Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Izbicka Służba Zdrowia

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Izbicka Służba Zdrowia

Postautor: kokeszko7 » pt gru 08, 2006 12:29 pm

Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na temat Izbickiej Słuzby Zdrowia.

Może zacznę:

Z pewnościa każdy powie, że tak jak w całym kraju pozostawia ona wiele do życzenia jednak wydaje mi się, że nie jest aż tak źle.
Podoba mi sie bardzo fakt, że w niedziele czy świeta możemy w osrodku zrobic zastrzyki i nie trzeba szukac żadnej bratniej duszy i co najważniejsze płacić. Jest ginekolog, stomatolog , przyjeżdzają (może zbyt rzadko kiedy) różni inni specjaliści np: okulista czy kardiolog... Po poludniu możemy "spotkać" lekarza dyżurnego. I tu muszę pochwalic p. Gajewską, która mimo tego, że często jest bardzo "zmęczona" zawsze stara sie przyjąć wszystkich pacjentów a nawet nie udaje alfy i omegi tylko kieruje od razu na badania do specjalistów w przeciwieństwie do p. Toruńskiej, która mimo iz na drzwiach ma napisane, że przyjmuje do 16-tej to juz o 13-tej nikogo nie przyjmuje (nawet chorych dzieci). Nie wspomnę juz o panu doktorze, który w ogóle robi łaskę, że żyje i musi siedzieć w gabinecie. Zreszta widac to gołym okiem po ilości pacjentów chcących wejsc do niego.

Nie wiem co tu jeszcze napisć bo nie wiem też czy ten temat sie przyjmie.
Może tylko dołoże narazie prośbe aby nasi lekarze byli przychylniejsi dla swoich pacjentów i przestrzegali godzin pracy. A jeżeli uważaja, że maja za dużo pacjentów jak to czasami bywa to może lepiej postarać sie o jeszcze jednego jakiegos lekarza ?
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Sensor » pt gru 08, 2006 12:38 pm

I ja nie narzekam. Nigdy nie miałem do tego powodów - zawsze było OK. Tak trzymać.
Jedynym mankamentem (to może zbyt mocno powiedziane) jest brak usmiechu Pani Kasi Gajewskiej. Szkoda, bo lekarz czuje, że jest smutno, a uczucie smutności udziela się pacjentowi :cry:
Wolałbym Pani uśmiech - Pani Kasiu :lol:
Od razu poczułbym się zdrowszy. Zresztą kobiecie zawsze jest z nim do twarzy. Poza tym - jestem zadowolony :D
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: goodboy » pt gru 08, 2006 4:15 pm

Uważam, że sł€żba zdrowia w Izbicy jest na przyzwoitym poziomie. Nie jest idealnie, ale gdzie tak jest.
Kokeszko idąc twoim trybem rozumowania, żeby zatrudnić lekarza, napisz kogo z obecnie pracujących należy zwolnić, bo z tego co wiem są tylko trzy etaty lekarskie w ośrodku. Nie ma nawet gabinetu dla czwartego doktora.
Postanowiłeś chyba podtrzymać na duchu dr Gajewską........ POzdrowionka
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Arizona » pt gru 08, 2006 7:12 pm

No właśnie goodboy.... Szanowna Pani Gajewska już nawet usunęła swój niezbyt fortunny post w temacie obietnic i realizacji przed- i powyborczych twierdzeń .... czyżby uznała nasze argumenty? a może po prostu, mimo jej ogromnej przychylności dla pana Burmistrza dostała burę za wychodzenie przed szereg i "dolewanie oliwy do ognia"?

Bardzo dobrze, że miejscowi i stali bywalcy ośrodka zdrowia są z lokalnej służby zdrowia dość zadowoleni (ja sama nie korzystam już obecnie z ibickich lekarzy).
Bo jak widać... jeśli jest za co pochwalić, to się chwali, a gdy trzeba ostro zganić ....
Wniosek jest jeden... należy zacząć się liczyć z ludźmi i ich zdaniem na każdej płaszczyźnie, a nie tylko wtedy, gdy wypada, to wchodzić w d.. bez wazeliny, a resztę czasu spędzać na narzekaniu i "obrażaniu się" na cały świat.
A uśmiechu też chyba nigdy za wiele :D :D :D
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: kokeszko7 » pt gru 08, 2006 8:13 pm

goodboy pisze:Uważam, że sł€żba zdrowia w Izbicy jest na przyzwoitym poziomie. Nie jest idealnie, ale gdzie tak jest.
Kokeszko idąc twoim trybem rozumowania, żeby zatrudnić lekarza, napisz kogo z obecnie pracujących należy zwolnić, bo z tego co wiem są tylko trzy etaty lekarskie w ośrodku. Nie ma nawet gabinetu dla czwartego doktora.
Postanowiłeś chyba podtrzymać na duchu dr Gajewską........ POzdrowionka


Nie potrzeba nikogo zwalniać. A i gabinet może sie znaleźć! Wystarczyłoby żeby np: dwóch lekarzy przyjmowało od rana i dwóch po południu i juz jest jakieś rozwiązanie, nie?

Ale wcale nie twierzę, że tak musi być!!!

A panią Gajewską jak najbardziej mogę podtrzymywać na duchu, dlaczego nie? W końcu według mnie jest tam najlepsza i jeszcze nigdy nie zawiodłem sie na niej. Nawet w te dni kiedy nie przyjmuje w ośrodku! Zawsze jest na "posterunku" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale oczywiście różni ludzie mają różne doświadczenia i w związku z tym maja też swoje zdania :wink:

Również ślę pozdrowionka ale właśnie dla p. Gajewskiej :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

A jak mi kiedyś podpadnie to też tu napiszę :cry:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » pt gru 08, 2006 8:38 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 9:34 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » pt gru 08, 2006 9:30 pm

Arizona dozłownie wyjęłaś mi to z ust. Ton postu Pani Doktor świadczy o próbie odczytania myśli szefa, czyli wychodzenia przed szereg. W ten sposób przejęła ogień naszej krytyki z niego na swoje skromne barki. Ale chyba refleksja przyszła w porę.
Kokeszko zgadzam się, że ona jest dobrym lekarzem. To fakt. Ale zbytnia uległość wobec władzy zawsze źle się kończy. I obym był złym prorokiem.
A uwagi dotyczące ośrodka na pewno się przydadzą. W końcu lekarze też chyba tu zaglądają. Wszystko można przecież poprawić. Pozdrowionka.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: miras » pt gru 08, 2006 9:38 pm

Jeżeli chodzi o nasz ośrodek zdrowia to nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Ale jeżeli o szpitale to by można było dużo mówić.We filmach
wszystko to wygląda bardzo pięknie ale w rzeczywistości jest całkiem inaczej !
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » pt gru 08, 2006 9:51 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 9:34 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: kokeszko7 » pt gru 08, 2006 10:09 pm

Nie sądzę, żeby az tak dużo straciła...

No dobra! Dajmy - narazie - spokój p. Gajewskiej. Niech kobitka śpi spokojnie a przejdźmy może do kolejnego kandydata - pana Wąsika.

Jak myślicie: Czy ten pan składał przysięgę Hipokratesa czy może HIPOKRYTA???

Ja w każdym razie uważam, że zdecydowanie to drugie, a WY ?????
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » pt gru 08, 2006 10:15 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 9:35 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » sob gru 09, 2006 6:11 am

Mnie kiedyś Pan Wąsik nieźle podleczył i pretensji mieć nie mogę. Uważam, że to dobry lekarz, tylko też jakiś taki smutno ptrzący i trochę sztywnawy(może to wynik zaangażowania politycznego albo ogólnie smutnawej atmosfery w służbie zdrowia) Jednak nie mogę powiedzieć, żeby był nieprzyjemny dla pacjenta. Oczywiście to subiektywne spostrzeżnie, bo mogę mówić tylko o swoim przykładzie.
Pozdrawiam naszych lekarzy i pielęgniarki też, bo kiedyś dawały mi zastrzyki i było bez znieczulenia, a nie bolało nic a nic. I powiem tu, ze choć politycznie mi obca i krytykowana za postawę chwiejną i politycznie przekupną.. wróć - negocjacyjną - Pani Warda - wbijała mi igłę w dupsko no wręcz, jak anioł. I bardzo mile ją wspominam, jako królową iniekcji :lol:
Natomiast smutek na twarzy jednej pani w laboratorium jest czystym LOGO sytuacji w naszej polskiej służbie zdrowia :wink:
Uśmiechnijcie się dziewczyny :lol: :lol: :lol:
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: goodboy » sob gru 09, 2006 1:14 pm

Masz rację Kokeszko, niech śpi spokojnie. Ale to Ty sam wywołałeś temat służby zdrowia, a jak wiadomo p. dr Gajewska i p. Warda prym wiodą w tym "przybytku rozkoszy". Toż czego by nie napisać i tak pośrednio lub bezpośrednio uderza to w szefową.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: kokeszko7 » sob gru 09, 2006 2:04 pm

Masz racje Sensor! Pielęgniarki są OK! Superowo robia te zastrzyczki ! :wink: Zresztą wszyscy... Nawet ta pani z laboratorium...nie jest zła!

Ale tak jak napisałes kiedyś, żeby pani Kasia sie uśmiechnęła tak i pan Zbysiu mógłby trochę :wink:

No to może teraz pani Gosia!!! Tu tez nie mam większych uwag oprócz może tej jednej: żeby trochę krócej przetrzymywała pacjentów w swoim gabinecie i rozmawiała tylko o chorobie bo w poczekalni jest zawsze dłuuuuuga kolejka a niektórym naprawdę się spieszy !!!

Ja wiem, że lekarz może dużo wyleczyc ale chyba nie z plotek!!!
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: goodboy » pt lut 02, 2007 9:35 pm

Czy ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi z tym wypełnianiem deklaracji w Ośrodku Zdrowia? Będąc tam dzisiaj byłem świadkiem jak kierowała tym p. Wardowa. Niby sprawa ma polegać na wyborze lekarza i pielęgniarki :?: Nasza Przewodnicząca tymczasem wszystkim polecała wpisywanie w rubrykę "lekarz" dr Gajewska :!:
A jak jeden z pacjentów powiedział, że chce wybrać innego lekarza, to Ona na to, że zapisać się może do Gajewskiej, a chodzić do kogo uważa :!:
Pytam wobec tego co to za wybór i o co w tym wszystkim chodzi????
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: aro » pt lut 02, 2007 9:58 pm

Deklaracja jest Twoja i to Ty decydujesz którego lekarza wybierasz, czy pielęgniarkę. ...
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: kokeszko7 » sob lut 03, 2007 1:45 pm

Mam pytanie podobne do goodboy'a: co to za wybór i o co w tym wszystkim chodzi ?????????????
Byłem dzisiaj w naszym ośrodku i bez problemu zostałem przyjety przez p. Torunską. O jakichkolwiek zapisach nikt mi nic nie mówił, dopiero teraz dowiedziałem sie z tego forum. Więc...? Jeżeli ktos cos wie niech sie podzieli informacjami !!! :lol:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » sob lut 03, 2007 4:14 pm

Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 9:36 am przez Ptasiek, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Słuzba zdrowia

Postautor: bryza » sob lut 03, 2007 6:42 pm

Ustawa z dnia 27 sierpnia2004 r{znowelizowana} o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środkow publicznych daje prawo wyboru lekarza pierwszego kontaktu,pielęgniarki,polożnej.Pacjent składastosowne oswiadczenie,w którym chodzi o imienny wybór lekarza ,pielegniarki itd .Swiadczeniodawcy(czyt. lekarze,pielegniarki) muszą miec podpisany kontrakt z NFZ....Tyle przepis. Przepisy sobie a życie sobie,teraz wiadomo czemu pielęgniarka namawia pa wcjentow na wybor danego lekarza(oczywiscie jest to naganne).Dały znac o sobie sympatie i antypatie pracowników ośrodka a,że przy okazji jest to nieetyczne to co ? W izbickim ;piekiełku; wszystko wolno jak sie ma odpowiednich znajomych!Ptasiek ma rację że zalatuje tu Gogolem!!!! Im więcej duszyczek zakontraktowanych w NFZ tym więcej kasy!!! trzeba dbać o portwel znajomych!!! jakie to proste i ETYCZNE !!!! pozdrawiam.
bryza
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 14, 2006 3:16 pm
Lokalizacja: z daleka

Postautor: miras » sob lut 03, 2007 9:10 pm

Takie zamierzenia były już: nie pamiętam ale 3 czy 4 lata temu !!! Były też ksiażeczki zdrowia wraz z receptami i blankietami zwolnieniowymi ?
Czyżby wrócili do tego co było przedtem ? Z tego co wiem to każdy musi wybrać sobie Lekarza Rodzinnego i Rodzinną Pielęgniarkę ! Ale czy to rozwiąże problem naszego stanu zdrowia ? W niektórych miastach ludzie mają swoich lekarzy rodzinnych. Tylko tych lekarzy jest o wiele więcej.

Ptasiek !!! To co wkleiłeś to praktycznie wszystko jest na czasie...
Ustrój się zmienił a warunki pozostały takie jakie były za Komuny.

Obawiam się, że będzie za dużo ludzi na trzech lekarzy u nas w Izbicy..
A dochodzą jeszcze Wioski !
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron