Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Przepisy Ruchu Drogowego.

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Postautor: goodboy » czw gru 06, 2007 8:19 pm

Doraźnie rozmalować, a docelowo zrobić rondo. To miejsce idealnie się do tego nadaje.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » czw gru 06, 2007 8:31 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: aro » czw gru 06, 2007 11:32 pm

Nie zgadzam się z Tobą Ptaśku, czy Ci się to podoba czy nie.!!!
Cóż to za stwierdzenie
Po co spowalniać pędzące "tiry"?

Ano po to, żeby było bezpieczniej. Choć sam wlatuje w tą drogę codziennie z prędkością jak to piszesz, która by mnie spowolniła, to i tak jestem za rondem w tym miejscu.

Przed wczoraj zamyślony oszołom z rejestracją PKL.... wjechał od "buraczanki" nawet nie spoglądając w lewo. Dobrze, że nikt nie jechał z naprzeciwka, a ile razy TIR wysunął się na cały pas pomimo sygnalizowania kierunkowskazem i światłami jazdę na wprost.

Jeździsz rzadko tą drogą i nie wiesz jak tam jest i ani "śpiące żaby", ani "kocie oczy" i "rozjechane szczury" nie zmienią debilizmu jaki panuje na tym odcinku.
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: bodziop63 » pt gru 07, 2007 7:26 am

Rondo jest dobrym rozwiązaniem ma na celu również spowolnienie ruchu i jego uspokojenie, ale obawiam się żeby zbudować je w pełnych parametrach będzie chyba trochę mało miejsca. A może się mylę żadko tamtendy jeżdżę. Chociaż potwierdzam fakt udziały "wariatów" drogowych na tym skrzyżowaniu i nie tylko.
Jeżdźąc po Izbicy doprowadzają mnie do szału progi podrzutowe :twisted:
bodziop63
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:04 am

Postautor: Ptasiek » pt gru 07, 2007 9:00 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » pt gru 07, 2007 10:10 pm

Słyszałem, że rondo ma być budowane w Bugaju na skrzyżowaniu za stacją, więc chyba i u nas mogłoby powstać. Ronda są obecnie bardzo popularne w Europie na podrzędnych drogach. Sądzę, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie od progów, czy świateł.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Jaszar » sob gru 08, 2007 9:11 am

Wreszcie dyskusja na temat :wink: . Jeśli na Bugaju ma powstać rondo to chyba ze względu na TIRy właśnie , zresztą w powiecie kolskim tych rond przybywa sporo ( weźmy np Koło czy Sompolno ) .
Co do skrzyżowania w Izbicy jestem zdecydowanie za rondem , nie chodzi tylko o prędkość pojazdów , w tym miejscu zbiega się 5 dróg . Problemem jest nie tylko włączenie się do ruchu ale i "czytelne" zasygnalizowanie kierunku w jakim jedziemy . Jeśli chodzi o hałas i smród to by oszczędzić go mieszkańcom Izbicy należałoby wybudować obwodnicę - czy nie jest bardziej uciążliwy hałas i smród Tirów podjężdżających pod górkę Kolską do rynku :?:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: yukon » sob gru 08, 2007 11:47 am

Popieram każdego kto pisze o rondzie, to najbezpieczniejsze rozwiązanie a miejsca jest dosyć. Za każdym razem gdy dojeżdżam do tego skrzyżowaniw obserwuję zachowanie innych kierowców a robią rzeczy naprawdę zaskakujące, przejeżdżam to miejsce każdego dnia i widzę niepewnosc w oczach kierowców włączajacych sie do ruchu. Pięć dróg , do tego jeszcze niewidoczne połączenie z ul. Morelową, aż sie prosi o rondo.
Awatar użytkownika
yukon
kapral
kapral
 
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 15, 2006 5:00 pm

Postautor: Majcher » sob gru 08, 2007 1:08 pm

Rondo powinno powstać w tym miejscu ale jest jedno pytanie jak duże żeby się nie okazało takie malutkie jak na obwodnicy Sompolna bo to moim zdaniem paranoja. Napewno nie byliby zadowoleni mieszkańcy zaraz na krzyżówce. a tak pozatym to wydaje mi się że chyba troche brakuje tam miejsca bynajmniej od strony Moreli bo zaraz w poboczu znajduje się separator na wody deszczowe. A na Bugaju do tego ronda przymierzają się już troche czasu oj zdażyło się tam wiele wypadków było pare ofiar śmiertelnych.!!!!! Najgorzej jest tam od strony dojazdu z Kłodawy i od Babiaka. Oby u nas nie było ofiar!!!
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Postautor: Ptasiek » sob gru 08, 2007 3:52 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:15 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » wt kwie 01, 2008 6:50 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 9:16 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: aro » ndz kwie 06, 2008 10:12 pm

he he
Ptaśku w niektórych sytuacjach jestem za :) takim progiem ...
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Ptasiek » pn sie 18, 2008 8:36 pm

Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: cleo » ndz sty 25, 2009 12:24 pm

mija rok od zgarbowacenia kilku miejsc w Izbicy i nic w temacie sie nie dzieje zeby to usrojstwo zniwelowac. Co prawda kilku zapalencow w samochodach probowalo zniszczyc te wynalazki ale nic z tego nie wyszlo.........
cleo
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 29, 2008 1:11 pm

Postautor: f-16 » pt sty 30, 2009 3:14 pm

cleo pisze:mija rok od zgarbowacenia kilku miejsc w Izbicy i nic w temacie sie nie dzieje zeby to usrojstwo zniwelowac. Co prawda kilku zapalencow w samochodach probowalo zniszczyc te wynalazki ale nic z tego nie wyszlo.........


burmistrz garbaty to i ulice garbate
Awatar użytkownika
f-16
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 46
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 8:34 am

Przepisy Ruchu Drogowego

Postautor: Banita » śr lut 18, 2009 6:06 pm

Halo!Włodarze Izbicy!Zaraz zima się skończy,a Wy śpicie?Zapraszam na wycieczke do gm.Topólka,drogi odśnieżone ,zawsze posypane,a unas jezdzi się jak po bruku ,wstyd :evil:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: bob budowniczy » pt lut 20, 2009 8:40 am

Napęd na tylna ośkę to jest to......ja tam lobię zaśnieżone ulice :) :)
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Przepisy Ruchu Drogowego

Postautor: Banita » ndz lut 22, 2009 5:32 pm

Ciekaw jestem jak zareagują nasze służby drogowe,mają okazje sprawdzic swój tabor samochodowy,to już ostatnie podrygi śnieżnej zimy,chyba ze bedzie tak jak nie dawno w ślizgawice ratuj się kto może :lol:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Re: Przepisy Ruchu Drogowego.

Postautor: wxyz » śr sty 15, 2014 9:20 am

Tak jeździ się w Izbicy:
http://youtu.be/4gnxoF1gSoE
ObrazekObrazek
wxyz
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 76
Rejestracja: pn lut 26, 2007 12:32 pm

Re: Przepisy Ruchu Drogowego.

Postautor: mendel » czw sty 16, 2014 3:38 pm

Taka jazda po Izbicy jest na porządku dziennym Nie wiem co Policja robi. Pewnie udaje że nie widzi ,lepiej na komisariacie posiedzieć bo cieplej....
----Mowa jest srebrem,milczenie złotem----
Awatar użytkownika
mendel
chorąży
chorąży
 
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:58 pm

Poprzednia

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron