Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Twarze Izbickich Dzialaczy PZPR

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Postautor: miras » sob lut 28, 2009 11:28 pm

Bardzo dobrze robisz Adminie ! Niektóre wypowiedzi nowych forumowiczów są naprawdę bardzo bulwersujące :x
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: miras » sob lut 28, 2009 11:45 pm

czerwonamorda pisze:Po ostrości slow które padają w tym temacie widać jak bardzo dobrze okopana jest postPERELOWSKA władza na terenie Izbicy. Nie dziwi mnie komuchy wasze zażarcie jesli chodzi o obronę stołków, ale pora pożegnać się ze stołkami, ponieważ 20 lat ochrony właśnie się kończy.Inne gminy wcześniej dały sobie rade z komuchami, teraz pora na Izbice i to czerwone środowisko pozbawione godności.


Powiedz mi szczerze skąd sie wziales czlowieku.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: yankes » ndz mar 01, 2009 12:09 am

miras napisał:
Powiedz mi szczerze skąd sie wziales czlowieku.


Z 4-tego wydzialu, jak mniemam.
Alez wy patrzycie krotkowzrocznie, wierzycie w to tylko co tu i teraz.Szkoda ze nie macie pojęcia jak daleko patrzyła partia i jej struktury dając wam bezpłatne studia. Edukując was na poziomie świata, nie jesteście w stanie oddać nam hołdu. Tacy pozbawieni przyszłości jesteście, ślepi zwolennicy mamony która właśnie w tym czasie daje wam obraz i urzeczywistnia wasze marzenia......oto moloch demokracji pada na kolana przed myślą i realiami jak wy nazywacie złego świata.Oto Chiny i Rosja te umarłe światy zawładną wami bez reszty. A wy maluczcy rękawicę podjąć chcecie?

Tak właśnie was widzę demokratyczni -nieudacznicy
Wy chłopy, gównem w srakę chlastani!
yankes
kapral
kapral
 
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:02 pm

Postautor: yankes » ndz mar 01, 2009 12:23 am

Wy Boby i inne ptaki jesteście w stanie coś w temacie zdziałać prócz swego czczego gadania? Chcecie napiętnować nas ludzi którzy dali wam przeszłość, wasz historie? Gdyby nie to zło,jak wy nazywacie nie byłoby was!!!
Tylko czas jest w stanie nas i was ocenić, tylko nasi potomkowie będą mieli prawo o tym rozmawiać, nie wy, wiec bardzo was proszę szacunek, jeszcze raz szacunek.
yankes
kapral
kapral
 
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:02 pm

Postautor: yankes » ndz mar 01, 2009 12:31 am

Dość mam tych ptaków piszących jak ułożone ciele, tak nagle poprawnych politycznie.Niektórych z was z nam i dziwi mnie to ze idziecie zgodnie z nurtem rzeki. Pragnę abyście poznali zdanie drodzy forumowicze na temat tych których piętnujecie w myśl przysłowia" Nie taki diabeł straszny jak go malują" i powiedzieć wam ze celowa jesteście wprowadzani w błąd celem zniszczenia ludzi którzy byli w stanie coś osiągnąć w tak trudnych czasach.
yankes
kapral
kapral
 
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:02 pm

Postautor: Ptasiek » ndz mar 01, 2009 12:52 am

miras pisze:Powiedz mi szczerze skąd sie wziales czlowieku.


Czerwonamorda w swoim "wejściu" zasugerował, że on to niby ja. Jako że może nie obserwujesz dokładnie dyskusji zapewniam Cię Mirasie, że nie mam z tym forumowiczem nic wspólnego. (Choć rwę boki z jego wpisów.) Pare innych forumowiczów też chyba jest przekonanych że on to ja.

Prośba do Błażeja: zrób zsyp, żeby i ja wiedział o czym piszecie i czego dotyczą niektóre kłótnie. Kłócą się rano a wieczorem już nie ma po tym śladu. Niechby tematy, czy posty usuwane były przez kilka dni w nim, zanim zostaną całkowicie resajklingowane. :P
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: czerwonamorda » ndz mar 01, 2009 9:10 am

Ptaśku niczego nie sugerowałem!!!!!! Cisnąłem te zdjęcia tylko po to żeby można było popisać sobie i rozwinąć temat.
Zdjęcia oczywiście nie mojego autorstwa i nie za moja przyczyna znalazły się na stronie głównej gdzie jako pierwszy zamieścił je Błażej.
moje teksty
to zabawa
moje slowa
moja sprawa

http://www.youtube.com/watch?v=RDzChLnAWTg ogladac!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
czerwonamorda
sierżant
sierżant
 
Posty: 88
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 1:39 pm

Postautor: goodboy » ndz mar 01, 2009 10:24 am

Czytając Yankesa widzę, że jeszcze ordery komuchom powinniśmy poprzypinać z wdzięczności. Za co? Za zrujnowanie totalne kraju i gospodarki? Za wielomiliardowe zadłużenie- do dzisiaj nie spłacone do końca? Za dziesiątki tysięcy więźniów politycznych? Za ZOMO strzelające do ludzi( władza robotnicza zabijajaca robotników)?
Dalekowzroczne myślenie- lepszego dowcipu dawno nie czytałem. Pod koniec komuny zarabiało się 5$ miesięcznie. Anteny satelitarne były zakazane. Prywatnych telefonów właściwie nie było- poza komuchami oczywiście, którzy je mieli. W sklepach pustki- tylko sklepy dla sekretarzy, SBoli, wojska i milicji były pełne.
Socjalizm kosztował nas ok. 40 lat zacofania w stosunku do normalnych krajów. Inaczej mówiąc przepaść cywilizacyjna trudna do nadrobienia- to zasługa komuchów. Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Alien » ndz mar 01, 2009 10:54 am

goodboy pisze:Anteny satelitarne były zakazane. Prywatnych telefonów właściwie nie było- poza komuchami oczywiście, którzy je mieli. W sklepach pustki- tylko sklepy dla sekretarzy, SBoli, wojska i milicji były pełne.


Ja miałem satelitę za komuny (w 87 r.) i nikt mi nie zakazywał. Telefon też, choc nie w Izbicy. Co ty ględzisz? A gdzie w Izbicy były te sklepy dla wybranych?
Dziś sklepy są pełne i co? Znów robole nie mogą w nich kupować, bo nie mają kasy :shock: Nie bronię PRL-u. bylo, jak było, ale chcę uzmysłowić, że zmieniła się tylko trochę ekipa u koryta i narzędzia trzymania ludzi za ryj. Kiedyś terror dziś finansowy horror.
Wredne ze mnie ścierwo i tępiciel androidów.
Awatar użytkownika
Alien
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 3:59 pm
Lokalizacja: Nostromo

Twarze Izbickich DziałaczyPZPR

Postautor: Banita » ndz mar 01, 2009 10:56 am

Zgadzam się z Goodboy ,kto był na zachodzie europy a większośc z nas była to gołym okiem widac przepaśc między nami a nimi ,tylko ludzie starsi którym w tamtych czasach dobrze się żyło będą miło wspominac te czasy ,zaklamane i zacofane.Sam pamiętam te czasy i do czego tu wracac do tych pustych półek,ludzie muszą nauczyc się szacunku do czyjejś własności,czasy gdy prym wiodło powiedzenie "czy się stoi czy się leży 2000 się należy"już nie wrócą :lol:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: bob budowniczy » ndz mar 01, 2009 11:17 am

Yankes napisał:
Oto Chiny i Rosja te umarłe światy zawładną wami bez reszty. A wy maluczcy rękawicę podjąć chcecie?


Do takiej władzy dążysz, do tej cywilizacji?
Obrazek
Obrazek

Rosyjski cud gospodarczy
Obrazek

Tęsknisz?

Pamiętasz?
Obrazek
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Alien » ndz mar 01, 2009 2:50 pm

A co powiesz panie bobie na takie Chiny i Rosję?
Obrazek
Obrazek
A jak chcesz, to zapodam ci kilka fotek z tej cudownej, współczesnej RP. Tak, jak ty to zrobiłeś (klasyczna propaganda).
Wredne ze mnie ścierwo i tępiciel androidów.
Awatar użytkownika
Alien
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 3:59 pm
Lokalizacja: Nostromo

Postautor: blazej » ndz mar 01, 2009 3:06 pm

Korea Północna, Kuba, Wietnam. Co je łączy? To jedne z najbiedniejszych państw świata. Pytanie: Jaki panuje tam system?

Żeby było jasne. Daleki jestem od negowania wszystkiego co było przed 1989 r. bo byłem wtedy za młody by wyciągnąć jakiekolwiek wnioski, ale warto zastanowić się nad inną sprawą. Jakiej wielkiej inwestycji w Izbicy doczekaliśmy się po 1989 r.? Może wymienię, że "za komuny" powstały: Ośrodek Zdrowia, budynek M-GOK (pomijam czy spełnia obecnie funkcje, jaką dla tej instytucji zakładano), stadion sportowy, nowy gmach Szkoły Podstawowej, osiedle na Polnej.... Jeszcze dodam: większość tych inwestycji powstała od lat 60 do 80-tych ubiegłego wieku czyli w ciągu ok. 20 lat....Nieważne czy to był boom Gierka itp., ważne, że coś powstało....



Teraz w ciągu 20 lat kapitalizmu i demokracji poza kanalizacją i drogami (standard w cywilizowanych gminach) nie robi się u nas prawie nic. Środki unijne są przecież na wyciągniecie ręki....Hala sportowa u nas w "nierozpoczętej budowie", a w sąsiedniej gminie basen powstanie....
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Twarze Izbickich DziałaczyPZPR

Postautor: Banita » ndz mar 01, 2009 4:04 pm

Wychodzi na to że fundusze są,tylko urząd gminy nie wie jak za ten pasztet się zabrac ,wniosek jest jeden brak dobrego gospodarza ,beznadziejni radni,brak kompetentnych fachowców,możemy przegapic czas pomocy z UE,potem zostanie nam mniej niż zero.Pytanie nasuwa się samo co ci urzędnicy robią w godzinach pracy ,pierdzą w stołki i zajmują się obmawianiem na wzajem ,do roboty lenie śmierdzące albo won na zasiłek,dajcie innym szanse ,na pewno lepszym od was :evil:
Banita
sierżant
sierżant
 
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 3:30 pm

Postautor: bob budowniczy » ndz mar 01, 2009 6:05 pm

Alien napisał:
A co powiesz panie bobie na takie Chiny i Rosję?

Piękne widoki roztaczasz kosmito, ale jak wielki to procent tych cudownych krain............5%

Błazej napisał
Teraz w ciągu 20 lat kapitalizmu i demokracji poza kanalizacją i drogami (standard w cywilizowanych gminach) nie robi się u nas prawie nic.


Kolego takie standardy, to już nawet Afrykanie pokonali. Przez niemalże ćwierćwiecze to Saharę można byłoby skanalizować :D A nie szczycić się kilkoma ulicami , z nędznie położonym asfaltem.
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: goodboy » ndz mar 01, 2009 9:04 pm

Alien: w Izbicy sklepów dla komuchów nie było, ale w Kole i Włocławku juz tak, zaopatrzone jak Pewexy. Miejscowi milicjanci, sekretarze, w stanie wojennym np. p. Sadowski jako członek, WRONU robili tam zakupy bardzo chetnie. Mało tego sprzedawali towary pospólstwu i jeszcze na tym zarabiali. Sprawa prosta : za przywileje, zakupy, telefony itd... zaprzedali się sowietom. Satelitkę to Ty mogłeś mie, tylko ciekawe co oglądałes.... 2 programy państwowe jak sądzę.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » ndz mar 01, 2009 9:15 pm

Mylisz sie Goodboy co do TV-SAT. Satki weszły do użycia już w stanie wojennym. Pamiętam (t)Urbana tłumaczącego jakie pozwolenie trzeba uzyskać z jakiego wydziału KP milicji żeby ją legalnie oglądać. Restrykcje upadły około 86-7 roku i wtedy już każdy mógł sobie takową kupić. Podobnie reglamentowane byłu kodery SECAM-PAL bez których nie dało się oglądać programów z satelity. Inny system. Polska wtedy chodziła tylko na ruskim SECAMie.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Alien » ndz mar 01, 2009 11:21 pm

goodboy pisze:Sprawa prosta : za przywileje, zakupy, telefony itd... zaprzedali się sowietom.

A dziś się zaprzedajemy za to samo komuś innemu - Niemcom, Francuzom, Holendrom, Jankesom w koroporacjach, firmach, sieciowych sklepach itp. Prawda - nikt nam nie narzuca - możemy żyć wolni pracując na swoim, choć za komuny też można było mieć swoje firmy i żyć dostatnio niekoniecznie trzymając palec w ich tyłku. W Izbicy sporo było prywatnej inicjatywy i wcale źle i biednie im się nie żyło.
Ale nie demonizujcie tego PRL-u! Zwykłych ludzi, którzy nie mieli aspiracji politycznych nikt nie tykał i krzywdy im nie robił. Rzeczywiście czas za Stalina, kiedy terror był straszny to był koszmar, ale później??
Opozycja zawsze miała przerąbane - tak bylo już od czasów króla Ćwieczka. Poczytajcie sobie o wspaniałym Piłsudskim, który rozwiązał kwestię bałaganu i opozycji w kraju przewrotem majowym (ok 400 zabitych i tysiące do pierdla) a niejaka Bereza Kartuska?Przewinęlo się przez ten obóz ponad 16 tysięcy opozycjonistów (narodowców, komunistów i innego elementu). Warunki i traktowanie więźniów jak w koncentraku. Tak było, jest i będzie, że ci, co z *** na stołku będą tępili konkurencję.
A dziś? To spróbujcie się powychylać jako opozycja czy twórcy związków zawodowych np. w firmach korporacyjnych, gdzie panuje nierówność i wyzysk zwykłego pracownika. Do kazamatów was nie poślą, ale na trawkę (i to nie tą jazzie) owszem.
Co do bidy w Wietnamie, Kubie, czy Korei Pn. - owszem, ale tam rządzi głównie dyktatura (wojskowa). Podobnie jest w innych (nie komunistycznych) krajach, gdzie się karabinem załatwia temat walki o władzę. Bida z nędzą i smród się ciągnie.
Natomiast za Chinami jesteśmy kosmicznie daleko, a Rosja już od lat jest kapitalistyczieskaja, więc bobik się nie popisał. W dodatku ta nieszczęsna riposta o asfalcie - widać, że kolo nie do końca ogarnął wypowiedź Błażeja.
Ptaśku - brawo za pamięć. Miałem taką przystawkę.
Wredne ze mnie ścierwo i tępiciel androidów.
Awatar użytkownika
Alien
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 3:59 pm
Lokalizacja: Nostromo

Postautor: Ptasiek » ndz mar 01, 2009 11:31 pm

Przynajmniej co do Berezy Kartuskiej bredzisz stalinowskie swędy. Poszukaj jakich świeższych informacji na ten temat. A się zdziwisz niezmiernie. Zapewniam.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Alien » ndz mar 01, 2009 11:51 pm

Nie zdziwię, bo zapoznałem się na stronie http://kresy24.pl/showArticles/article_id/39/
Jest to dość obiektywna ocena tego tzw. Miejsca Odosobnienia. Jeśli nawet komuniści chcieli wypaczyć pewne sprawy, które się tam działy (a działy się, bo wspominali to obozowicze, a nie paru ulizanych z IPN-u) , to nie zmienia faktu, że był to obóz głównie dla więźniów politycznych,. Osadzano tam dla fajnej atmosfery również kryminalnych. A co potem robiła komuna? To samo. Zamykała niewygdną sobie opozycję w Miejscach Odosobnienia. Jaka różnica? Wtedy było słusznie, a potem to już niesłusznie? Człowiek to człowiek - przed woją i po wojnie taki sam. Czyż nie panie mądry?
Wredne ze mnie ścierwo i tępiciel androidów.
Awatar użytkownika
Alien
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 3:59 pm
Lokalizacja: Nostromo

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron