Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Księża w Izbicy

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Postautor: Menello » sob sty 24, 2009 10:09 pm

Kasa pewnie idzie na nowe fury.
Menello
sierżant
sierżant
 
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 29, 2008 9:18 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: Vivaldi » ndz sty 25, 2009 9:09 am

pusia85 pisze:No za wykopanie dołka bierze 600zł a u nas w parafii kościelny bierze 400zł więc przebitka jest, wydaje mi sie ze sprzątanie kościoła leży w obowiązku kościelnego, nasz na szczęscie się wywiązuje ze swoich powinności.

Wow to i tak tanio :lol:
Słyszałem, że 700zł zawołał od kogoś. :evil:
Awatar użytkownika
Vivaldi
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 13, 2008 12:48 pm
Lokalizacja: Stąd nie widać ;)

Postautor: Jarek (FLASH) » ndz sty 25, 2009 11:04 am

hmmm zgadzam się z poprzednikami, że ksiądz tez człowiek, ma potrzeby, tak jak każdy inny, jeden jest gorszy drugi lepszy, tj. ok. Ale było nie było kapłaństwo to powołanie (jak dla mnie), i trzeba wymagac troszeczke skromności i pokory od księży w stosunku do tej bity która jest w Izbicy. A nie kłuć w oczy samochodem Audi. Poprostu więcej skromnośi, mniej luksusu dla księży w stosunku do ludzi w i zbicy i wszystko będzie ok. pozdro
Jarek (FLASH)
starszy sierżant
starszy sierżant
 
Posty: 110
Rejestracja: czw lis 30, 2006 12:42 pm

Postautor: cleo » ndz sty 25, 2009 11:10 am

Bo jak można mówić o wpłatach na naprawę organów kościelnych czy o skromności widząc takie a nie inne rzeczy.....ja tez szanuje i lobie naszych księży, ale troszkę więcej pokory, tylko to mi się nie podoba
cleo
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 29, 2008 1:11 pm

Postautor: anna » ndz sty 25, 2009 11:26 am

co do koscielnego.jesli chodzi o pieniadze to moze i macie racje ale jedno trzeba mu przyznac.czesto jestem na cmentarzu i widze jak kopie groby,w ciszy w spokoju,a po pogrzebie zakopywanie grobu trwa moment po czym pan K. modli sie chwile i odchodzi(niezaleznie czy go ktos obserwuje czy nie).a wierzcie mi na slowo ze poprzednicy zanim zakopali to potrafili obalic nie jedna flaszeczke,kawaly sobie poopowiadac,posmiac sie i.t.p.rzeczywiscie to prawda ze nie ma zadnej pensji a zyje z naszych slubow,pogrzebow...tak naprawde to nie wiem czy to taka fajna robota.
anna
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:59 pm

Postautor: bob budowniczy » ndz sty 25, 2009 11:40 am

Ja tez znam Pawła i wiem ze jest to bardzo skromny i spokojny czlowiek. Nie rozumiem dlaczego tak łatwo zaglądacie w jego kieszeni. Nie jeden z was nie chciałby pracować w takich jak on warunkach, bez stałej pensji.Zima nie zima, otwieranie grobowców, dzień, wieczór...........lato, upal, rozpadające się trumny...........i co wy na to.......mile prawda!!!!!!!!!!
Niby "gola" kwota wygląda imponująco ale proszę od tego odliczyć podatki, zus, i takie tam.Myślę ze po oplątach nie zostaje już wcale tak imponująca kwota.
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Jarek (FLASH) » ndz sty 25, 2009 12:15 pm

popieram Anię i Boba, chociaż gościa nie znam osobiście, czepiacie się nie tego co trzeba. pozdro
Jarek (FLASH)
starszy sierżant
starszy sierżant
 
Posty: 110
Rejestracja: czw lis 30, 2006 12:42 pm

Postautor: cleo » ndz sty 25, 2009 12:26 pm

Jarku
zawsze znajda sie tacy co im przeszkadza, taka glupia mentalnosc , sam nic nie zrobi ale nabruzdzic to i owszem
cleo
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 29, 2008 1:11 pm

Postautor: Vivaldi » ndz sty 25, 2009 12:37 pm

bob budowniczy pisze:Nie jeden z was nie chciałby pracować w takich jak on warunkach, bez stałej pensji.Zima nie zima, otwieranie grobowców, dzień, wieczór...........lato, upal, rozpadające się trumny...........i co wy na to.......mile prawda!!!!!!!!!!
.

Nie jeden robi w gorszych warunkach i gorzej zarabia. Tak go bronisz, ok, jak są trudne warunki to niech zrezygnuje. :)
Awatar użytkownika
Vivaldi
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 13, 2008 12:48 pm
Lokalizacja: Stąd nie widać ;)

Postautor: Vivaldi » ndz sty 25, 2009 12:42 pm

Stała pensja to jest można powiedzieć, jakby nie było w tygodniu co najmniej jedna osoba umiera. Siedem stów w tydzień zarobić w Izbicy to jest wielką sztuką !!
Awatar użytkownika
Vivaldi
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 13, 2008 12:48 pm
Lokalizacja: Stąd nie widać ;)

Postautor: bob budowniczy » pn sty 26, 2009 6:01 pm

No tak 600 zl jako tygodniówka, niezła kasa.........oczywiście bez zusu, podatków itp.....to jakieś chyba 800-900 zł[/url]
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Vivaldi » pn sty 26, 2009 6:35 pm

bob budowniczy pisze:No tak 600 zl jako tygodniówka, niezła kasa.........oczywiście bez zusu, podatków itp.....to jakieś chyba 800-900 zł[/url]

Nie przesadzaj. Po odprowadzeniu opłat zostanie dużo.
600 x 4= 2400 zł * 0,66= 1584zł, a nie mówimy o jednym pogrzebie. :lol:
Dosyć tego wyliczania, w każdym bądź razie zdziera kasę- nieodpowiednią do wkładów.
Takie jest moje zdanie, chcesz to możesz wieszać haki.
Awatar użytkownika
Vivaldi
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 13, 2008 12:48 pm
Lokalizacja: Stąd nie widać ;)

Postautor: pusia85 » śr sty 28, 2009 12:42 pm

a ja chciałam sprostować ,jednak wykopanie dołka kosztuje w izbicy faktycznie 700 a nie 600zł, to chyba najdrożej w okolicy...
pusia
Awatar użytkownika
pusia85
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 63
Rejestracja: wt lis 25, 2008 7:36 pm

Postautor: bob budowniczy » śr sty 28, 2009 11:01 pm

dobranoc...............opuszczam to forum................bo nudne jest..............
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Jaro_Jagr » czw sty 29, 2009 11:34 am

bob budowniczy pisze:dobranoc...............opuszczam to forum................bo nudne jest..............


Bobie nie odchodz !! pisz dalej, jeszcze troche sie posmiejemy !
Awatar użytkownika
Jaro_Jagr
starszy sierżant
starszy sierżant
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 10:53 am

Postautor: bob budowniczy » pt sty 30, 2009 9:31 am

Mówiłem dobranoc............a nie żegnajcie..........nie opuszczę was.........czuje się ta jak w domu, mam masę przyjaciół, kolegów, zawsze na was mogę liczyć..........
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Menello » pt sty 30, 2009 9:47 am

Oj jak tu miło się zrobiło :D jak mało kiedy
Menello
sierżant
sierżant
 
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 29, 2008 9:18 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: f-16 » pt sty 30, 2009 3:03 pm

bob budowniczy pisze:dobranoc...............opuszczam to forum................bo nudne jest..............



mi to wyglada jakbys opuszczal, ale jak chcesz to cie przygarne
Awatar użytkownika
f-16
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 46
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 8:34 am

Postautor: gandalf » ndz lut 01, 2009 11:52 am

Względem kościelnego to chciałbym powiedzieć, że dostaje 500zł za pogrzeb i od kożdego pogrzebu musi odciągnąć podatek(chyba 10%),
i jeszcze 800zł co miesiąc, niezależnie od tego ile ma pogrzebów.A próbowaliście kopać taki dół w trakcie mrozu, wystarczy że jest -5 stopni i już jest ziemia zamarznięta, tam trzeba kuć kilofem i młotem 10 kg. walić!!!!!!!!!!!!!Spróbujcie i zobaczymy czy będzie tak fajnie!!!
Awatar użytkownika
gandalf
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 10:56 am
Lokalizacja: blisko

Postautor: bob budowniczy » ndz lut 01, 2009 4:30 pm

Tak dokladnie jest......w czyimś oku drzazgę zauważyć łatwo, a we własnym oku belkę trudno dojrzeć, żenada............
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość