Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Jeziora w okolicach Izbicy...

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Postautor: Arizona » śr sie 09, 2006 5:43 am

Też miałam ostatnio pewne zastrzeżenia co do organizacji rozrywki przy tych "pięknych, nowych pomostach". Wszystko tam pięknie i niemal po europejsku, ale nie mogłam się nadziwić, dlaczego w wewnętrznym obrysie tychże nowiutkich pomostów jest takie bagno! Jakieś resztki wodnej roślinności (zgniłej zresztą), śnięte ryby i całe góry najzwyklejszych śmieci: papierów, butelek od piwa, puszek .... ! :evil: Zgroza :evil:
Poza obrębem pomostów tabliczki, że głębokość powyżej 2 m. Gdzie mają się zatem pluskać ci wszyscy, którzy nie ruszają na głębokie wody? Ten kawałeczek normalniejszego nabrzeża, na wprost "ogródka konsumpcyjnego" i ławeczek do rekreacji, też się za bardzo nie nadawał, bo zawalony był całkowicie jakimiś resztkami rozbitych (dla odmiany) butelek i innego szkliwa....

Włodarze i pomysłodawcy tej rozrywki mają zatem jeszcze sporo do zrobienia....I mam nadzieję, że nie spoczęli na laurach (po akcji "Uroczyste otwarcie pomostów" i po "zabawie" na Placu Targowym) :wink:
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Ptasiek » śr sie 09, 2006 6:01 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:39 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: blazej » śr sie 09, 2006 7:36 pm

Ptasiek pisze:
szymi pisze:posiadam plan batymetryczny jeziora długie-modzerowskie jeżeli ktos jest zainteresowany piszcie


Machnij scana - podaj dokładnie źródło, by nie było, że kradniemy cudzą własność intelektualną i wklej na forum w tym temacie. :wink:


Dokładnie
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Majcher » sob paź 28, 2006 4:45 pm

Może wyda się to dośc dziwne ale większośc śmieci leżących w wodzie nie znalazła sie tam sam przecież nie posiada jako tako nóżek co nie? Większośc pochodzi od "turystów" a może w tym przypadku trzeba by było użyć innego określenia... Jeste ciekaw czy będzie im miło wrócić tu za rok a może dłużej i pomoczyć nóżki obok butelki któą wrzucili tu w zeszłym roku (tak a propo butelka plastikowa tzw, pet rozkłada się w optymalnych warunkach około 400 lat a szkło wogółe sie niz rozłoży).Moja wypowiedźć nie dotyczy wszystkich, ale mam nadzieje że dotrze do tych co troche inaczej odpoczywają nad jeziorami niech zapamiętają ze nie tylko "oni" chcą odpocząć nad jeziorem...
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Postautor: Jola » ndz paź 29, 2006 3:14 pm

Śmieci??? Wiadomo czyja to robota i jest to rzeczywiście okrutne, że ludzie nie mają za grosz kultury. Ale z tym "bagienkiem" między odnogami pomostu to można by coś zrobić, nie?
Jola
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 28, 2006 12:58 pm

Postautor: miras » wt lis 07, 2006 4:05 pm

Chciałbym wrócić do nazwy jeziora Długie( Widły). Nazywa się tak dlatego,że jak stanie się na końcu jeziora jadąc przez Modzerowo w stronę Brdowa widać dwie odnogi w kształcie WIDEŁ. Idlatego mówi się na Długie WIDŁY. Tak tłumaczyli starsi ludzie nazwę tego jeziora.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Krespin » wt lis 07, 2006 7:09 pm

...
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 8:59 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Majcher » pt lis 24, 2006 4:42 pm

I tu z Tobą Krespin się zgodzę, gmina Babiak wprowadziła nakaz posiadania na wsiach pojemników na śmieci i skończyło się spalanie śmieci w piecach ewentualne zakopywanie ich w ziemi. Częśc śmieci nadaje się do odzysku tak jak np. puszki aluminiowe skupują gdzie to chyba każdy wie, szkło też można odłożyć na odzielną kupkę, gazety także itd. Na śmieciach można zarobić. Przeraża mnie jedno bo to nie tylko dotyczy mieszkańców naszej gminy ale także "turystów" którzy po zakończeniu odpoczynku starają się zaoszczędzić pare groszy i buch śmieci do rowu. Za takie działani powinno się wlepiać grube mandaty!!!!
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Postautor: kokeszko7 » pt lis 24, 2006 5:44 pm

A czy gdzieś w Izbicy są też jakieś pojemniki do selekcjonowania śmieci? Pamiętam, że swego czasu stały koło przystanku, później koło Urzędu Gminy...a teraz??
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: rossa » pt lis 24, 2006 5:46 pm

a teraz koło radnego domu by za daleko nie chodził. Tak miał pretekst że idzie śmieci wyrzucić a tak jest po ręką (pantoflem) hihi
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: kokeszko7 » pt lis 24, 2006 5:52 pm

Którego? Bo nie wiem...Może teraz ja skorzystam, żeby wyrwać się z domciu :D :D :D
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: rossa » pt lis 24, 2006 6:44 pm

Jeśli Pan zostanie Radnym to choćbym miała taksówke nająć skombinuje dla Pana taki kibel
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: kokeszko7 » pt lis 24, 2006 6:49 pm

Przykro mi bardzo ale nie mam zapędów na radnego! I może byc bez "Pan" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Miłosz » ndz sty 14, 2007 3:44 pm

Jeśli nad jezioro to tylko na molo (długie) lub na brdowskie. Tam jest najlepiej. Sklep, piwko itd. We wakacje jeździłem codziennie i za każdym razem było super. Dużo znajomych i wogóle. Fajne tez sa zabawy nad jeziorem. Myślę ze w tym roku również będą nad j.brdowskim. I mam nadzieje ze częściej niz w ubiegłym roku :D. Już sie nie moge doczekać wakacji 2007 :D będzie odjazdowo!!!
Miłosz
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 7:58 pm

Postautor: Krespin » pn sty 15, 2007 8:50 pm

...
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 8:59 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Miłosz » sob sty 20, 2007 4:45 pm

Krespin pisze:trochę Ci się pory roku pomyliły :lol: :lol: :lol:
to ferie zimowe a nie wakacje :lol: :lol: :lol:
No przecież napisałem, że we wakacje nie ferie :) 8)
Miłosz
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 7:58 pm

Postautor: Majcher » ndz sty 21, 2007 8:49 pm

Nie ma zimy a jak ktoś lubi jeździć na nartach to pozostały mu tylko... wodne!!!!
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Postautor: VooVoo » ndz sty 21, 2007 10:51 pm

Cicho cicho bo w połowie tygodnia ponoć ma się pojawić snieg :) szussss
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Dżoana » pn sty 22, 2007 10:41 pm

no no...niech będzie już ten śnieg. niech szybko zniknie, i niech zaczną rosnąć kwiatki :P
Gdy zamykam oczy, widzę to co chcę widzieć.
Awatar użytkownika
Dżoana
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 131
Rejestracja: pn sty 08, 2007 2:47 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: VooVoo » pn sty 22, 2007 10:45 pm

No o kwiatki to się nie martw bo tulipany to juz po swiętach zaczęły wyglądac z ziemi. Jeśli się utrzyma teraz dobra pogoda to niebawem będziesz wąchać upragnione kwiatki.
Ostatnio zmieniony pn sty 22, 2007 11:38 pm przez VooVoo, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron