naprawdę dziwny człowiek.
A dla zobrazowania jak się u nas zjawił Marek Dorabiała wstawiam taki humorystyczny ale uświadamiający filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=AA259tJ ... e=youtu.be

8)
darkok
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 5:26 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: bodzio » ndz paź 19, 2014 8:40 pm

Ja uważam, że należy coś zmienić w naszej gminie bo było i jest źle, ale to jest moje zdanie. A filmik jest rzeczywiście humorystyczny i uświadamiający, bo wójt w Boniewie jest pewnie szanowany przez ludzi i nie chcą go zmieniać, bo robi wiele dobrego. A skoro Pan Dorabiała chce również robić wiele dobrego, a Boniewie nie może to bardzo dobrze, że chce to robić w naszej gminie.
bodzio
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 18, 2014 11:56 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: wyborca » pn paź 20, 2014 10:27 am

Krytyka powinna być uzasadniona a nie poparta ogólnikowymi frazesami. W przypadku Pana Marka Dorabiały jest ona pozbawiona podstaw. To co dzieje się w gminie Boniewo jest w dużej mierze zasługą Pana Marka, który jako radny powiatowy współpracował z władzami gminy. Gmina Izbica natomiast posiada takiego radnego powiatowego ( Pan Bogdan S.), który w tej kadencji nie zrobił NIC dla naszej gminy, żeby przypadkiem laury nie spadły na Pana Marka Ś. Jako burmistrz naszej gminy nie składał wniosków o fundusze unijne a teraz na zebraniach wyborczych opowiada, że gmina nie korzysta, WSTYD Panie Bogdanie bo to w dużej mierze Pana zasługa! fundusze unijne to działania długoterminowe, dlatego wiele spraw przeszło Izbicy koło nosa dzięki Panu Bogdanowi, który nawet oddał parę milionów do powiatu bo nie potrafił wykorzystać pieniędzy unijnych. za to potrafił umorzyć zaległe podatki radnym ze swojego "klubu wzajemnej adoracji". Natomiast Pan Marek Ś. i Panowie Henryk K, Marian L. przegapili ostatnio projekt unijny dofinansowujący modernizacje placów targowych z których skorzystała gmina Boniewo przy współpracy ze swoim radnym powiatowym. Takie są fakty. Życzę naszej gminie takiego burmistrza jak Pan Marek Dorabiała.
wyborca
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 20, 2014 10:04 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: jankoizbica » pn paź 20, 2014 12:01 pm

Ja będę głosował na Jerzego Kowalskiego. Człowiek jest stąd. Zna miasto i potrzeby mieszkańców. Facet obrotny. Zawsze porozmawia i jest otwarty dla wszystkich. Widać, że zna temat. Gość o mocnym charakterze. Ważne jest to, że zawsze jest pomocny. Wszystkich traktuje na równi. Myślę , że Kowalski jest najlepszym wyborem. Tym bardziej, że on jeszcze nie miał szansy się wykazać. A jako radny też wiele zdziałał dla swoich mieszkańców. Z tego co wiem nawet teraz dzięki niemu ludzie na osiedlu Bratkowa mają gaz ziemny.
jankoizbica
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 20, 2014 11:56 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: lafrogi83 » pn paź 20, 2014 1:25 pm

Zgadzam się z kolegą wyżej. Kowalski to jest odpowiedni gość. Ma jaja i taka osoba jest nam tu teraz potrzebna. Jest to najlepsza kandydatura ze wszystkich kandydatów.
lafrogi83
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 20, 2014 1:23 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: wyborca » wt paź 21, 2014 6:41 am

Również do niedawna sądziłem, że Pan Kowalski to człowiek obrotny i znający się na rzeczy. Niestety, byłem na kilku spotkaniach z Panem Jerzym i szybko sam kandydat wyprowadził mnie z błędu. W swoich szumnych obietnicach posługuje się ogólnikami i hasłami. Wie, że problem jest i na tym kończy się jego wiedza, nie ma zielonego pojęcia o możliwości pozyskania środków unijnych, bez których nasza gmina sobie nie poradzi. Zupełnie nie orientuje się w oświacie czy rolnictwie, chociaż twierdzi,że przecież pracował w PGR. Tamten system już padł Panie Jurku. Uważam, że używa populistycznych, ogólnikowych haseł ale pomysłu na naszą gminę nie ma. Obawiam się, że naszą gminę czeka kolejny okres stagnacji a wręcz regresu wobec sąsiednich gmin, jeśli znajdzie się ona pod rządami jednego z trzech kandydatów "emerytów" :cry:
wyborca
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 20, 2014 10:04 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: Amba » sob paź 25, 2014 3:14 pm

Ależ podstawowych "byków" jest na ulotce kandydata Kowalskiego .Czyżby myślał,że mieszkańcy to analfabeci? :shock:
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić..." - Piłsudski

"Nie można perfumować łajna, wystarczy wyczyścić oborę".
Awatar użytkownika
Amba
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 9:48 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: lafrogi83 » pn paź 27, 2014 11:03 am

O G Ł O S Z E N I E


WYNIKU PRZETARGU PISEMNEGO NIEOGRANICZONEGO

Dnia 15.05.2013 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Boniewie został rozstrzygnięty przetarg pisemny nieograniczony na oddanie w dzierżawę na okres 5 lat nieruchomości rolnej oznaczonej nr 136/4 o pow. 1,92 ha położonej w miejscowości Osiecz Mały, za cenę wywoławczą rocznego czynszu dzierżawnego w wysokości 1400,00 zł.

W odpowiedzi na ogłoszony przetarg wpłynęły dwie oferty tj.
- oferta Pana Krzysztofa Kmiecia zam. Włocławek ul. 14 Pułku Piechoty 17/60, który zaoferował
roczny czynsz dzierżawny w wysokości 1480,00 zł
- oferta Pana Marka Dorabiały zam. Osiecz Mały, 87 – 851 Boniewo, który zaoferował roczny
czynsz dzierżawny w wysokości 1500,00 zł.

Przetarg zakończył się wynikiem pozytywnym, dzierżawcą z opłatą roczną z tytułu wydzierżawienia gruntów rolnych w wysokości 1500,00 zł został Pan Marek Dorabiała zam. Osiecz Mały, 87 – 851 Boniewo.


Tutaj link: http://bip110.lo.pl/?bip_id=2691&cid=29

Poszukajcie sobie ile przetargów w okresie bycia radnym powiatowym wygrał Pan Marek Dorabiała, zwróćcie uwagę na to, że w przetargach zawsze udział brały tylko dwie osoby (Dorabiała i "Słup") i "Słup" zawsze obstawiał dosłownie symboliczną złotówkę mniej, lub tak jak tutaj wyżej 20 zł. To ewidentnie ustawione przetargi pokazują, że Dorabiała to zwykły przekręt szukający dojnej krowy, miejmy nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą wydoić naszej gminy
lafrogi83
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 20, 2014 1:23 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: Kędzierski P. » pn paź 27, 2014 8:41 pm

Pan Marek Dorabiała w okresie bycia radnym brał udział tylko w jednym przetargu. Informację o wydzierżawieniu gruntu w drodze przetargu zamieścił w swoim oświadczeniu majątkowym o czym można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Boniewo oraz Powiatu Włocławskiego.
Kędzierski P.
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 27, 2014 8:31 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: szanta » wt paź 28, 2014 6:24 pm

Potrzebujemy uczciwego, rzetelnego i pracowitego młodego gospodarza, który zadba o naszą Gminę, jak o swój dom, który będzie miał pomysły jak zarabiać i pozyskiwać pieniądze a nie bujać w chmurach i trwonić gminne pieniądze. Marek Dorabiała to najlepszy kandydat na burmistrza – widzący potrzeby mieszkańców i miasta, odpowiedzialny, konkretny, z dużą wiedzą samorządową. I c o za bzdury piszecie wyżej, każdy może brać udział w przetargach, a że były tylko 2 oferty to nie jego wina. Lepiej zastanówcie się nad przetargami w naszej gminie – kto je wygrywa, za jakie pieniądze i kto za tym stoi. Czyżby mieszkańcy bali się o tym mówić głośno!!!!!!!!!! Jeśli chodzi o Szkolę Podstawową w Osieczu Małym to Pan Marek był bardzo dobrym kierownikiem, niestety została ona zlikwidowana z powodu niżu demograficznego.
szanta
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 28, 2014 4:30 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: macius » pn lis 03, 2014 11:17 am

Panowie Marian Lewandowski oraz Bogdan Sadowski wiadomo jacy są i jeśli chcemy jakiegokolwiek rozwoju miasta i gminy to raczej powinniśmy im podziękować.
Teoretycznie sensowny wydawał mi się Pan Kowalski , ale jak przeczytałem jego program to zwykłe socjalistyczne granie pod publiczkę, bez żadnych konkretów prorozwojowych - szkoda, bo zawsze uważałem go za człowieka przedsiębiorczego, ale widać chęć zostania burmistrzem przysłoniła mu zdrowe myślenie i jedzie na najczęściej skutecznej nucie rozdawnictwa i socjalu. Tylko jak gmina nie będzie się rozwijać to skąd na ten socjal brać - wszyscy wyjadą a emeryci rozwoju i podatków nie przyniosą. Zresztą Pan Kowalski był juz radnym i jakoś szału nie było.
W tym całym nieszczęściu kandydat spoza gminy może być szansą. Biorąc pod uwagę historię i to co nasze "gwiazdy" zrobiły dla gminy to może to jest szansa. Miło, że chce wzorować się na burmistrzu Boniewa - postęp jaki ta gmina uczyniła w ostatnich latach jest niezaprzeczalny. Proponowałbym tylko nie brać tak w ciemno wzorca Boniewa, bo należy uwzględnić możliwości spłacania zaciągniętych zobowiązań. W Boniewie nie podoba mi się też to, że nowe drogi mają nośność tylko 15 ton - traktor z przyczepami buraków więcej waży, a ciężarówka przyjezdzająca po mleko ma 18 ton więc już wiecej niż dopuszczalny na nowych drogach. Ale to szczegóły - ogólna koncepcja Boniewa jest OK i tędy należy iść. Niestety nasi dotychczasowi burmistrzowie byli albo za leniwi albo za głupi by wykorzystać możliwości jakie niesie Unia Europejska - więc niech przyjdzie ktoś nowy.
macius
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 06, 2011 11:08 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: goodmorning60 » wt lis 04, 2014 9:40 am

Ja byłem ostatnio na spotkaniu w Błennie, i powiem tak nie ma lepszego kandydata jak Kowalski. Było 5 jego radnych, rozmawialiśmy, naprawdę rozmowa kulturalna i na poziomie. Bardzo dużo informacji nam przekazali, było bardzo miło i swobodnie. Super facet i ma bardzo fajnyh młodych ludzi. Tym bardziej, że facet nie pcha się tam dla kasy, bo znałem go wcześniej i wydaje mi się, że pensja burmistrza nie jest dla niego czymś wielkim. Czuje, że Pan Kowalski naprawdę chce pomóc gminie
goodmorning60
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 04, 2014 9:35 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: garka.benz » wt lis 04, 2014 11:37 am

Popieram przedmówce. Pan Jerzy Kowalski to najlepszy kandydat. Ja z rodziną będziemy na Pana głosować Panie Jerzy
garka.benz
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 04, 2014 11:32 am

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: borys741 » czw lis 06, 2014 11:56 pm

Sadowski to [..]. Nie wolno na niego głosować. [...] stary chcę mieć władzę absolutną. Dziadek z [...]. Ma 67 lat, a wszędzie mówi że 65. Dziad stary do władzy się po raz kolejny pcha, bo już nie ma innych stołków dla urzędasa. Nie rozumiem dalczego na tego gościa chce kto kolwiek jeszcze głosować. Stary wyżeracz chce się z Alicją jeszcze więcej kasy nachapać .

Admin: Następny wpis z obelgami będzie kasowany, a konto zablokowane
borys741
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 06, 2014 11:52 pm

Re: Wybory Samorządowe 2014. ANKIETA

Postautor: onaona » pt lis 07, 2014 1:09 am

Jak oddać głos w tej ankiecie???
onaona
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2014 1:00 am

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron