Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Kadencja burmistrza Marka Śledzińskiego 2010-2014

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Kadencja burmistrza Marka Śledzińskiego 2010-2014

Postautor: jozin » czw gru 16, 2010 9:28 am

Pan Śledziński który próbuje być tak wspaniałym gospodarzem powinien zauważyć ze jego pracownicy pozakładali w parku oświetlenie które w połowie nie świeci!!!!! Rozumiem ze zwycięstwo w wyborach go zaskoczyło i że nie zdarzył nazbierać takiej ilości słoików żeby wszystkie braki uzupełnić ale chyba gminę na 50 żarówek stać !!!!!
Wystarczy w porozumieniu z innymi radnymi z PSL porozmawiać i wspólnymi siłami złożyć się na kilka słoików, farbę i żarówek.

Ave Marek Ave słoiki ave PSL

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jozin
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2010 8:39 am

Re: Wybory 2010

Postautor: goodboy » czw gru 16, 2010 11:26 am

...Dekoracja jest identyczna jak w poprzednie lata. Nie widzę tu jakichś istotnych powodów do narzekań. Konkretami jakimiś sypnij kolego, jeśli takowe masz w zanadrzu. Taka pisanina, tylko po to, by coś tam negatywnego skrobnąć nie ma sensu.
...Może napiszesz coś na temat Płk. Szyllera zatrudnionego w tym roku w liceum i traktowanego w sposób szczególny przez P. Sadowskich. Hm...? Czy to prawda, że to ma być nowy Dyr. w liceum? I drugie pytanko, czy ktoś z bliskiej rodziny Sadowskich ma jakieś powiązania z wojskiem? Tu się możesz wykazać :wink: .
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Re: Wybory 2010

Postautor: jozin » czw gru 16, 2010 6:35 pm

Zgadzam się z Tobą goodboyu iż jest takie samo jak w ubiegłym roku ale skoro miało być lepiej niz dotychczas niech tak będzie i oświetlenie powinno być lepiej niż za poprzednika. Skoro wszystkim było tak źle niech teraz będzie lepiej. Tak trudno jest teraz już wywiązać sie z obietnic o lepszej Izbicy. Tylko że łatwo krzyczeć trudno robić.
Ostatnio mój wzrok skupił się na zapowiedziach pana śniętego co do przyszłej kadencji. Mało nie zadławiłem się ością z wrażenia widząc rozmach tych Inwestycji. Kanaliza u kolegi wiatraczka na cmentarnej, droga do Wietrzychowic i inwestycje w rezerwacie archeologicznym i dokończenie !!!! ścieżki rowerowej to dość niewiele jak na najbliższe 4 lata. Żenada, żenada
jozin
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2010 8:39 am

Re: Wybory 2010

Postautor: borys » czw gru 16, 2010 7:38 pm

Coś Ci się pokręcilo jożin ja przed wyborami słyszałem z ust pana Marka między innymi o otwarciu ośrodka zdrowia w Błennie, o 50kilometrach dród (tak jak zbudowano w gminie Lubraniec w minionej kadencji),o dwóch orlikach(w izbicy przy jedynce i w błennie),o studni głębinowej w wietrzychowicach,o niższych podatkach dla rolników(bo sadowski je zawyżył). Bisnesmen o którym wspominasz ma jeszcze zaległe sprawy dotyczące działki na kolskiej.Ze Sadoskim nic nie wkórał to teraz pewnie liczy na nowego Burmistrza.
borys
borys
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 28, 2008 11:30 am

Re: Wybory 2010

Postautor: Ptasiek » czw gru 16, 2010 11:07 pm

Podatki zostały zdaje się załatwione już tydzień temu.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: jozin » pt gru 17, 2010 6:35 pm

Nic mi się nie pokręciło w przeciwieństwie do niektórych. Przed wyborami to ja wiem o czym mówił Śledziński !!!! Ja piszę o tym co mówił już po wyborach. Jednym słowem cuda na kiju!!!
a teraz wróciliśmy do szarej rzeczywistości i zapowiedzi iż niewiele nie da się zrobić bo poprzednia ekipa zostawiła taki bałagan ze potrzeba mi teraz co najmniej 8 lat na posprzątanie tego.
Przed wyborami to ja juz nie jedno słyszałem a później szybko pamięć została resetowana gloria zwycięstwa.

A ja słyszałem że ma Śledziński pobudować kompleks rekreacyjno sportowy z basenem olimpijskim i hala sportową w której ma grać pod nowa nazwą RAMB-o Włocławek ana nowym kompleksie piłkarskim ma przygotowywać się drużyna Hiszpanii. w Błennej ma powstać autostrada i podobny kompleks z jeszcze większym stadionem. A w piramidy na Wietrzychowicach maja inwestować szejkowie. Adas z Basia juz załatwili kontrakt na burze piaskowe. A u Maryjana na polach będzie lotnisko, Arena już kupiona prawie przez Lewego wiec terminal tez ma gdzie powstać.

Ave Psl Ave Pijarowcy ave Maryjan

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jozin
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2010 8:39 am

Re: Wybory 2010

Postautor: borys » pt gru 17, 2010 7:40 pm

Skoro podatki zostały załatwione tydzień temu,to może wiesz do jakiej ceny obniżono cene żyta.W zeszłym roku jak rządziła ekipa Sadowskiego to radny Lewndowski i radny Radomski zaciekle walczyli o 30 zł za kwintal żyta argumentując to bardzo ciężką sytacją rolników. Ósemka Sadowskiego przegłosowała 34 zł za kwintal,na co była psl-owska opozycja bardzo oburzona.Mijający rok był dla rolników dużo gorszy niż zeszły,psl jest już przy władzy,to pewnie w ramach podziękowania rolnikom za zaufanie radni psl-u ustalili dużo niższą stawke podatku gruntowego niż ich poprzednicy.
borys
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 28, 2008 11:30 am

Re: Wybory 2010

Postautor: plk.Kwiatkowski » pt gru 17, 2010 8:45 pm

Były tłuste lata w mieście ,karty się odwróciły będą tłuste lata na wsi..... :D :D :D :D :D :D
plk.Kwiatkowski
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 13, 2010 7:31 am

Re: Wybory 2010

Postautor: jawa » pt gru 17, 2010 9:10 pm

na sesji w dniu 8 grudnia radni psl ustalili cenę żyta na poziomie.....34,10zł/q,a więc po staremu, odrzucając wniosek p.Łuczaka aby obniżyć cenę do 32zł/q :D
jawa
kapral
kapral
 
Posty: 42
Rejestracja: sob lis 13, 2010 8:08 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: lindaanwil » pt gru 17, 2010 11:07 pm

poki bedzie gmina i miasto izbica kujawska jako calosc to miasto bedzie zawsze w mniejszosci a powinno byc miasto utrzymuje sie z podatkow miasta a wies z podatkow wsi bylo by najsprawiedliwiej
lindaanwil
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 16, 2010 1:24 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: Ptasiek » sob gru 18, 2010 12:03 am

To wspaniała wieść dla mieszkańców wsi - gdyby tak było. Dotacje celowe stanowiące prawie 90% dochodu gminy a będące redystrybucją podatków są liczone "od łepka". Warto przyrównać te liczby do liczby mieszkańców i rozdzielić proporcjonalnie: upadają wszystkie gminne szkoły a reaktywują się wiejskie, upada infrastruktura miejska itd itd. Dokładnie o to zachwianie proporcji redystrybucji podatków w istocie wieś miała pretensje do poprzednika i za to go "zmiotła". Wieś korzysta z infrastruktury miejskiej, ale to nie oznacza, że można nią pomiatać, bo to ona przynosi większość dochodów choćby w postaci płac dla całej budżetówki przychodzących jako dotacje celowe itp.
Jeszcze raz: 2:5 taka jest proporcja mniej więcej dochodów gminy z mieszkańców miasta i wsi. To dotyczy oczywiście wszystkich dotacji. Nie wiem jaki jest proporcjonalny udział wsi i miasta w podatkach lokalnych.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: plk.Kwiatkowski » sob gru 18, 2010 7:21 am

Ptasiek dobrze gadasz tylko uważaj żeby cie ptasia grypa nie dopadła.... :D :D :D
plk.Kwiatkowski
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 13, 2010 7:31 am

Re: Wybory 2010

Postautor: cichy » sob gru 18, 2010 1:39 pm

wiadomo już czy jest jakiś wice w nowej ekipie i czy jest jakaś osoba wyznaczona która jest odpowiedzialna za pozyskiwanie funduszy unijnych,
cichy
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 16, 2010 5:05 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: jawa » sob gru 18, 2010 6:56 pm

a po co zastępca,po co specjalista od pozyskiwania...?,czyżby ten burmistrz już nic nie potrafił :lol:
jawa
kapral
kapral
 
Posty: 42
Rejestracja: sob lis 13, 2010 8:08 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: Ptasiek » ndz gru 19, 2010 9:07 am

Pytanie. Czy warto umieścić w sieci na zasadach prywatności z dostępem pełen pakiet wpisów z pierwszej strony bez ingerencji nożycowych? Rozumiem niezręczność Błażeja. Może ktoś go szarpać za publiczny dostęp do treści kogoś osobiście dotykających. Sprawa jednak na wszelkiej maści pobierałkach ma nieco inny charakter. Tam nikt nikogo do niczego nie zmusza za wyjątkiem usunięcia po oznaczonym czasie. Ot nasze kochane przepisy prawa.
Pytanie do użytkowników i Błażeja: publikować czy nie? Mam na myśli wszystkie bez wyjątku komentarze z dwóch tematów okołowyborczych :?: :twisted: :mrgreen:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: blazej » ndz gru 19, 2010 11:28 am

Oczywiście jestem przeciwny. Odpowiada prawnie ten, kto taki plik zamieści. Tyle ode mnie w tej kwestii.
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Re: Wybory 2010

Postautor: borys » ndz gru 19, 2010 7:37 pm

Chciałbym wrócić jeszcze do sprawy podatków bo mnie to zaciekawiło.Za wysokie podatki to był sztandarowy argument psl-u przeciwko Sadowskiemu, a tu nagle po wyborach kiedy psl-owi się udaje wygrać stawka którą przyją wbrew ich woli Sadowski staje się bardzo dobra.Zdaje się,że radnych Lewndowskiego ,Radomskiego i Orzechowskiego których chłopi wybrali ponownie,dając im funkcje przewodniczących,za dużo większe pieniądz niż poprzednio chłopki już przestali interesować.Moim zdaniem zachowują się dokładnie tak samo jak poprzednio ''dupowłazy''Sadowskiego.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .
borys
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 28, 2008 11:30 am

Re: Wybory 2010

Postautor: Ptasiek » pn gru 20, 2010 12:05 am

Błażej Nowicki pisze:Oczywiście jestem przeciwny. Odpowiada prawnie ten, kto taki plik zamieści. Tyle ode mnie w tej kwestii.


Twoja jest raczej bardzo subiektywna w związku ze związkiem: poczekam na inne. Przewidując taki rozwój sprawy (co do cięć i strachami lachami sądowojakimiśtam) skrupulatnie codziennie najmniej dwa razy kopiowałem sobie nowo pojawiające się i znikające po jakimś czasie komentarze. Zrobiłem to poniekąd z dwóch powodów. Po śmierci nieszczęśnika w "Arenie" zostałem zmieszany z błotem chociaż nie zamieściłem pod tematem ani jednego wpisu. Zostałem pomówiony i to bardzo, zostałem pomówiony jeszcze złośliwiej po innej tragicznej śmierci. Teraz mam trochę satysfakcji, że nikt z mojego środowiska, ani ja sam nie umieścił w tematach okołowyborczych praktycznie żadnych wpisów ( umowa jest umowa: zignorować, ja odezwałem się dopiero w końcówce). A "dym" jest i to spory. Najbardziej zdumiała mnie ingerencja we wpis skierowany do mieszkańców Izbicy:

Do wszystkich zacietrzewionych:
Szczęść Wam Boże!
Przeczytajcie ten tekst za św. Franciszkiem:
O Panie, uczyń ze mnie narzędzie Twego pokoju,
abym siał miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
światło tam, gdzie panuje mrok;
radość tam, gdzie panuje smutek.
Spraw, abym mógł
nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać.
Albowiem dając - otrzymujemy,
wybaczając - zyskujemy przebaczenie,
a umierając - rodzimy się
do wiecznego życia.
Amen
Miłego dnia Wszystkim życzę.

*** 12.12.2010, 10:37


Normalne pozdrowienie, jedno z kilkunastu przyjętych przez normę obyczajową w Polsce i bardzo wyważony cytat ze średniowiecza jak widać też godził w jakiś interes, skoro został usunięty.

Usunięcie w sumie ponad 30% komentarzy z drugiego okołowyborczego tematu "jak najlepiej świadczy" o wydarzeniach ostatnich tygodni w Izbicy. Jak najlepiej świadczy o zakulisowych mechanizmach władzy od której się odżegnujesz co jakiś czas. Zatem Błażeju powiedzmy że ci wierzę... :?

Wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza pomówionych zapraszam do kontaktu prywatnego. Służę kopią wszystkich wpisów. Brakuje mi jedynie ostatnich bodajże sześciu, w tym chyba jednego mojego, tuż przed zablokowaniem tematu.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Re: Wybory 2010

Postautor: jozin » pn gru 20, 2010 5:25 pm

Przecież od dawna było wiadomo że nie chodzi o to że podatki są za wysokie. Nie chodziło o to by chłopom ulżyć czy też lepiej drogi odśnieżyć. Szczekanie było po to by szczekać i by dostać się do koryta. Jak powszechnie wiadomo podatki idą zawsze do góry o stopę inflacji wiec kiedy podnoszono je przez ekipę Bogdana było źle ale skoro zrobiła to ekipa ma Marka to już jest wszystko w porządku!!!!! Nawet jeśli nie powstanie droga do Wietrzychowic w ciągu najbliższych lat tez nic się nie stanie wszarze rządzą kumple i jest w jak największym porządku. Wszystko w temacie.

Zobaczymy kto odbierze ścieżkę rowerową!!!! Czy obecna ekipa zadba i prawidłowości przy odbiorze ponieważ to na ich barki spadnie odpowiedzialność za warunki techniczne i ich realizacje!!!!!
jozin
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2010 8:39 am

Re: Wybory 2010

Postautor: jozin » wt gru 21, 2010 10:01 pm

Banie Burmistrz zrób pan wreszcie coś z tym bo mnie szlag trafi.
W pana naturalnym zbiorniku który kiedyś pan zamienił na kurhan Izbicki, brakuje oświetlenia!!!!
I
nadal nie jest pan w stanie wydać polecania sobie podległym pracownikom w sprawie wymiany, kompromitującego pana i pańskich współpracowników z wielmożnym panem Marianem na czele, oświetlenia na rynku. Przecież łuski na pana grzbiecie powinny się odklejać kiedy widzisz pan te niedoskonałości!!!!
Ciężko jest zagonić do pracy pana kierownika Pałczyńskiego aby zorganizował stół i 5 pracowników. Jeden trzyma, pięciu kreci stołem. To zbyt trudne?
jozin
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2010 8:39 am

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron