Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Obszar krajobrazu chronionego DŁUGIE

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Postautor: Cezar » pn sty 19, 2009 12:11 pm

No to zrobiliście mi młyn. Jaki smród, jakie ścieki. Jak byłem nad Długim, to nawet żaby wyglądały fantastycznie. Nie, chyba mówicie o jakimś innym jeziorze.
Cezar
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 20, 2008 10:58 am
Lokalizacja: Nowy w m. Długie

Postautor: Menello » pn sty 19, 2009 5:00 pm

Oj to chyba z okna oglądałeś to jezioro. Spróbuj sie wykąpać latem. Wchodząc po szyję nie widać nic od łokci a potem jeszcze raz trzeba się myć dokładnie w domu.
Menello
sierżant
sierżant
 
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 29, 2008 9:18 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: malinowa » wt sty 20, 2009 12:59 am

a jak juz sie umyjesz to musisz sie polac woda utleniona bo stopy cale pokrwawione od tego ciulstwa, ktore na dnie lezy..
malinowa
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 07, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: czerwonamorda » wt sty 20, 2009 10:09 am

a slyszales o jakims innym jeziorze Dlugie, bo ja nie

niestety to co sie porobilo nad tym jeziorem to taki obraz izbicy.....syf, kila i mogila a przeciez przy odpowiednim zangazowaniu wladz miasta moglo by byc u nas(nad Dlugim) jak w slesinie

ale po co sie wysilac lepiej postawic jakis badziewiarski pomost za ktory wydaje sie kupe kasy w miejscu gdzie do niedawna poily sie krowy, sraly itp pewnie idac po "piaszczystym piasku" nie jeden wczasowicz wdepnol w glace.......taka u nas polityka
moje teksty
to zabawa
moje slowa
moja sprawa

http://www.youtube.com/watch?v=RDzChLnAWTg ogladac!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
czerwonamorda
sierżant
sierżant
 
Posty: 88
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 1:39 pm

Postautor: bob budowniczy » wt sty 20, 2009 1:34 pm

Cezar pisze: Jak byłem nad Długim, to nawet żaby wyglądały fantastycznie.


Fantastycznie? A co dziwne ze nie swiecily czy co bo nie rozumiem

Obrazek
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: old_man » wt sty 20, 2009 1:41 pm

Awatar użytkownika
old_man
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 17, 2009 12:46 pm

Postautor: Vivaldi » wt sty 20, 2009 3:34 pm

Czy jest to obszar chronionego krajobrazu ?? Pierwszy raz spotykam się z takim pojęciem, czy to jest gdzieś wpisane, jakieś prawnie chronione ?? Z tego co wiem w ogóle.
Co ma byc do chronienia skoro przy pomostach działkowiczów sa rury z kibla i kąpią się w ściekach. Wszyscy wiedza, ale jakoś nikt nie może skontrolować !!
Co do pomostów to rozumiem oburzenie was- użytkowników "czyichś" pomostów. Mogą krzyczeć kiedy zapłacą za niego, ponieważ za pomost trzeba płacić, ale na obecną chwilę bodajże 2-3 osoby płaca za pomost, reszta "unlegal". Denerwuje mnie nad jeziorem *** mieszkańców, gdzie się czują jak paniska i wyrzucają.Stawiają płoty niemalże w jeziorze.
Samowolka, nic innego.
Popływać nie można, bo "ja wyciąłem trzcinę i nawiozłem piasku". A co to mnie obchodzi ?? Nie trzeba było robić. Mieszkańcy tamtejsi traktują jezioro jako przedłużenie własnej działki.Gdy zaczynają fukać to warto zacząć im wyrzucać wiele niedoskonałości i samowolki, wtedy nagle milkną i można na "ich plaży" popływać.
Nie ma straży rybackiej, ostatnio widziałem jak zarybiano- na koniec września w lesie, ale widać i to ludzie się nie kryją bicie prądem ryb.
"Syf, kiła i mogiła" bezprawie, samowolka, brak kontroli- jednym słowem "róbta co chceta sami się wybijeta"
Awatar użytkownika
Vivaldi
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 13, 2008 12:48 pm
Lokalizacja: Stąd nie widać ;)

Postautor: pusia85 » czw sty 22, 2009 12:53 am

po niekąd jest tak jak wyzej opisano...niestety,rzadko odwiedzam ten rejon z wyzej wymienonych przyczyn,dobrze ze mozna chociaż te rowerki wodne wypozyczyc albo kajakiem popływac bo tak wprost wejśc do wody to trochę ryzykowne i fajnie ze w powstał ten punkcik gastronomiczny ale Ślesin to to nie jest niestety,może kiedyś......
pusia
Awatar użytkownika
pusia85
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 63
Rejestracja: wt lis 25, 2008 7:36 pm

Postautor: Cezar » czw sty 22, 2009 1:35 pm

Wiele złego napisano tu o jeziorze Długie i użytkownikach działek nad jeziorem. A moze na forum jest ktoś kto ma tam działkę i inny punkt widzenia. Może jest szansa na to, żeby JEZIORO było miejscem miłym, czystym i dostępnym.
Cezar
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 20, 2008 10:58 am
Lokalizacja: Nowy w m. Długie

Postautor: bob budowniczy » czw sty 22, 2009 3:57 pm

Cezar pisze:Wiele złego napisano tu o jeziorze Długie i użytkownikach działek nad jeziorem. A moze na forum jest ktoś kto ma tam działkę i inny punkt widzenia. Może jest szansa na to, żeby JEZIORO było miejscem miłym, czystym i dostępnym.



Nie dziw się ze piszą ludzie źle..........BO JEST ŹLE :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: goodboy » czw sty 22, 2009 8:42 pm

To że Łódź zanieczyszcza jezioro zgoda. Ale mają tam też działki ludzie z Izbicy, w szczególności te w pierwszym szeregu od linii brzegowej. Szamba bez dna i rury odprowadzające ścieki do jeziora(często ujścia pod "prywatnymi" pomostami) to norma. Więc jak jezioro ma być czyste? Brudasów nigdzie nie brakuje :lol: :lol: :lol:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: pusia85 » pt sty 23, 2009 2:08 pm

No to niezle się dzieje ,takie sprawy powinno się zgłosić do Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej i Epidemiologicznej,szkoda ,ze ludzie tak nie szanują tego jeziora,moze jak jakaś epidemia wybuchnie to im rozum wróci i przestaną ścieki wylewac do wody.....
pusia
Awatar użytkownika
pusia85
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 63
Rejestracja: wt lis 25, 2008 7:36 pm

Postautor: czerwonamorda » pt sty 23, 2009 10:07 pm

Za jakis czas wszyscy mieszkancy zyjacy (odpoczywajacy :!: :!: :!: :!: :?: :?: :?: :?: :?: ) nad jeziorem padna ofiarami jakiejs chorobki i wtedy dopiero przyjdzie otrzezwienie.
moje teksty
to zabawa
moje slowa
moja sprawa

http://www.youtube.com/watch?v=RDzChLnAWTg ogladac!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
czerwonamorda
sierżant
sierżant
 
Posty: 88
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 1:39 pm

Postautor: Cezar » pn sty 26, 2009 11:31 am

Pusia masz rację.
Cezar
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 20, 2008 10:58 am
Lokalizacja: Nowy w m. Długie

Postautor: pusia85 » śr sty 28, 2009 12:49 pm

Dzięki Cezar za przyznanie racji,mam nadzieje ,że to forum czytają takze ci winowajcy zanieczyszczający wodę...juz niedługo ktoś się nimi zajmie mam nadzieje, chociaz zanim jezioro się oczyści miną lata...:(
pusia
Awatar użytkownika
pusia85
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 63
Rejestracja: wt lis 25, 2008 7:36 pm

Postautor: Majcher » czw sty 29, 2009 1:32 pm

Gorszą rzeczą jaką robią pseudo turyści jak ja ich nazywam to jest pozostawianie śmieci gdzie popadnie. Są niektóre materiały które się rozłożą w czasie ale są takie które niestety nie. Wrzucają buteki do jeziora plastikowe i nie tylko to jest przerażające. Woda może nie jest czasem przejrzysta ale nie zawsze kolor świadczy czy woda jest bezpieczna dla życia może być przezroczysta a szkodliwa, to jezioro nie jest głębokie także woda miesza się w nim a jezioro jest "żywym" organizmem co nie.
Mam nadzieje że ci co tu wracają mają to na uwadze.!!!!!!!!
piechotą do Lata!
Majcher
sierżant
sierżant
 
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:09 pm
Lokalizacja: z niedaleka

Poprzednia

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron