Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Jeziora w okolicach Izbicy...

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Jeziora w okolicach Izbicy...

Postautor: Daras » śr lut 02, 2005 7:16 am

Nad jakim jeziorem w okolicy i w jakim miejscu lubicie spedzac czas nad woda...?Ja osobiscie mam 2 takie swoje ulubione miejsca.Jedno to plaza osrodka ktory znajduje sie nad jeziorem modzerowskim.Dojezdza sie tam trasa z Izbicy na Kolo,skrecajac do lesniczowki w Gaju a potem w prawo droga szutowa ok. 1km .Lubie to miejsce ze wzglegu na tzw. ifrastrukture.Jest duzy zadbany pomost,plaza a na terenie osrodka boisko do siatkowki plazowej.Drugie miejsce to jezioro Widly,wysuniety cypel w lesie gdzie czesto rozbijaja turysci namioty...A Wasze miejsca nad woda,opisujcie...okolice.
Daras
sierżant
sierżant
 
Posty: 87
Rejestracja: pn sty 24, 2005 1:18 pm
Lokalizacja: Nord Europe

Postautor: Jurek » sob lut 05, 2005 5:58 pm

Nie wiem jak teraz,ale kiedyś to jeżdzilismy rowerami nad jezioro w pobliżu jakiegoś klasztoru nad jezioro chyba Widły(nie wiem czy dobrze pamietam,ale to było chyba w Brdowie)Teraz na mapie nie znalazlem jez.Widly,czy ono zmieniło nazwę?
Awatar użytkownika
Jurek
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 23
Rejestracja: wt sie 05, 2003 5:21 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: blazej » śr paź 26, 2005 11:56 pm

Troszkę odkurzony temat, alem odpowiem, że Wigry to obecnie jezioro Długie.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Jeziora...

Postautor: Arizona » czw paź 27, 2005 6:33 am

No właśnie zastanawiałam sie cóż to za jezioro Wigry.... Długie troszkę znam :) , ale o Wigrach w tych okolicach nie słyszałam....
A co do odkurzonego tematu.... ja go nigdzie nie widziałam....a może znajdzie się jakiś zapalony geolog i biwakowicz i coś napisze nie tylko o geologicznej przeszłości tych okolic ??? Pomysł Darasa jest świetny :)
W księdze gości widziałam tak wiele wpisów wspominkowych.... byłoby fajnie :D
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Coś nie tak

Postautor: VooVoo » pn gru 19, 2005 1:50 pm

Nie WIGRY tylko WIDŁY.Tak nazywają niktórzy obszar wodny znajdujący się między jeziorem długim a Modzerowskim(tam gdzie las).
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Arizona » wt gru 20, 2005 6:52 am

Ja też kiedyś słyszałam coś o jeziorze Widły (nie Wigry! bo takie jest na Mazurach)..... Ale skoro teraz nazywa się Długie... to i tak nie ma to już kluczowego znaczenia.
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: VooVoo » pn gru 26, 2005 2:00 pm

Nazwa widły jest poprostu nazwą zwyczajową.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Nazwa jeziora

Postautor: jerys » czw sty 19, 2006 10:43 pm

Na jezioro o którym mowa ludzie różnie mówią - Długie lub Modzerowskie. Na mapach majczęściej spotyka się nazewnictwo - Modzerowskie z Długim. Zastanawiałem się dlaczego? Przecież jest to jedno jezioro. Zawsze uważałem że jezioro jako całość nosi nazwę Widły, lecz poszczególne "odnogi" jeziora przybierają nazwę od wiosek przy nich leżących. Pamiętam że jak jeździłem nad to jezioro od strony leśniczówki w Gaju - to mówiło się, że jadę na "Gaj", jak od drugiej strony - to na "Długie", a jak od strony Modzerowa- to na "Modzerowskie"

Dla zainteresowanych podam kilka ciekawych danych dotyczących tego jeziora.
Jezioro to będące wytworem polodowcowym leży w zlewni Noteci (Noteć przepływa przez to jezioro) i Warty.
Powierzchnia wynosi 231,7 ha
objętość - 7729.4 tys m3
Maksymalna głębokość - 3,3 m
Kiedyś obszedłem to jezioro dookoła wzdłuż linii brzegowej - posiada kilka fajnych zakątków jak tzw "Babia Góra" w lesie za "cyplem", "Żwirownie" od strony Modzerowa. Ciekawy jest sam las rosnący w klinie pomiędzy Modzerowskim a Długim. - rosnący na bardzo pofałdowanym terenie. Lodowiec przypchał tu także wielki głaz narzutowy leżący w samym środku lasu.
Jezioro Modzerowskie wraz z przyległymi terenami tworzy Obszar Chronionego Krajobrazu o pow. łącznej 1508 ha.
jerys
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 11, 2006 2:10 pm
Lokalizacja: Izbica Kuj

?????????????????????????????????

Postautor: szymi » czw maja 18, 2006 6:24 pm

mam pytanie, wakacje bede spedzał w waszych okolicach, czy w Izbicy można wykupić zezwolenie na wedkowanie na długim i jaki jest koszt tak na 2 tyg????? pozdro
szymi
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 18, 2006 6:21 pm

Postautor: Krespin » czw maja 18, 2006 10:33 pm

...
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 8:58 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: szymi » pt maja 19, 2006 7:32 am

wiem że zegarmistrz, ale jak ostatnio byłem w izbicy to był problem, moze ktoś wie coś wiecej???
szymi
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 18, 2006 6:21 pm

Postautor: Krespin » pt maja 19, 2006 8:49 pm

...
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 8:58 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: szymi » czw cze 15, 2006 11:03 am

dzieki za informacje niestety nie trafione, zezwolenia można kupić nie u zegarmistrza tylko w "kiosku" u pana adamczewskiego. Pozdro
szymi
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 18, 2006 6:21 pm

Postautor: Krespin » czw cze 15, 2006 5:16 pm

...
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 8:58 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 2 razy
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: szymi » czw cze 15, 2006 9:56 pm

__
Ostatnio zmieniony czw sie 03, 2006 8:28 am przez szymi, łącznie zmieniany 1 raz
szymi
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 18, 2006 6:21 pm

Postautor: blazej » czw cze 22, 2006 10:30 am

Prosze o kulturalne wypowiedzi na forum :!:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Arizona » czw cze 22, 2006 12:03 pm

Dzięki za interwencję :)
No i chyba udało się też powyrzucać troszkę spamu....
Doskonale!!!!
Pozdrawiam serdecznie :)
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: LaSpeedy@wp.pl » czw cze 29, 2006 6:10 am

Ja lubie spedzać czas na Długim (o ile akurat jestem w Izbicy - mam do Was 230km)
bakiewicz.pl - zapraszam wszystkich fanów siatkówki
LaSpeedy@wp.pl
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 22
Rejestracja: czw cze 29, 2006 6:05 am
Lokalizacja: Trzcianka

Postautor: szymi » czw sie 03, 2006 8:26 am

posiadam plan batymetryczny jeziora długie-modzerowskie jeżeli ktos jest zainteresowany piszcie
szymi
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 18, 2006 6:21 pm

Motorówka

Postautor: Maverick » wt sie 08, 2006 8:15 pm

Ostatnio plazowicze i pływacy byli znacznie poddenerwowani poniewaz pływano motorówka, jak wiadomo jest to strefa ciszy,w której takie rzeczy sa zakazane. Pływano dosyc chaotycznie i blisko brzegu tam,gdzie duzo ludzi pływało.Co dziwnie kierujacy siedział tyłem....a wiele osób lubi wypłynac daleko od brzegu,tym bardziej,ze na plecach pływajacych nie widac....smutne,ale nie ma porzadku nad jeziorem
Maverick
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 18, 2006 2:11 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron