Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Pompy wodne

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Pompy wodne

Postautor: yukon » ndz sty 20, 2008 4:48 pm

Przeglądając stronę główną natknąłem się na zdjęcie Placu Piłsudskiego a na nim wypatrzyłem zdjęcie pompy do czerpania wody z czasów kiedy w Izbicy nie było wodociągów. Zacząłem sięgać pamięcią w przeszłość i przypominać sobie lokalizację innych. Z tych wszystkich pozostała jedna na rynku, bardzo dobrze że została zachowana ale szkoda że tylko jedna. Przypomniałem sobie ludzi noszących wiadra z wodą i kolejki przy pompie na rynku, podobno tam woda była najlepsza. Pamiętam też dwie panie zajmujące się zawodowo noszeniem wody i wyposażone w odpowiedni sprzęt. Zimą przy każdej pompie było lodowisko, gwar zabawy ślizgawki. W mojej pamięci zachowało sie kilka miejsc gdzie były pompy:1) na Pl. Piłsudskiego 2) na ul. Szkolnej 3) na Pl. Wolności 4)przy ul.Narutowicza na skwerku, obecnie plac zabaw, 5)przy Szk.Podst. nr.2 6) na ul. Augustowskiej na wysokości Domu Kultury. Może ktoś pamięta więcej, może ktoś jest w posiadaniu fotografii. Polityka to absorbujący temat ale poza nią jest wiele innych też ciekawych z których można się wiele dowiedzieć o historii Izbicy. Jeśli ktoś posiada jakąś wiedzę lub wspomnienia związane z tym tematem to proszę podzielić sie nią.
Awatar użytkownika
yukon
kapral
kapral
 
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 15, 2006 5:00 pm

Re: Pompy wodne

Postautor: blazej » ndz sty 20, 2008 5:12 pm

yukon pisze:Przeglądając stronę główną natknąłem się na zdjęcie Placu Piłsudskiego a na nim wypatrzyłem zdjęcie pompy do czerpania wody z czasów kiedy w Izbicy nie było wodociągów. Zacząłem sięgać pamięcią w przeszłość i przypominać sobie lokalizację innych. Z tych wszystkich pozostała jedna na rynku, bardzo dobrze że została zachowana ale szkoda że tylko jedna. Przypomniałem sobie ludzi noszących wiadra z wodą i kolejki przy pompie na rynku, podobno tam woda była najlepsza. Pamiętam też dwie panie zajmujące się zawodowo noszeniem wody i wyposażone w odpowiedni sprzęt. Zimą przy każdej pompie było lodowisko, gwar zabawy ślizgawki. W mojej pamięci zachowało sie kilka miejsc gdzie były pompy:1) na Pl. Piłsudskiego 2) na ul. Szkolnej 3) na Pl. Wolności 4)przy ul.Narutowicza na skwerku, obecnie plac zabaw, 5)przy Szk.Podst. nr.2 6) na ul. Augustowskiej na wysokości Domu Kultury. Może ktoś pamięta więcej, może ktoś jest w posiadaniu fotografii. Polityka to absorbujący temat ale poza nią jest wiele innych też ciekawych z których można się wiele dowiedzieć o historii Izbicy. Jeśli ktoś posiada jakąś wiedzę lub wspomnienia związane z tym tematem to proszę podzielić sie nią.



I fajnie, że ktoś wreszcie poruszył "niepolityczny temat" bo robiło sie już duszno...Jeśli ktoś posiada informacje lub zdjęcia o jakie pyta Yukon to piszcie, piszcie!
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: jolka1-70 » sob lut 02, 2008 4:45 pm

Pamiętam pompę przy szkole nr.2, wokół było mokro, latem polewałyśmy się i huśtałyśmy a zimą była ślizgawka :)
jolka1-70
kapral
kapral
 
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 17, 2007 9:39 am
Lokalizacja: izbica


Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron