Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wyrównywanie szans

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Postautor: bob budowniczy » śr lut 25, 2009 6:54 pm

hipcia napisala:

dzieci z wzorowym zachowaniem i najlepszymi wynikami w nauce


Rozumiem ze takie dzieci powinny otrzymać taki bonus za to ze wykazują chęci i zaangażowanie w nauce, ale priorytetem powinny być dzieci z rodzin "słabszych" finansowo.......Znając Izbickie realia w dużej części najlepsze oceny maja dzieci włodarzy gminnych, lekarzy i nauczycieli.....I chyba nie zaprzeczycie ze tak jest ze dzieci wyżej wymienionych "maja łatwiejsze życie".
Oczywiście nie mowie ze wszyscy ale znam takie przypadki inteligentów.....
A później wylata taki ptaszek z pod skrzydełek w rodzinnej miejscowości i w okolicznych byłych miastach wojewódzkich kończy się edukacja po jednym sezonie, a często i gęsto nawet w połowie :D :roll: :roll: :D sezonu........
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: malinowa » czw lut 26, 2009 1:05 am

jesli chodzi o tegoroczna wycieczke do Krynicy to wiem, ze bylo wiekszosc dzieci z tych ubozszych rodzin bo moj dalszy kuzyn na niej byl, wiem tez ze np. syn naszego komendanta sie nie zalapal wiec moze jakas odrobina sprawiedliwosci w kwestii tej wycieczki skapnela
malinowa
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 07, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: hipcia » czw lut 26, 2009 1:37 pm

Jeśli chodzi o dzieci,które się dobrze uczą i np. dostały taki "bonus- nagrodę" w formie wyjazdu w góry, to podobno kryteria były jednoznaczne: najlepsze wyniki w nauce i sporci, a potem było jeszcze losownie, bo było mało miejsc. Czy dzieci z biedniejszych rodzin, czy bogatszych to nie miało znaczenia, bo dziecko które ma w głowie, to i w dzienniku! A może i lepsze oceny ze względu na znajomości są, ale myślę, że takie nadciąganiem "znajomków" to jedynie się dzieciom robi krzywdę. Wiedza sama nie wejdzie. "Kto nie ma w głowie, ten ma w nogach"?
hipcia
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 09, 2009 4:26 pm

Postautor: bob budowniczy » czw lut 26, 2009 2:20 pm

No to w końcu jak było naprawdę...bo malinowa i hipcia piszą każde inaczej.......
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: malinowa » pt lut 27, 2009 1:19 pm

no ten moj kuzyn to do orlow nie nalezy.. ale moze przypadkowo dzieci biedniejsze okazuja sie bardziej utalentowane od tych bogatszych
malinowa
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 07, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Wyrównywanie szans

Postautor: Banita » pt lut 27, 2009 7:09 pm

Jest sporo czasu do wakacji,myślę że szkoła powinna złożyc wniosek o dofinansowanie koloni letnich a gmina już powinna szukac kasy lub sponsora ,widac jak się chce to można i przede wszystkim jasne reguły naboru chętnych ,pewnie że zawsze pierwszeństwo mają ambitni uczniowie ale i tym biednym też trzeba pomóc ,choc pokazac ze jest ładny kolorowy świat a nie szary Izbicki :lol:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: borys » ndz mar 01, 2009 1:51 pm

Na wycieczke do Krynicy gmina dała pieniądze ,w ostatniej chwili zorganizowała ją biblioteka publiczna, a gdzie były skoły? Z grupą z gimnazjum nie zgłosił się zaden nauczyciel z tejze szkoły do opieki nad nimi podczas wycieczki. Wiec takie jest zaangazowanie drodzy forumowicze niektórych izbickich szkół i ich nauczycieli w wypoczynek dzieci.
borys
borys
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 28, 2008 11:30 am

Postautor: Ptasiek » ndz mar 01, 2009 5:38 pm

To akurat (brak chętnych nauczycieli) nie powinno dziwić. Było bowiem tak, że nauczyciele za własne pieniądze organizowali dzieciakom uczestnictwo w olimpiadach obrywając jeszcze za zbyteczne zangażowanie. (ewentualne szczegóły inną drogą)
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Alien » ndz mar 01, 2009 11:34 pm

borys pisze:Z grupą z gimnazjum nie zgłosił się zaden nauczyciel z tejze szkoły do opieki nad nimi podczas wycieczki. Wiec takie jest zaangazowanie drodzy forumowicze niektórych izbickich szkół i ich nauczycieli w wypoczynek dzieci.

Nauczyciel, jak prawie każdy śmiertelnik pracuje za pieniądze i w określonym przepisami czasie. Rzeczywiście często bywa, że robi coś z własnej inicjatywy (min. rzeczone olimpiady) i dostaje jeszcze za to po łbie. Ale ludziska przyzwyczaili się, że to takie powołanie, a nie praca. Zatem Borysie - może ty przyjdź do mnie i popracuj te parę dni za darmo - w ramach inicjatywy i zaangażaowania. Mam furę drzewa do porabania - robota konkretna i zero odpowiedzialności. I aerobic na świeżym powietrzu za darmo :lol:
Wredne ze mnie ścierwo i tępiciel androidów.
Awatar użytkownika
Alien
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 3:59 pm
Lokalizacja: Nostromo

Postautor: malinowa » ndz mar 01, 2009 11:57 pm

to prawda, za darmo pracowac nikt nie musi ale skoro wyloniono grupe z gimnazjum to chyba dosc oczywiste, ze i opiekuna powinni znalezc a nie liczyc na to, ze ktos z zupelnie odrebnej placowki sie nimi zajmie.. takze proponuje porabac drzewo samemu a Borys, jako czlowiek zupelnie z Twoim drzewem nie zwiazany niechaj patrzy i nadzoruje :)
malinowa
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 07, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Alien » pn mar 02, 2009 12:09 am

Hej, sama mogłaś jechać jako opiekunka :lol:
Za darmo żaden nauczyciel nie pojedzie z dziećmi biorąc na siebie odpowiedzialność (szczególnie w górach).
To ich praca, z niej żyją oni i ich rodziny. Ludziom się płaci za pracę. Ogarniasz?
Borys - nie słuchaj - wracaj do roboty - daj choć ty przykład.
Wredne ze mnie ścierwo i tępiciel androidów.
Awatar użytkownika
Alien
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 3:59 pm
Lokalizacja: Nostromo

Postautor: malinowa » pn mar 02, 2009 1:10 pm

czlowieku, nie napisalam, ze mieli jechac za darmo, tylko, ze jesli wyznacza sie grupe ze swojej placowki to nalezy tez wyznaczyc dla nich opiekuna, ergo wypadaloby mu zaplacic bo wiem, ze to w jego wolnym czasie. Podejrzewam, ze inaczej nauczyciele podeszliby do tej wycieczki, gdyby dziecko jednego z nich jechalo ;]
malinowa
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 07, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: borys » pn mar 02, 2009 6:33 pm

A kto powiedział, że nauczyciele pojechali za darmo?
borys
borys
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 28, 2008 11:30 am

Postautor: kokeszko7 » wt mar 03, 2009 12:58 pm

Zapewnienie opiekunów na wycieczkę należało w 100% do organizatorów czyli biblioteki i to własnie pani Str.....k (jako ta, która podjęła się zorganizowania wyjazdu) powinna o takowych sie postarać:)
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Wyrównywanie szans

Postautor: Banita » wt mar 03, 2009 4:35 pm

Ja bym aż tak bardzo nie litował się nauczycieli,to jest ich praca,kto ma wychwytywac zdolną młodzież,kto ma się nią opiekowac jeśli ktoś nie poczuwa się do tego niech da spokój i szybko zmieni prace ,to będzie uczynione mniej złego :!:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: kokeszko7 » wt mar 03, 2009 7:38 pm

A kto tu się lituje?
A jeżeli chcesz wiedzieć to nie tylko ZDOLNA młodzież tam była:) Popytaj, kto był z gimnazjum i dopiero zabieraj głos.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Wyrównywanie szans

Postautor: Banita » wt mar 03, 2009 7:45 pm

Kokeszko7,nie czepiaj się szczegółów ciebie nie musze się pytac o zgode, o zabranie głosu,może jesteś jednym z tych nauczycieli co im się należy i już troche pokory kolego :evil:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: kokeszko7 » wt mar 03, 2009 7:53 pm

Szczegółów to Ty się czepiasz:(
I uważaj na to co piszesz bo jesteś ttroche za młody na tym forum... Idź lepiej spać bo juz dawno po bajeczce:) Dobranoc:)
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Wyrównywanie szans

Postautor: Banita » wt mar 03, 2009 8:01 pm

Kokeszko7,czy ty z konia spadłeś o czym ty bredzisz,ja za młody? ,a nie przyszło tobie do głowy że może ty za stary,na odległośc czuc cię nauczycielem,takim bez motywacji i sensu życia.Ale dajmy na luz ,wyciągam ręke na zgode,aty rób co chcesz, tylko 1rada,miej szacunek do wszystkich ludzi bez względu na wiek :wink:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: kokeszko7 » wt mar 03, 2009 8:03 pm

Jak Ty bredzisz to i ja mogę:)
A to kim jestem to moja sprawa... Mogę być nawet księdzem...a co, nie wolno???
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron